Yüksek Hızlı Çizgi Tarama Kamerası

Yapay Görme için Yüksek Hızlı, Uzun Mesafe Görüntüleme

  • Yüksek Hızlı Çizgi Tarama Kamerası
    Yüksek Hızlı Çizgi Tarama Kamerası

Yeni allPIXA evo kameraları ile Chromasens, yüksek hızlı çizgi taraması görüntü işleme için çıtayı yeniden ayarladı. Kameralar, dörtlü doğrusal CMOS renk sensörü ile birleştirilmiş bir GigE Vision 2.0 uyumlu, tek/çift 10 GigE Over Fiber arayüzü sunarak endüstride bir ilki gerçekleştirmiştir.

Fiber, makine vizyonu için nispeten yeni olmasına rağmen, BT ve telekomünikasyon endüstrileri tarafından on yıllardır kullanılmaktadır. Fiber, sağlamlık, esneklik, kolaylık ve uygun fiyatta sadece ilerleme sağlamakla kalmaz, bant genişliği de bakır Ethernet kablolarını aşar. Ayrıca, bakır kablolardan farklı olarak, fiber kablolar parazitlere (EMC) karşı duyarsızdır, bu da endüstriyel makine görme ortamları için idealdir.

UZUN MESAFE İLETİMİ
SFP + alıcı-vericilerin tipine ve fiber kabloya bağlı olarak, allPIXA evo tarafından yakalanan veriler, mevcut GigE Vision standardının 300 metreye kadar veya 3 katına kadar olan çok modlu fiberlerde ve 10 kilometreye ( 6.2 mil) kadar tekrarlayıcılara veya optik uzatmalara gerek kalmadan tek modlu fiberlerde hareket edebilir. Bununla birlikte, yeni kameralar daha uzun kablo uzunlukları için hızdan ödün vermez. Chromasens allPIXA evo, 10K piksel modeli için 48 kHz'e ve 15K piksel sürümü için 33 kHz'e kadar tam çözünürlükte hat frekansı hızlarına ulaşır. ROI modunda, 146 kHz'e kadar hız veren kameralarla transfer daha da hızlı. 

Chromasens allPIXA evo kameraları, en zorlu renkli ve tek renkli çizgi tarama uygulamalarını destekleyen gelişmiş bir özellik seti ile donatılmıştır ve özellikle web ve %100 baskı incelemelerinde etkilidir. Chromasens allPIXA evo kameraları, değişken kodlayıcı girişi ve kilit taşı düzeltme ve renk dönüştürme matrisleri dahil olmak üzere çizgi ve kare tetikleme seçeneklerinde gelişmeleri birleştirir. Olağanüstü bir sinyal-gürültü oranı, dinamik aralığın başarı için kritik öneme sahip olduğu renkli görüntülemede benzersiz kalite sağlar.

Fiber arayüz, geleneksel olarak maksimum birkaç fit uzunluğundaki kablo uzunluklarıyla sınırlı görüş sistemleri ufkunu genişletir. Endüstriyel incelemenin ötesine bakıldığında, uzatılmış kablo uzunlukları, allPIXA evo kameraların gözetleme, askeri ve ulaştırma sektörlerinde uzun mesafeli uygulamalar için uygun olmasını sağlar.

ÜÇ MODEL MEVCUTTUR
10K (10240 x 4 satır piksel) ve 15K (15360 piksel x 4 satır) 12 bit Gerçek RGB ve mono sürümlerine ek olarak, Chromasens, üretim verimini arttırmaya yardımcı olmak için gofret, PCB ve LCD panel denetimi için azaltılmış aydınlatma seviyelerinde mükemmel yanıt veren bir allPIXA evo TDI mono kamera sunar.

GigE arayüzü sayesinde, Chromasens allPIXA evo kameraları, çerçeve tutucular ve pahalı Camera Link kabloları ihtiyacını ortadan kaldırırken, GigE Vision şikayet ağ anahtarlarının ve arayüz kartlarının büyük ekosistemine sorunsuz bir şekilde bağlanacaktır. Endüstri çapında tek tip GigE Vision standardı, eski GigE Vision uyumlu kameraları, yazılımda herhangi bir değişiklik gerektirmeden yeni bir allPIXA evo ile değiştirmeyi de uygun maliyetli kılar. Hızlı üretim entegrasyonu üretim süresini kısaltmak için gerekli olduğundan allPIXA eco, Microsoft® Windows® ve Linux platformlarında kontrol ve görüntü yakalama için sezgisel bir grafik aracı ve bir SDK ile birlikte gelir.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim