Vakum Ejektörü Terminali SCTMi

Ethernet Haberleşme Protokolüne Sahip

  • Vakum Ejektörü Terminali SCTMi
    Vakum Ejektörü Terminali SCTMi
  • Vakum Ejektörü Terminali SCTMi
    Vakum Ejektörü Terminali SCTMi

Kompleks üretim proseslerli gün geçtikçe daha akıllı sistemlere ihtiyaç duyuyor. Özel proseslere bağlı olarak, sistemler senkron olarak çalışabilmeli ve böylece bir sistem, diğer bir sistem ile eş zamanlı olarak haberleşebilmelidir. Bu gereksinimleri göz önüne alarak  J. Schmalz GmbH,  Ethernet arayüzlü SCTMi kompak vakum terminalini geliştirmiştir.

SCTMi Ethernet haberleşmesine sahip vakum terminali , Sahadaki akıllı cihazlar ile Ethernet protokolü ile haberleşen IO-Link haberleşme protokolü yerine kullanılan Schmalzın geliştirdiği ilk Ethernet arayüzlü cihazıdır. Bu sayede vakum terminali yüksek güveniliriliğe ve eş zamanlı haberleşme performasına sahip edüstriyel ethernet protokolleri olan EtherCat, EtherNet/IP ve Profinet ile kolaylıkla haberleşebilir. Kompakt vakum terminali, tek bir konnektör üzerinden  elektrik bağlantısı ve basınçlı hava ile 16 ejektöre kadar kullanım sağlayabilir.  Schmalz’ın geliştirdiği eco vakum ejektör ile enerji tasaruflu vakum üretimi sağlanır, otomatik hava tasaruf fonksiyonu ile de basınçlı hava tüketiminde  %80’e kadar tasaruf sağlanır.  Her kompakt ejektör 67 litre/dak’a kadar vakum kapasitesi ve %85’e kadar vakum oluşturur.  Entegre elektronik bus sistemi, her bir ejektör ile tek kablo üzerinden haberleşmeyi sağlar ve her ejektöre ayrı olarak giriş imkanına olanak verir.  Kompakt vakum terminali eş zamanlı ve biribirinden bağımsız olarak faklı malzemelerin taşınımını sağlar. 

Optimizasyon için Tasarım Edilmiş Vakum Terminali 
Çift yönlü paremetrelendirme ve hata algılama tüm kullanılan bus sitemlerinde  en yaygın özelliklerdendir.  Bunun anlamı kaydedilen tüm veriler izlenebilir ve sistemi kontrol eden ekran üzerinden  yorumlanabilir ve kullanılabilinir. Kulanılan veriler sayesinde ise prosesdeki duruşlar önlenebilinir, sürekli proses şartları izlenerek sistemden gelen veriler analiz edilir ve tutuculardaki  fark edilmesi çok zor olan değişimler dahi belirlenerek potansiyel arızalar önceden bulunur ve  önleyici bakım prosesi başlatılır. Bu sayede hehangi bir performans kaybı olmadan , kullanıcı tarafından gerekli olan aksiyonlar alınmış olunur. Sistemde yakın zamanda arızalanacak olan parçalar  değiştirilerek, ilerde oluşabilecek duruşlar önlenir. Enerji izleme fonksiyonu da vakum sistemindeki enerji tüketimini izlememize olanak verir.
 
Proses kontrol sistemindeki haberleşmenin yanında, NFC(yakın alan haberleşmesi) teknolojisi kullanılarak, tablet ve akıllı telefon ile veri ve paremetreler  izlenilebilinir. NCF nin en önemli avantajı güvenli olarak cihazlar arasında noktadan noktaya bir haberleşme sağlar. Schmalz’ın ControlRoom uygulaması ile vakum ejektörü üzerinden veriler okunabilir ve istenilen paremetreler değiştirebilinir.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim