edgeAggregator, 3.40 sürümü

BT çözümlerine entegrasyonu çok daha kolay hale getiriyor

  • edgeAggregator, 3.40 sürümü
    edgeAggregator, 3.40 sürümü

Softing'in edgeConnector ürün ailesinin Docker tabanlı yazılım modülleri, SIMATIC S7, SINUMERIK 840D ve Modbus TCP denetleyicilerindeki işlem verilerine erişim sağlar. Yine Docker tabanlı olan edgeAggregator, Docker tabanlı bir IoT uç çözümü ile birlikte bir OPC UA veri entegrasyon katmanı sağlar. Bu, otomasyon düzeyindeki çeşitli OPC UA sunucularının ilişkili adres alanlarıyla birlikte gruplandırılmasına olanak tanır. Toplanan veriler daha sonra tutarlı bir OPC UA arabirimi aracılığıyla BT uygulamalarının kullanımına sunulabilir.

Edge ürünlerinin 3.40 sürümü, standart Docker BT çözümleriyle entegrasyonu büyük ölçüde kolaylaştıran bir dizi yeni özellik içerir. Bunlar şunları içerir:
Prometheus için Metrik desteği - Prometheus sorgulama dilini kullanarak metriklerin toplanmasını ve analiz edilmesini sağlar. Metrikler, Prometheus gibi uygulamalarda saklanabilir ve sorgular için kullanılabilir hale getirilebilir. Toplanan metriklere dayalı olarak uyarı gönderme olasılığı da vardır.

Kubernetes ve Portainer gibi konteyner yönetimi platformları için günlük kaydı - bu, günlük bilgilerini bir Docker konteynerinin standart çıkış arayüzüne aktarır ve Kubernetes veya Portainer gibi konteyner yönetimi platformları tarafından kullanılabilir.

Hafif Dizin Erişim Protokolü (LDAP) desteği - merkezi olarak barındırılan kimlik doğrulama çözümleriyle entegrasyonu sağlar.

En son MQTT protokolü sürüm 5'in yanı sıra MQTT Store ve Forward ve MQTT Trigger Enhancement desteği. Sakla ve İlet, veri kaybına karşı korumayı garanti eder. Bağlantı kesilirse, veriler geçici olarak saklanır ve bağlantı yeniden sağlandıktan sonra otomatik olarak aktarılır. MQTT Trigger Enhancement, LUA betiklerinin yeni desteği sayesinde MQTT mesajları için kapsamlı ve karmaşık tetikleyicilerin oluşturulmasını sağlar.

Uç ürünlerinin 3.40 sürümüyle Softing Industrial, OT ve BT arayüzündeki bağlanabilirliği iyileştirme ve standart BT yönetimi ve izleme çözümlerinin kullanımını kolaylaştırma taahhüdünü sürdürüyor.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim