Saha Cihazlarını İzleme Modemi

Bir Modemden Daha Fazlası

  • Saha Cihazlarını İzleme Modemi
    Saha Cihazlarını İzleme Modemi

Fieldgate FXA42 saha cihazlarının konumdan bağımsız olarak uzaktan izlenebilmesini sağlamak amacı ile Endress+Hauser tarafından geliştirilmiştir. Kablolu LAN, Kablosuz WLAN, 3G GSM ve Modbus haberleşme arayüzleri kullanılabilmektedir. Dahili WEB sunucusu sayesinde kolaylıkla uzaktan devreye alınabilir ve proses bilgilerinin izlenmesine olanak sağlar. WEB PLC fonksiyonu ile mantıksal kontroller sağlanmasına izin veren Fieldgate FXA42, aynı zamanda veri kayıt ve ALARM kontrol imkânları da sağlamaktadır. Dört adet 4-20 mA analog giriş ve dört adet dijital I/O ile cihazlara doğrudan ve basit bağlantı imkânı sunmaktadır. Bunun yanı sıra, bariyerler ile patlamalı alanlarda da kullanıma uygundur. 160 mA'e kadar cihazların beslenmesinde kullanılabilir. HART-Modbus dönüştürücü ile kullanıldığında, HART cihazlar ile de bağlantı kurulabilir.

Modbus RS485 ve Modbus TCP bağlantılar için master ve client fonksiyonlarını desteklemesi sayesinde çok çeşitli veri toplama ve iletim imkânları sağlamaktadır. İki adet Ethernet portu ile birden çok Fieldgate arasında network oluşturulabilir ve bilgilere tek noktadan erişim sağlanabilir. Kablolu ve kablosuz ağlara kolaylıkla dâhil edilebilir veya GSM şebekesi üzerinden erişim imkânı sunar. Dâhili WEB sunucusu sayesinde, Fieldgate'in tüm fonksiyonlarına ve bağlı olan cihazların ölçüm değerlerine standart bir tarayıcıdan erişilebilir. Limit değer takibi ve uyarıları E-mail veya SMS aracılığı ile cep telefonundan takip edilebilir istenilen her yere yönlendirilebilir. Tarayıcı bazlı WEB-PLC uygulaması ve grafik düzenleyici sayesinde AND, OR, XOR, FF, TIMER ve COUNTER gibi basit PLC fonksiyonları oluşturmak ve kullanmak çok kolaydır. Proses otomasyonunda, sektörel ihtiyaçlarınıza çözüm sunmayı ve tesislerinize sürekli değer katmayı hedefleyen Endress+Hauser, Fieldgate FXA42 ile bir modemden daha fazlasını sunmakta ve ulaşılması en zor yerlerde bile proses bilgilerinizi yakından takip etmenize olanak sağlamaktadır.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim