İki Parçalı bir Epoksi

Termal İletken, Alev Geciktirici Enkapsülan

  • İki Parçalı bir Epoksi
    İki Parçalı bir Epoksi

Master Bond EP93AOFR, kapsülleme ve saksı uygulamalarında, ayrıca yapıştırma, sızdırmazlık ve kaplama işlemlerinde kullanılabilecek iki parçalı bir epoksidir. Kıdemli Ürün Mühendisi Rohit Ramnath'a göre, “Bu alev geciktirici halojenli olmayan sistem sadece termal olarak iletken değildir, 9-10 BTU•in/ft2•hr•°F [1.30-1.44 W/(m•K)], ancak aynı zamanda 1014 ohm-sm'den büyük ses direnci olan güvenilir bir elektrik yalıtkanıdır. EP93AOFR, kullanımı kolay 1:1 karışım oranına ve 30.000-150.000 cps karışık viskoziteye sahip iyi bir akış profiline sahiptir.”
Federal Havacılık Düzenlemeleri (FAR) Standart 14 CFR 25.853(a) testi tipik olarak hava taşıtlarının içindeki çeşitli bileşenlerin malzeme uyumluluğunu belirlemek için kullanılır. Bu malzeme epoksi EP93AOFR'nin dökümlerinin 60 saniye boyunca aleve maruz kaldığı düşey ateşleme testi gerekliliklerini karşılamış ve aşmıştır. Sonuçlar, testin izin verdiği 15 saniyenin altında, alevleri söndürmek için 4 saniyenin altında bir zaman aldığını gösteriyor. Bu testin ikinci kısmı alevin ne kadar yayıldığını ölçer. EP93AOFR, 6 inçlik izin verilen maksimum değerin altında, sadece 1,2 inç'lik bir yanma uzunluğu sergiledi. 
EP93AOFR metaller, kompozitler, cam, seramik, FR4 ve diğer plastikler dahil olmak üzere çeşitli farklı yüzeylere iyi yapışır. -80°F ila +300°F [-62°C ila +149°C] arasında kullanılabilir ve suya, yakıtlara, yağlara ve birçok genel çözücüye karşı iyi kimyasal direnç sunar. Bu sistem ons, pint, pint, quart ve galon kitlerinde kullanım için uygundur. Önceden karıştırılmış ve dondurulmuş şırıngalarda da satın alınabilir.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim