FPGA Modülü

Yüksek hızlı veri transferi için PCIe 2.0 x8 bitim noktası

  • FPGA Modülü
    FPGA Modülü

Enclustra'nın sunduğu Mercury+KX2 modülü, USB 2.0, PCIe 2.0 ve Gigabit Ethernet gibi standart arayüzler ile bağlantılı olarak en iyi performans-fiyat oranlı Xilinx Kintex-7 FPGA'ları sunmaktadır. Güçlü FPGA ve standart arayüzleri, birçok LVDS-kapasiteli girdi/çıktı, büyük DDR3 SDRAM ve birçok yüksek hızlı DSP parçaları sayesinde KX2, yüksek hızlı girdi/çıktı uygulamaları için olduğundan en yüksek kalitedeki dijital sinyal işleme, iletişim ve ağ için de oldukça uygundur. Mercury+KX2 FPGA paneli, gelişim gayretini azaltır, riski yeniden tasarlar ve pazara sürüm süresini ise iyileştirir. Yüksek bant genişliği / düşük gecikme ağ kurma için çift yönlü Gigabit Ethernet PHY sunar. Yüksek hızlı veri transferi için PCIe 2.0 x8 bitim noktası sunar. 12.8 GBayt/sn. kadar hafıza bant genişliğidir. Bir kredi kartından bile küçüktür. Sadece tek bir besleme gerilimine ihtiyaç duyar.(5-15V)

Yararları; DSP uygulamaları için büyük miktarlarda paralel işleme gücü. (741 MHz = 1.14 TMAC/s'de 1540'a kadar DSP parçası) Çok sayıda mevcut olan LVDS çiftleri sayesinde yüksek bant genişliği veri girdi/çıktısı. Standart arayüzleri (USB 2.0, PCle 2.0, Gigabit Ethernet), tek besleme gerilimi ve 1.8 V/2.5V / 3.3V güç çıkışı sayesinde basit ve düşük maliyetli entegrasyon. DDR3 SDRAM sayesinde büyük ve yüksek bant genişliği veri hafızası. Xilinx, Enclustra ve üçüncü partilerde birçok IP çekirdeği mevcuttur. Basitleştirilmiş taşıyıcı panel tasarımı (tipik olarak 4 katman)

Özellikleri; 676-pimli paket içinde Xilinx Kintex-7 FPGA. Küçük biçim faktörü (74 x 54 mm, üç katlı 168-pim Hirose FX10 konnektör)216 kullanıcı girdi/çıktısı, tek uçlu ve ayrımlı - 11 ayrı analog girdi kanalı. 64 MBayt'a kadar Quad SPI Flash. 2048 MBayt'a kadar DDR3 SDRAM. Entegre PCIe 2.0 x8 bitim noktasına sahip 8 adet MGT (6.6/10.3125 Gbit/sn.) Çift Yönlü Gigabit Ethernet PHY'ler. Yüksek güçlü 16A çekirdek güç kaynağı.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim