Sanal Gerçeklik için Optimize Edilen Scene 7.1 Yazılımı

İnşaat, Tasarım ve Adli Tıp Uygulamalarına Yönelik Sanal Gerçeklik Çözümleri

  • Sanal Gerçeklik için Optimize Edilen Scene 7.1 Yazılımı
    Sanal Gerçeklik için Optimize Edilen Scene 7.1 Yazılımı
  • Sanal Gerçeklik için Optimize Edilen Scene 7.1 Yazılımı
    Sanal Gerçeklik için Optimize Edilen Scene 7.1 Yazılımı
  • Sanal Gerçeklik için Optimize Edilen Scene 7.1 Yazılımı
    Sanal Gerçeklik için Optimize Edilen Scene 7.1 Yazılımı

Ürün tasarımı, inşaat BIM/CIM ve kamu güvenliği ve adli tıp alanında dünyanın en güvenilir hizmet kaynaklarından olan FARO® (NASDAQ: FARO),  Sanal Gerçekliğe (VR) hazır FARO® SCENE 7.1 yazılımının lansmanını duyurdu. FARO SCENE 7.1, ayrıntılı fotoğraf dokularının entegrasyonuyla etkileyici bir VR deneyimi sunuyor ve bir nesnenin yüzey ayrıntılarını alma ve 3 boyutlu tarama verilerini görüntüleme konusunda o kadar hızlı ki gerçek zamanlı üretiliyormuş etkisi yaratıyor. 

SCENE 7.1 örneğin FocusS veya Freestyle gibi FARO lazer tarama ürün portföyü için optimize edilmiştir ve ayrıca agnostik bir cihazdır, bu nedenle FARO dışındaki diğer lazer tarayıcı ürünlerinin 3 boyutlu tarama verilerini de sorunsuz kabul edebilir ve yönetebilir. 

Etkileyici Sanal Gerçeklik 
SCENE 7.1, kullanıcıların tüm projeyi görüntülemelerine imkan sağlıyor, yani kullanıcı, uyumlu bir VR kulaklık-mikrofon seti kullanarak ofisindeki veya iş istasyonundaki sandalyesinin konforunda ilgili taramaların tüm aralığını 3 boyutlu tam sanal gerçeklikte görüntüleyebiliyor. Bu da yararlı kullanım düzeyini büyük ölçüde yükseltiyor ve mimarlık, mühendislik ve inşaat profesyonelleri, kamu güvenliği ve adli tıp uzmanları ve ürün tasarımcıları hazır belgeleri değerlendirirken, suç veya kaza mahallerini yeniden canlandırırken veya tasarım planlarını optimize ederken gerçekliği hızlı şekilde simüle etmesine ve karşılaştırmasına imkan vererek proje döngü sürelerini kısaltıyor. 

Sanal Gerçeklikle Ürün Geliştirmeleri
SCENE 7.1 birçok endüstriyel VR çözümünde yaygın olarak benimsenen “daha iyi anlamak için daha iyi gör” konseptini bir adım daha öne çıkarıyor. Kullanıcıların ekran görüntüleri almasına/kaydetmesine, görüntülere özel yorumlar veya notlar yapıştırmasına ve sistem görünüm haritasında gerçek zamanlı gezinmesine olanak sağlayarak ve tüm bunları Sanal Gerçeklik ortamından çıkılmasına gerek kalmadan sunarak üretkenliği yükseltiyor. 

FARO Karasal ve Mobil Tarama Verileri Birleşiyor
Daha önce FARO Focus ve Freestyle ürünleri kendine özgü kodlu hedeflere (tarama alanlarını/özel hedefleri belirleyen işaretler) sahipti ve bunlar diğer tarama cihazları tarafından paylaşılamıyordu. SCENE 7.1'in gelişmiş işlevleri sayesinde artık her iki cihaz da kodlu hedefleri paylaşıyor ve ayrıca her iki cihazdaki taramaların kaydını tek bir gerçek zamanlı kayıt raporunda doğruluyor. Bu da bu cihazlar arasında daha uyumlu bir iş akışı sağlıyor ve böylece projelerin daha kısa sürelerde tamamlanmasına imkan tanıyor.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim