Sertleştirilmiş, Tek Bölümlü Epoksi

Özel Dağıtma Tekniği ile Kapsülleme için

  • Sertleştirilmiş, Tek Bölümlü Epoksi
    Sertleştirilmiş, Tek Bölümlü Epoksi

Master Bond Supreme 3HTND-2DM, hızlı tepki veren, sertleştirilmiş, tek bileşenli bir epoksi sistem olup, dağıtma tekniği yöntemi ile çipli panoların kapsüllenmesi için kullanılır. Temelde, yongaları ve tel bağlarını korumak için iki yöntem vardır. Kapsülleme sisteminin dağıtıldığı ve doğrudan korunacak alana uygulandığı yöntem, topak tepe olarak bilinir. Dağıtma tekniği yöntemi, saklanacak malzemenin kapsüllenecek alanın etrafına dağıtılmasını gerektirir. Bu madde, topak oluşturacak şekilde yerinde sertleşecek ve oynamayacaktır. Daha sonra kalan alanın korunması için bir kapsama malzeme uygulanır. Bu sistem ¼ inç kalınlıklarda uygulanabilir.

Supreme 3HTND-2DM, vakum, havacılık, elektro-optik ve diğer ilgili uygulamalarda kullanılmak üzere NASA'nın düşük gaz boşaltma ASTM E595 şartlarındaki değerleri geçer. Bu yüksek performanslı bileşik, silikon ve diğer yarı iletkenler gibi elektronikte kullanılan çok çeşitli substratlar, metaller, seramik ve birçok plastik üzerine iyi bir yapışma gösterir. En önemlisi, Supreme 3HTND-2DM'in, boyutsal kararlılığı geliştirmiştir ve oda sıcaklığında 6,000-7,500 psi'lik bir gerilme dayanımına sahiptir. Aynı zamanda, 85 ° C / 85% RH'de 1.000 saat'e dayandıktan sonra bile, Shore D sertliğini 85 olarak muhafaza eder.

Sertleştirilmiş bir sistem olan Supreme 3HTND-2DM titiz ısıl döngüye karşı dayanıklıdır. Güvenilir bir elektrik izolatörüdür ve 10-11 BTU•in/ft2•hr•°F [1.44-1.59 W/(m·K)]'lik ısı iletkenliği gösterir. Epoksi, su ve asitler, bazlar, yakıtlar ve bir takım yaygın çözücüler gibi kimyasal maddelere karşı dayanıklıdır. Düşük iyonik seviyelerde klor, sodyum ve potasyum bulundurmaktadır (10 ppm'den az).

Bu tek bileşenli sistemin kullanımı kolaydır ve oda sıcaklığında "sınırsız" çalışma ömrü sunar. 150° F [121° C]'de 20-30 dakikada veya 200 ° F [149 ° C]'de 5-10 dakikada uygulanabilir. -100 ° F ila + 400 ° F [-73 ° C ila + 204 ° C] aralığında kullanılabilir. Supreme 3HTND-2DM, çeşitli kullanımlar için şırınga, kartuş ve kavanozlarda bulunmaktadır.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim