UV Kür Yapıştırıcı

Yüksek Cam Geçiş Sıcaklığı ile

  • UV Kür Yapıştırıcı
    UV Kür Yapıştırıcı

Master Bond UV26, 160 ila 170°C arasında değişen son derece yüksek cam geçiş sıcaklığına (Tg) sahip yeni bir tek parça UV iyileştirilebilir sistemdir. Bu NASA düşük emisyon sertifikalı bileşik aynı zamanda cam, yüzey işlem görmüş metaller ve birçok plastik gibi çok çeşitli substratlara güçlü bir yapışma sağlar. Bir kaplama ve yapıştırıcı olarak, asitler, bazlar, yakıtlar ve birçok agresif çözücü de dahil olmak üzere sert kimyasallara dayanabilir. 
Bu düşük viskoziteli bileşik (75 ° F'deki 250-1.500 cps), 320-365 nm dalga boyunda bir UV ışık kaynağına maruz kalınca, cm2 başına 20-40 milivat kadar düşük bir enerji çıkışı ile hızla sertleşir. Oda sıcaklığında 1,55 kırılma indisi ile, bu sistem olağanüstü bir optik netliğe sahiptir. UV26, kürlendikten sonra sağlam fiziksel mukavemet özellikleri sunar ve yüksek performanslı birleştirme ve kaplama uygulamaları için idealdir. Sertleştikten sonra düşük büzülme ve -60°F ila +500°F arası [-51°C ila +260°C] arasında hizmet verebilir. 
Master Bond UV26% 100 katıdır, solvent veya uçucu madde içermez ve oksijeni inhibe etmez. 10 cc ve 30 cc şırınga, ½ pintlik ve 1 pintlik kaplarda satın alınabilir. Raf ömrü orijinal açılmamış kaplarda 75°F’de 6 aydır.

Yüksek Tg ile Master Bond Yapıştırıcılar
Master Bond UV26, UV ışık kaynağına maruz kaldığında kolay bir karışım sistemi ve hızlı sertleşme sağlar. Yüksek sıcaklıklara maruz kaldığında bile, üstün fiziksel dayanıklılık sağlarken düşük salgılama özellikleri ve mükemmel kimyasal dayanıma sahiptir.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim