Az yer kaplayan Kompakt Vakum Ejektörü

İnce, hafif tasarımları sayesinde doğrudan gripper üzerine entegre edilebilinir

  • Az yer kaplayan Kompakt Vakum Ejektörü
    Az yer kaplayan Kompakt Vakum Ejektörü

Schmalz, güçlü vakumu doğrudan entegrasyonla birleştiren, yerden tasarruf sağlayan, merkezi olmayan vakum jeneratörlerine olan talebe yanıt olarak yeni SCPM ailesini geliştirdi. Optimize edilmiş vakum  kapasitesi ve kompakt boyutları, ejektörlerin vantuzun çok yakınında kullanılmasını sağlar. Sadece tek konnektör ve hava bağlantılı,  kompakt bir pnömatik ünite oluşturmak için 16'ya kadar ejektör kolayca blok olarak kullanılabilir. Bunun anlamı, kullanıcıların bu sayıdaki vakum devrelerini tek bir cihazda kurarak ve ayrı ayrı kontrol edebilmeleri ve farklı parçaların birbirlerinden bağımsız olarak yalnızca bir terminalle kullanılmalarını sağlayabilmesidir.

Diğer ilginç bir özellik de, doğru vakum jeneratörünün seçimini büyük ölçüde kolaylaştıran modüler sistemdir: Farklı modüller kullanılarak, sadece bir ana gövdeyle üç farklı versiyon oluşturulabilir. Temel SCPMb modeline ek olarak, “c” nin “kontrol” anlamına gelen bir “c” sürümü de vardır. Otomatik hava tasarrufu işlevi ve aktif hava üflemesi gibi ek özelliklere sahip olan bu versiyon, kullanım sırasında basınçlı hava tüketimini yüzde 80'den daha fazla azaltır. SCPM'nin akıllı “i” sürümü, tüm üretim sürecini izlemek ve kontrol etmek için sayısız fonksiyon sunar.


SCPMi: Okuma, Yazma, Analiz
Proses kontrol sistmindeki haberleşmenin yanında, NFC(yakın alan haberleşmesi) teknolojisi kullanılarak, tablet ve akıllı telefon ile veri ve paremetreler  izlenilebilinir. NCF nin en önemli avantajı güvenli olarak cihazlar arasında noktadan noktaya bir haberleşme sağlar. Schmalz’ın ControlRoom aplikasyonu ile cihaz üzerinden veriler okunabilir ve istenilen paremetreler değiştirebilinir.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim