Genel Amaçlı Sürücüler

  Sor / bana ulaş

Sınıflarındaki en küçük ayak izlerine sahip olmaları sayesinde, boyutların önemli olduğu durumlar için

Hareket ve Güç Aktarımı

Genel Amaçlı Sürücüler
Genel Amaçlı Sürücüler

Nidec şirketler grubuna dahil olan Control Techniques, Commander sürücü ailesinin dönüşünü duyurdu.Commander serisi, genel amaçlı sürücülerin iki varyantını içerir ve şirketin Unidrive M200 ve M300 sürücülerinin yerini alır. 

Commander C200 çok çeşitli genel uygulamaların amaçlarını karşılar ve kurulumla yüklemenin mümkün olduğunca basit olmasını sağlayan özellikler içerir.

Commander C300 aynı özelliklere ve işlevselliğe sahiptir, fakat güvenlik gerektiren genel uygulamalar için ikili bir Güvenli Tork Kapalı (Safe Torque Off, STO) girdisi içerir. 

Commander serisi, çok çeşitli uygulamaların gelişkin gereklerini karşılayan basit ve kompakt AC motor hızı kontrolörlerinden oluşur. Sınıflarındaki en küçük ayakizlerine sahip olmaları sayesinde, boyutların önemli olduğu durumlarda, makine imalatçıları ve orijinal donanım üreticileri için idealdirler. 

Her iki model de, kullanılabilirlik düşünülerek tasarlanmış güçlü işlevselliğe sahiptir. Örneğin, dahili bir PLC´nin sağladığı katıştırılmış yönetim bilgileri sayesinde harici bir kontrolör kullanma gereği ortadan kalkar ve böylece bir sisteme veya kabine Commander sürücü yerleştirildiğinde hem maliyetten hem yerden tasarruf edilmiş olur.

Commander´ın 0,25kW ile 132kW arası geniş güç yelpazesi, sürücünün hem düşük güç hem yüksek güç uygulamaları için kusursuz çözüm olmasını sağlar. Ayrıca, daha karmaşık uygulamalarda Commander, Control Techniques´in çok çeşitli eklenti isteğe bağlı modülleri ile uyumlu olmanın avantajlarını sunar, iyi bilinen pek çok alan veri yolu için işlevselliği ve yeteneği artırır. 

Göreve alma ve bakım işlerinin sorunsuzca gerçekleştirilmesi için bir araç paketi mevcuttur. 
Hızlı, görev temelli göreve alma ve kolay bakım için, Connect aşina olduğunuz bir Windows arabirimi ve veri analizini kolaylaştıran sezgisel grafik araçlar sunar. Dinamik sürücü mantığı diyagramları, sürücünün gerçek zamanlı olarak görselleştirilmesini ve kontrolünü sağlar. Parametre tarayıcısı, hem parametrelerin görüntülenmesini, düzenlenmesini ve kaydedilmesini hem de eski sürücülerimizden parametre dosyalarının içeri aktarılmasını mümkün kılar.

Daha gelişkin uygulamalar için Machine Control Studio (Makine Kontrol Stüdyosu), programlama için esnek ve sezgisel bir ortam sunar. Bu, sürücünün işlevselliğini hiçbir ek maliyet olmadan artıran dahili PLC sayesinde mümkün olur. 

Control Techniques ayrıca, müşterilerin kendi işlev bloğu kütüphaneleri için destek sunar. Bu desteğe, güncel PLC uygulamalarına uygun olarak, kullanıcı tarafından tanımlanan izleme pencereleri ve çevrimiçi program değişikliği için yardım dahildir.

Diagnostic Tool (Tanılama Aracı), sürücünün gösterebileceği herhangi bir hata kodunu kullanıcının hızla çözebilmesine olanak veren hızlı ve basit bir araçtır. Bu uygulamaya, ilk kurulum ve hata bulma için kolayca bulunan kablo diyagramları ve ilgili kapsamlı el kitaplarına bağlantılar dahildir. Uygulama ayrıca dünyanın her yanında size teknik yardım verebilecek olan teknik destek ekiplerinin tüm iletişim bilgilerini içerir.

Yeni Commander sürücüler daha aşina olduğunuz görsel estetiğe de geri dönmüştür. 

Control Techniques Başkanı Anthony Pickering şöyle diyor: »Yeşil Commander sürücünün evi, ilk piyasaya sürüldüğü 1983´ten bu yana Control Techniques olmuştur. Bu yeni sürücü dizisi aynı geleneği devam ettiriyor. 

»Commander ismi hem Control Techniques bünyesinde hem sürücü sektöründe önemli bir gelenek oluşturuyor, bu nedenle bu yeni dizi bizi çok heyecanlandırıyor. Değişken hızlı sürücülerin var olduğu zamanın hemen hemen bütünü boyunca Control Techniques´in ürettiği bir Commander sürücü de vardı. Herkesin bildiği ve güvendiği bir ismi yeniden piyasaya sürüyor olmak bizim için büyük bir mutluluk.»

Tarihinde yayınlanan Mart 25, 2019 - (44 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
Nidec Türkiye
Içerenköy Mah. Topçu Ibrahim Sok.No:17 K:6 Emersoi Kozyatagi
34752 - Turkey
+90-216 5773107
+90-216 5750038
Tüm şirket profilini görün
Yer
İlgili Makaleler
Servo Pompa Çözümü
Servo Tahrikleri ile Hızlı ve Güvenli Poşetleme Uygulaması
Danfoss Kıbrıs’ta bayii toplantısı gerçekleştirdi
Vakum Pompaları
Sessiz Hava Yağ Soğutucu ve Global Torba Akümülatör
Fren İzleme Modülü
Vakum Vidalı Pompa
NSK elektrikli araç için yüksek performanslı rulmanlar tedarik etti
İş Parçası ve Fikstür Bağlama
Lineer Konveyör Modülü Uygulaması
Size özel motor, redüktör ve enkoder çözümleri.
NSK; Daha Fazla Hassasiyet için 164 960 İyi Neden
Güç Aktarımında Kazandıran Teknolojiler
Dik açılı (90 derece) redüktördeki en yüksek hassasiyet: WPSFN
Dünyanın Tercih Ettiği Kalite.
Üstün Kaliteli WAT Elektrik Motorları
Endüstri 4.0 ile artan üretkenlik= Harika
Doğayla kurulan en güçlü dostluk
Yeni nesil kontrole sahip MV R Connect tel kesme makineleri
Rexroth; Akıllı haberleşen hidrolik sistemler
Enerji Maliyetlerinizi %80'e varan oranlarda düşürün; Rexroth
Kompakt ölçülü yüksek hassasiyet Festo Elektriksel kızak serisi EGSL
5 servo eksen için 60mm'de Hareket Kontrolü
Dal Elektrik; CFW-11 Motor Hız Kontrol Sürücüleri
ACS355, ACS850 makine sürücüleri; Zorlu uygulamalarda sorunsuz çalışma
Orta ve Yüksek Gerilim Üç Fazlı İndüksiyon Motorları
ACS355, ACS850 makine sürücüleri; Zorlu uygulamalarda sorunsuz çalışma
Artan verim, Artan enerji tasarrufu; Değişken Hızlı Pompa Kontrol Sistemleri
Daha Çok Çalışıyoruz, Femsan Elektrik Motorları
WEG CFW-11; AC Motor Hız Kontrol Sürücüleri