Yüksek Bant Genişliğine sahip MPSoC Modülü

İki bağımsız bellek kanalıyla modül 29,8 GByte / sn'ye kadar bellek bant genişliği

  • Yüksek Bant Genişliğine sahip MPSoC Modülü
    Yüksek Bant Genişliğine sahip MPSoC Modülü

Enclustra'nın Mercury + XU8 SoC modülü, her biri 15 Gbit / sn'ye kadar veri hızlarına ve 29,8 Gbyte / sn'ye kadar bellek bant genişliğine sahip 20 çoklu gigabit alıcı-verici sunar. Xilinx Zynq UltraScale + MPSoC'ye dayanan Mercury + XU8, 6 ARM çekirdeğini, Mali-400MP2 GPU'yu (EV varyantı), 12 GB'ye kadar DDR4 SDRAM'ı, çok sayıda standart arabirimi, 236 kullanıcı G / Ç ve 504.000 LUT4 eşdeğerini birleştirir.

FPGA uzmanı Enclustra'nın Mercury + XU8 MPSoC modülü, büyük miktarda veriyi mümkün olan en kısa sürede işlemek isteyen uygulamalar için optimize edilmiştir. Biri PS (8 GByte DDR4 ECC SDRAM) ve diğeri PL (4 GByte'ye kadar) olmak üzere iki bağımsız bellek kanalıyla modül 29,8 GByte / sn'ye kadar bellek bant genişliği elde eder. İşlenecek verileri mümkün olduğunca hızlı bir şekilde modül içine ve dışına taşımak için, her biri 15 Gbit / sn veri aktarım hızına sahip 20 çok gigabit alıcı-verici mevcuttur.
Gigabit Ethernet, USB 3.0, Ekran Bağlantı Noktası, SATA ve SGMII gibi normal standart arabirimlere ek olarak, 74 × 54 mm'lik küçük modülde 16 GByte eMMC ve 64 MByte QSPI Flaş bulunur. Hem işleme sistemi hem de FPGA matrisinin PCIe® bağlantıları vardır.
Xilinx Zynq UltraScale + MPSoC, 16 nm FinFET + işleminde üretilmiştir ve 6 ARM® çekirdeğine sahiptir: 1333 MHz'e kadar saat frekansına ve 600 MHz hızlı 32 bit ARM® çift çekirdekli Cortex ™ 'e sahip dört 64 bit ARM Cortex ™ -A53 -R5. İşlemciler bir Mali ™ -400MP2 GPU ve bir H.264 / H.265 video codec bileşeni (EV varyantları) tarafından desteklenir.

Bir düğmeye basarak referans tasarım ve Linux
Enclustra ürünleri için geniş bir tasarım desteği sunar. Mercury + PE1-300 veya Mercury + PE1-400 süpürgeliklerle, Mercury + XU8 güçlü bir geliştirme ve prototip oluşturma platformu olabilir.
PE1 taban kartındaki LPC / HPC FMC konektörleri, çeşitli üreticilerin çok çeşitli takılabilir kartlarıyla uyumlu olan diğer genişletme seçenekleri sunar - ADC'ler, DAC'ler, motor kontrol kartları ve RF bağlantıları sadece küçük bir olasılık seçeneğidir.
Enclustra ayrıca XU8 için gerekli tüm donanım, yazılım ve destek malzemelerini sunan kapsamlı bir ekosistem sunar. Mercury + PE1 taban tahtası eksiksiz bir geliştirme platformudur; ayrıntılı dokümantasyon ve referans tasarımları, kullanım kılavuzuna, kullanıcı şemalarına, 3D modeline, PCB kaplama alanına ve diferansiyel G / Ç uzunluk tablolarına ek olarak başlamayı kolaylaştırır.
Enclustra Yapı Ortamı, Enclustra SoC modüllerini entegre ARM işlemcisi ile çok düzgün bir şekilde derlemek için kullanılabilir. Modül ve taban kartı grafik arabirim tarafından seçilir. Bundan sonra, Enclustra Build Environment uygun Bitstream, First Stage Boot Loader (FSBL) ve gerekli kaynak kodunu indirir. Son olarak, U-Boot, Linux ve BusyBox tabanlı kök dosya sistemi derlenir.

Uyumlu konektörlere sahip aile konsepti sayesinde, aynı taban kartında farklı tipte modüller kullanılabilir. Örneğin, bir ARM işlemcisi gerekli değilse, Mercury + KX2 FPGA modülü bunun yerine aynı anakartta kullanılabilir.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim