AC Sürücüler

  Sor / bana ulaş

2000 Hp’ye Yükseltilmiş Güç

Hareket ve Güç Aktarımı

AC Sürücüler
AC Sürücüler

Rockwell Automation, Allen-Bradley PowerFlex 755 AC sürücülerinin gücünü 1500 kW/2.000 Hp'ye yükseltti. PowerFlex 750-Series portföyünün güç aralığını tamamladı ve müşterilerine geniş bir dizi seçenek ve özellik sundu. PowerFlex 750-Series'in yüksek gücü, uygulama esnekliği ile ortak kullanıcı deneyimine dayanmaktadır ve ağır sanayiye ileri güç kontrolü için yeni bir seçenek sunmaktadır. PowerFlex 755 sürücü, basit değişken hız ve değişken tork kontrolünden sürekli tork kontrolü gerektiren en talepkar sistemlere kadar değişen geniş bir dizi uygulamaya elverişlidir. Fanlar, pompalar, mikserler, kompresörler, konveyörler ve ekstrüderler hedef uygulamalar arasında iken, petrol ve gaz, lastik ve kauçuk, arıtma, metaller ve madencilik endüstrileri için de uygulamalar bulunmaktadır.

PowerFlex 755 sürücülerini kullanım kolaylığı düşünülerek tasarlandı ve güç aralığı geniş bir dizi uygulama kapsamında genişletildi. Bir uygulama ister 1 ister 2.000 Hp gerektirsin, kullanıcıların herhangi bir PowerFlex 755 çerçevesiyle karşılaşması neredeyse birbirine eş. Bu ortaklık, konfigürasyon ve entegrasyondan, bakım ve sorun gidermeye ve operasyonu basitleştirmeye yardımcı olur. En son çerçeve genişletmesi, 400/480/600/690 volt güçler ve N-1 teknolojisi gibi özellikler dahil daha önceki yüksek güçlü modellerin kontrol kapasitesini geliştirmektedir. Kullanıcılar, N-1 teknolojisi ile PowerFlex 755 yüksek güçlü sürücüyü güç yapılarının birini, ikisini ya da üçünü kullanmak üzere konfigüre edebilir. Bu, yük değişikliklerini etkili bir şekilde yönetmek, donanımı korumak ve bir güç arızasında sürücüyü çalışır durumda tutmak için gerekli olan artıklık ve ileri kontrolü sağlamaktadır.

Ortak DC-veri yolu seçeneği, kullanıcıların PowerFlex 755 AC sürücüyü enerjiyi paylaşmak için farklı sürücü döngülerinden yararlanan bir DC-veri yolu konfigürasyonuna bağlamasına olanak tanımaktadır. Ortak bir DC-veri yolu sistemi kullanmak, sistem performansını arttırmakta ve zararı azaltmaktadır sonunda uygulamanın enerji verimliliğini geliştirmektedir. Tüm PowerFlex 755 sürücüler gibi, en son çerçeve boyutu da bütünleşik bir Ethernet portu ve çoklu opsiyon yuvaları içermektedir, dolayısıyla kullanıcılar sürücüyü uygulamalarına göre uyarlayabilir. Opsiyon modülleri I/O, geribildirim, güvenlik, ilave iletişim ve harici güç kaynağını içermektedir. Ayrıca, uygun tasarımı, hızlı kurulum ve bakım için sürücülere kolay erişimi olanaklı kılmaktadır. Sürücünün dönüştürücüsü ve kontrol bölmesi, inverter açılırken ünitede kalabilir; dolayısıyla kontrol tesisatına dokunulmamakta ve zarar görmemektedir.

Sürücü bağımsız uygulamalara uygundur ve veri depolama ile geliştirilmiş tanılama sağlayan gerçek zamanlı bir saat sunmaktadır. Güç aralığı genişletmesi, uygulama esnekliği sağlamak üzere tasarlanan PowerFlex 755 sürücüdeki çeşitli geliştirmelerden biridir. Zemine monte edilen sürücüler ve çift portlu EtherNet/IP opsiyon modülü ilave özellikler ve yararlar arasındadır. PowerFlex 755 Zemine Monte Edilen Sürücüler IP54/UL Tip 12 Güçler Sert ortamlardan ilave koruma gerektiren uygulamalar için, PowerFlex 755 zemine monte edilen sürücüler IP54/UL Tip 12 eklerle mevcuttur. Bu ekler, sürücüyü toz ve sıçrayan sudan korumaya yardımcı olmaktadır ve koşulların sert olduğu iç mekanlar için uygundur.

PowerFlex 755 Zemine Monte Edilen Sürücüler IP00 ile, NEMA/UL Açık Tip Güçler - Açık tip sürücüler, dikey ya da yatay montaj yönelimleri seçeneği dahil, paketleme esnekliği sağlamak üzere tasarlanmaktadır. Bu seçenek makine yapımcılarına, sistem entegratörlerine ve paketleyicilere, özel içerik ekleyerek ve istedikleri sürücü paketlemeyi kullanarak sürücüleri özelleştirme becerisi sağlamaktadır. Sürücü kullanıcının seçtiği kitler ile birlikte bir dizi modül olarak mevcuttur.

Tarihinde yayınlanan Şubat 20, 2013 - (250 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
Rockwell Automation Türkiye
Kayisdagi Cad. Kar Plaza E Blok No.45 K6
34752 Atasehir - Turkey
+90-216 569 8400
+90-216 469 0658
Tüm şirket profilini görün
Yer
İlgili Makaleler
Süper-TF malzemelerinden yapılmış makaralı ve bilyalı rulmanların önemi
Planet Redüktörleri
DSH Servo Motorlar
Hadde Merdanesi Revizyonu
Motor Yolverici Besleme Sistemi
Entegre Step Motorları
CES 2018: Bosch geleceği akıllı şehirlerde görüyor
ABB Elektrik Su ve Atık Su Uygulamalarında Sürücü Teknolojileri seminerini gerçekleştirdi.
En yeni NSK mil rulmanları, yüksek hıza ve hassasiyete sahip işlemeyi mümkün kılar
NSK’nın otomotiv yenileme pazarı web sitesi Türkçe olarak yayınlandı
Endüstri 4.0 ile artan üretkenlik= Harika
Doğayla kurulan en güçlü dostluk
Yeni nesil kontrole sahip MV R Connect tel kesme makineleri
Rexroth; Akıllı haberleşen hidrolik sistemler
NSK; Toplam Kalite Üç Harflidir.
Doğayla kurulan en güçlü dostluk
Endüstri 4.0 ile artan üretkenlik= Harika
Doğayla Kurulan En Güçlü Dostluk
Doğrusal Eksenler ve Aktüatörler: Kolay konfigürasyon ve hızlı teslimat
Makine Performansı için yeni standartları ATV 320 ile belirleyin.
Enerji Maliyetlerinizi %80'e varan oranlarda düşürün; Rexroth
Kompakt ölçülü yüksek hassasiyet Festo Elektriksel kızak serisi EGSL
5 servo eksen için 60mm'de Hareket Kontrolü
Dal Elektrik; CFW-11 Motor Hız Kontrol Sürücüleri
ACS355, ACS850 makine sürücüleri; Zorlu uygulamalarda sorunsuz çalışma
Orta ve Yüksek Gerilim Üç Fazlı İndüksiyon Motorları
ACS355, ACS850 makine sürücüleri; Zorlu uygulamalarda sorunsuz çalışma
Artan verim, Artan enerji tasarrufu; Değişken Hızlı Pompa Kontrol Sistemleri
Daha Çok Çalışıyoruz, Femsan Elektrik Motorları
WEG CFW-11; AC Motor Hız Kontrol Sürücüleri