Endüstriyel Switchleri ( Ağ Anahtarları)

BSB serisi Elektrik Hattından Genişbant Haberleşmeyi Destekler

  • Endüstriyel Switchleri ( Ağ Anahtarları)
    Endüstriyel Switchleri ( Ağ Anahtarları)

2013 yılından beri özellikle enerji sayaçları sektöründe çözümler sunan ve bu çözümleri Dünya’da 70’den fazla ülkeye ihraç eden REDZ markası, Smart Communication (Akıllı Haberleşme) sloganı ile ürün pörtföyünü geliştirerek çalışmalarına devam ediyor.
REDZ markasının son ürünlerinden BSB serisi Endüstriyel Yönetilemez Switchler, TCP/IP ağının genişletilmesi gereken her endüstriyel projede fiyat ve performans olarak en ideal çözümleri sunuyor. Tesis içi ağ yönetimi, endüstriyel otomasyon projeleri, Telekom projeleri ve güvenilir Ethernet ağı gerektiren tüm projeler için tasarlanan BSB serisi Endüstriyel Switchler ayrıca elektrik hattı üzerinden geniş bant haberleşme özelliği olan BPL (Broadband Power Line) teknolojisini de destekliyor.

BPL teknolojisini destekleyen modeller sayesinde mevcut Alçak Gerilim (AG) elektrik hatlarını kullanarak %100 transparan TCP/IP bağlantısı kurmak mümkün oluyor. Üstelik bu işlemi BSB sersi Switchler endüstriyel seviyede Mesh Network desteği sunarak gerçekleştiriyor.

Akıllı Şebekelerin gerçek hayata geçirilebilmesi için ihtiyaç duyulan haberleşme teknolojilerinin özellikleri ile (genişbant, esnek örgü-ağ, ethernet) dağıtım şirketlerinin kendi sahip oldukları elektrik hatları üzerinden haberleşmeyi sağlayacak Genişbant Powerline (Broadband-Powerline(BPL)) teknolojisini sunan eşsiz bir ürün olan BSB serisi Endüstriyel Switchler, Alçak Gerilim’de 3 faza birden aynı cihazda bağlantı desteği sunuyor.

Geleneksel elektrik hattı üzerinden haberleşme çözümlerine göre hem geniş bant hem de gürültüden daha az etkilenme özellikleri sunan BSB Serisi ürünler, 2 ila 28MHz arası geniş frekans bandı kullanımı sayesinde herhangi bir frekans aralığında bilgi taşıma için engel olduğunda (hatta gürültü olduğunda) diğer frekanslar üzerinden bilgi taşımaya devam ederek verinin kesintisiz iletimini sağlıyor. 432 adet alt taşıyıcı sayesinde geniş bant üzerinden yüksek hızlarda iletişim devam ediyor.

Ürün montajı kolaylığı açısından da avantaj sağlıyor. Elektrik hattı üzerinden bağlantı kurmak için asgari 2 cihaz gerekiyor ve bir cihaz Master, diğer cihaz Node olarak cihaz üzerindeki Switch ile ayarlanabiliyor. 300m civarı kesintisiz bağlantı sağlanabiliyor ve 1 master cihaz 1000 (bin adet) Node cihaza kadar bağlantıya izin veriyor. Kurulan bu ağdaki güvenli haberleşme cihaz içerisindeki dahili 128-bir AES şifreleme ile sağlanıyor. Ürünün -40 ila +85 derece arası sıcaklık aralığını da desteklemesi, her türlü zor koşulda kullanımını sağlıyor ve %100 transparan TCP/IP haberleşmesi sayesinde her türlü protokol ile haberleşmek (Profinet, DLMS, IEC104, MQTT…) mümkün oluyor.

REDZ BSB serisi Yönetilemeyen Switchlerin BPL olmayan versiyonları da mevcut. Stabil ve kesintisiz endüstriyel Akıllı Haberleşme ihtiyaçları için REDZ markasının çözümleri tüm ihtiyaçları karşılıyor.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim