FSC (Yakıt Kükürt Miktarı) ölçüm çözümü

Kaçak emisyonların kontrolünü ele geçirmek için

 • Tedarikçi Aeromon
 • Mayıs 9, 2019
 • 97 Görüntüleme
 • FSC (Yakıt Kükürt Miktarı) ölçüm çözümü
  FSC (Yakıt Kükürt Miktarı) ölçüm çözümü
 • FSC (Yakıt Kükürt Miktarı) ölçüm çözümü
  FSC (Yakıt Kükürt Miktarı) ölçüm çözümü
 • FSC (Yakıt Kükürt Miktarı) ölçüm çözümü
  FSC (Yakıt Kükürt Miktarı) ölçüm çözümü

Aeromon - Gizli endüstriyel emisyonları ortaya çıkarmak için uçağa monte edilmiş, elde tutulan ve sabit konfigürasyonlarda kullanılabilecek kompakt ve özelleştirilebilir emisyon ölçüm cihazlarının arkasındaki şirket - ticari olarak piyasada bulunan ilk ürünün piyasaya sürüldüğünü açıkladı. Şirket, denizcilik, petrol ve gaz, atık ve geri dönüşüm alanlarında endüstriyel operatörlere ve kağıt hamuru ve kağıtların çevresel zararı azaltmasına ve emisyon düzenlemelerini düşük maliyetli, etkili ve güvenli bir şekilde karşılamasına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

“Aeromon, hem sabit hem de döner kanatlı drone’larda uygulanabilen dünyadaki ilk FSC (Yakıt Kükürt Miktarı) ölçüm çözümünü yarattı. Bu, endüstriyel operatörlerin, eylemlerinin çevreyi nasıl etkilediğini ve bu etkileri azaltmak için ne yapabileceklerini gerçekten anlamak için ihtiyaç duydukları maliyet noktası ve operasyonel yetenekleri olan bir emisyon ölçüm çözümü seçebilecekleri anlamına geliyor” diyor Aeromon CEO'su Teppo Virkkula. 

“Çözümümüz, denizcilik gemilerinin yakıt kükürt içeriğini izlemek için Avrupa Deniz Güvenliği Ajansı tarafından kullanılıyor. Kaçak emisyonların kontrolünü ele geçirmek için endüstriye ihtiyaç duyduğu araçları vermek istiyoruz. Gelecekteki talepleri karşılayabilecek sağlam bir tedarik zinciri, ortak ağı ve dağıtım kanalları tarafından desteklenen tamamen yeni bir çözüm oluşturmak için önemli bir zaman harcadık. Endüstrinin uzun vadede kaçak emisyonlarla mücadele etmesine yardım etmeye hazırız” diye de ekliyor.

18 Şubattan itibaren, endüstriyel operatörler, geleneksel olarak erişilmesi zor olanları da içeren kaçak emisyonları çok çeşitli kara tabanlı ve denizcilik yerlerinde haritalayabilecekler. Sevkiyatların Şubat ayının sonunda başlaması planlanıyor ve şirketin ilk distribütörü İspanya ve Portekiz hazır bulunuyor.

“Müşterilerimize mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarını karşılamak için mümkün olan en iyi ürün ve hizmetleri sunmak istiyoruz” diyor Izasa Scientific İspanya ve Portekiz Analytica & Environmental Departman Müdürü Juan Carlos Cuchillo. “Pazarımızdaki emisyon izleme talebinin arttığını fark ettik ve Aeromon çözümünün sağladığı yeni yeteneklerden etkilendik. Aeromon ile ortak olmaktan memnunduk” diye de ekliyor.

Aeromon'un modüler BH-12 emisyon ölçüm cihazı havadan yapılan, elde taşınan ve sabit konfigürasyonlar arasında kolayca geçiş yapabilir. Modüler cihaz muhafazası, 70'den fazla farklı gaz ve partikül madde türünü ölçmek ve görselleştirmek için yapılandırılabilir. Aeromon'un bulut hizmeti, yerel hava koşulları, potansiyel sızıntı noktalarını ve kaçak emisyon noktaları noktalarını izleme alanlarının görselleştirilmiş haritalarında haritalandırıyor.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim