Yüksek Hızlı Veri Toplama Sistemleri

Milivolt ila kilovolt arasında yapılandırılabilirlik, hızlı örnekleme ve ölçümler

  • Yüksek Hızlı Veri Toplama Sistemleri
    Yüksek Hızlı Veri Toplama Sistemleri
  • Yüksek Hızlı Veri Toplama Sistemleri
    Yüksek Hızlı Veri Toplama Sistemleri

Güvenilir, uygun maliyetli test ve ölçüm cihazlarının önde gelen tasarımcısı ve üreticisi B&K Precision, bugün Veri Kaydedici hattının yeni DAS1700 ve 8460 ile genişletildiğini duyurdu. Bu araçlar, B&K Precision'ın Fransa'daki yan kuruluşu Sefram tarafından geliştirildi. veri toplama araçlarının ve diğer test ve ölçüm çözümlerinin tasarımı ve üretimi.

DAS1700 ve 8460 yapılandırılabilir veri toplama sistemlerinin her ikisi de 1 µs (1 MSa / s) hızlı örnekleme aralığına ve dört tür ölçüm kartına sahiptir. Her iki modele de geniş bir giriş aralığı (± 5 mV ila ± 1000 V) ve 2 TB'a kadar büyük dahili katı hal belleği de dahildir. Kartlar, evrensel, yüksek voltaj, gerinim ölçer ve çoklanmış giriş tiplerini içerir. 8460, 3 karta kadar herhangi bir kombinasyonu destekler, DAS1700 ise 6 karta kadar isteğe bağlı bir genişletme modülüne sahiptir. 8460 ayrıca kalıcı veri kayıtları için yerleşik bir yazıcı sunar.
Bu kayıt cihazları, kullanıcıların güç analizi işleviyle tek veya üç fazlı yapılandırmalarda aynı anda 4'e kadar güç ağını analiz edebildikleri güçlü yazılım araçları sunar. Yerleşik işlev düzenleyicisi, kolay analiz için ayrı sanal kanallarda görüntülenen birden fazla kanalda karmaşık matematiksel hesaplamalar yapma olanağı sağlar. Endüstriyel ve otomotiv veri yollarını izlemek ve analiz etmek için isteğe bağlı CAN / LIN girişleri (yalnızca DAS1700) ve GPS / IRIG zamanlama seçenekleri bu cihazların yeteneklerini daha da artırır.
Bu veri toplama sistemleri, havacılık, endüstriyel, otomotiv ve enerji üretim uygulamalarındaki küçük sensörlerden büyük elektrik ağlarına kadar olan sinyalleri ölçebilir.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim