Yüksek Hassasiyetli Taşlama

Takım tezgahları, otomotiv sektörü veya havacılık endüstrisi gibi çeşitli endüstriler için

  • Tedarikçi Okuma Europe
  • Mayıs 24, 2019
  • 167 Görüntüleme
  • Yüksek Hassasiyetli Taşlama
    Yüksek Hassasiyetli Taşlama

 Okuma, hassasiyet ve üretkenliği birleştiren son teknoloji öğütücüler sunar. İç ve dış çap taşlayıcılar, onları olağanüstü hassas, üretken ve güvenilir kılan birden fazla donanım ve yazılım çözümüne sahiptir.
Okuma, ilk değirmeni 1918'de piyasaya sürdüğünden beri, CNC makineleri sürekli iyileştirildi. Günümüzde Okuma, benzersiz doğruluk ve verimlilik sağlayan son derece gelişmiş öğütücüler sunmaktadır. Takım tezgahları, otomotiv sektörü veya havacılık endüstrisi gibi çeşitli endüstrilerde, çok hassas ve son derece güvenilir taşlama işlemlerinin gerekli olduğu yerlerde kullanılır. Okuma'nın iç ve dış çap uygulamaları için yenilikçi öğütücüleri hem tek parça üretimi hem de yüksek oranda otomatik seri üretim için uygundur.

Yenilikçi iş mili tasarımı
Son derece sağlam konstrüksiyonları ile Okuma'nın taşlayıcıları olağanüstü hassasiyet sunar. Takım tezgahının çekirdeği, silindirik taşlama üzerinde üç noktalı yenilikçi hidrodinamik yataklı ileri bir taşlama milidir. Bu tür tekerlek mili yatak sistemi, tekerlek milinin dönüşü tarafından oluşturulan kama şeklindeki yağ filmi basıncıyla tekerlekleri destekler. Bu, bir ton tutma kuvveti ve 0.01 µm tekerlek dönüş doğruluğu sağlar.

Tavizsiz hassasiyet
Hassasiyet tüm öğütücü boyunca korunur. Sağlam 5 taraflı hidrostatik kılavuz, iç taşlamalarda maksimum takip doğruluğu sağlarken en yüksek güvenilirliği sunar. İki kızak arasındaki geniş mesafesi sayesinde titreşim sönümleme özelliklerine sahiptir. Öğütücünün hassasiyeti, Okuma'nın Termal Deformasyonlar nedeniyle meydana gelen yanlışlıkları ortadan kaldıran Thermo-Friendly Concept ile daha da geliştirilmiştir. Bu, sıkıcı düzeltmeler ve ısınma işlemlerini eski hale getirir ve ayrıca öğütme işlemini çevre sıcaklığının değişimlerine karşı anlaşılmaz kılar.

Verimliliğe odaklanma
Okuma öğütücüler son derece hassas ve aynı zamanda oldukça üretkendir. Tüm üretim koşullarında en yüksek verimliliği garanti eden çoklu özelliklerle donatılmıştır. 30 m/dk'lık olağanüstü hızlı zikzak hızları çok kısa talaştan talaş zamanına izin verir. Öğütme işleminin kendisi mümkün olduğu kadar verimli şekilde tasarlanmıştır. Bir örnek, daha yüksek kaldırma oranları ve dolayısıyla daha kısa çevrim süreleri için izin veren Z-ekseninin üst üste binme salınımıdır. Bu çözüm aynı zamanda yüzey pürüzlülüğünü arttırır ve uzun iş parçalarının işlenmesi için idealdir.

Elektronik ve donanımın simbiyozu
Sektörün tek bir kaynaklı sağlayıcısı olan Okuma, öğütücü kontrolü OSP-P300GA'yı da üretiyor. Windows tabanlı kontrol açık bir mimariye dayanır ve atölye ortamına entegre edilmesini son derece kolaylaştırır. Programlamanın kendisi basit bir diyalog destekli çevrim programlamasıdır. Sezgisel tasarımı ile Okuma, gerekli manuel girişleri en aza indirdi. Bu, taşlama işlemini hem ergonomik hem de yüksek verimli kılar. OSP ayrıca taşlama işlemini kesinti konumlandırma sistemi kullandığından karartmalardan ve diğer kesintilerden korur.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim