Bluetest, R&S CMX500 5G Radyo İletişim Test Cihazı

RTS yankılanma test sistemlerine entegre etme seçeneği ekler

  • Bluetest, R&S CMX500 5G Radyo İletişim Test Cihazı
    Bluetest, R&S CMX500 5G Radyo İletişim Test Cihazı

Bluetest yankılanma test sistemlerinin (RTS) kullanıcıları artık 5G FR1 MIMO havadan (OTA) ölçümler için Rohde & Schwarz'ın R&S CMX500 5G NR radyo iletişim test cihazının avantajlarından yararlanabilir. Bluetest Flow kontrol yazılımına entegre edilmiş R&S CMX500 ile çözüm, 4x4 MIMO'ya kadar çok taşıyıcılı cihazlarda çıktının yanı sıra alıcı hassasiyetini ve çıkış gücünü ölçmek için istikrarlı ve güvenilir bir ortam sağlar.
Başlık: Bluetest yankılanma test sistemlerinin (RTS) kullanıcıları artık R&S CMX500 5G NR radyo iletişim test cihazının avantajlarından yararlanabilir.

R&S CMX500 ile birlikte Bluetest'in yankı odaları artık 5G bileşenlerinin ve cihazlarının geliştiricilerinin ve üreticilerinin yüksek veri hızlarıyla gerçekçi koşullar altında MIMO stres testi gerçekleştirmesini sağlıyor.

İsveç, Göteborg merkezli Bluetest, test edilen cihazın (DUT) verimli OTA performans değerlendirmesi için RTS65 gibi yankı odalarında uzmanlaşmıştır. Yankısız test odalarından farklı olarak, yankı odaları, gerçek dünya iç mekan ve şehir koşullarına benzer bir Rayleigh soluklu çok yollu RF ortamı oluşturmak için oda içindeki bir RF sinyalini mümkün olan en büyük ölçüde yansıtır. Kurulum, karmaşık kablosuz çözümler için entegre bir test ortamı olan Bluetest Flow yazılımı tarafından yürütülür. Entegre bir sonuç veritabanı, kapsamlı özelleştirme seçenekleri ve tam teşekküllü bir bilimsel bilgi işlem ortamı gibi özelliklere sahiptir ve 5G NR gibi en yeni kablosuz standartların yanı sıra eskileri de destekler.

R&S CMX500, test kurulumunda ağa öykünür. FR1 ve FR2'de hem bağımsız olmayan hem de bağımsız testlere izin veren 5G NR testi için geleceğe yönelik bir çözümdür. Modüler bir tasarıma sahip olan R&S CMX500, köklü R&S CMW500 geniş bant radyo iletişim test cihazı veya R&S CMWflexx platformu gibi LTE tabanlı eski çözümlere 5G yetenekleri ekler.

Rohde & Schwarz ve Bluetest uzun yıllardır işbirliği yapmaktadır. İki şirket daha önce LTE, LTE-A ve diğer birçok hücresel ve hücresel olmayan kablosuz standardı desteklemek için R&S CMW500 test cihazını Bluetest Flow yazılımına entegre etmek için çalıştı. Bu başarılı işbirliği, bir sonraki mantıklı adıma yol açtı - 5G NR FR1 ölçümleri için R&S CMX500'ün entegrasyonu.

Rohde & Schwarz Mobil Radyo Test Cihazları Kıdemli Başkan Yardımcısı Christoph Pointner şunları söylüyor: »Sektör lideri ortak Bluetest ile işbirliğimizi sürdürmekten ve değerli müşterilerimize birinci sınıf 5G test çözümleri sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Rohde & Schwarz için bu entegrasyon, zaten kapsamlı olan 5G test ve ölçüm portföyümüzü geliştiren hoş bir ektir.»

Bluetest Ürün Müdürü Klas Arvidsson şunları söylüyor: »R&S CMX500 ve popüler RTS65 veya daha büyük RTS85/RTS95 gömme kabinler, birlikte çeşitli boyutlardaki 5G cihazlarının RF Ar-Ge'si için kullanıcı dostu, ancak güçlü bir test kurulumu oluşturur. daha büyük IoT ekipmanı dahil.»
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim