Çiy Noktası Sensörü

Basınçlı hava ve endüstriyel gazlar için

  • Çiy Noktası Sensörü
    Çiy Noktası Sensörü

VPInstruments, VP Çiy Noktası Sensörünü başlattı: basınçlı hava ve endüstriyel gazlar için akıllı çiğlenme noktası sensörü. Geniş ölçüm aralığı, -70 .. + 60⁰C, hem soğutucu akışkan hem de kurutucu tip hava kurutucularının çiy noktasını izlemek için tek bir ürünün kullanılmasını sağlar.

VP Çiy Noktası Sensörü, tamamen ıslanmaya dayanıklı ve partikül kirlenmesine, yağ buharına ve birçok kimyasal maddeye karşı oldukça dayanıklı olan sağlam bir sensör içerir. Uzun vadeli yüksek performans, en gelişmiş polimer teknolojisi ile elde edilir. Dahili ofset kalibrasyon algoritması sayesinde düşük çiğ noktalarındaki performans optimize edilmiştir.

Çiy noktası sensörü, RS485 (Modbus RTU) çıkışı sayesinde VPVision ve diğer enerji yönetim sistemlerinde hem çiy noktası hem de sıcaklığın aynı anda izlenmesini sağlar. Sensör ayrıca, harici bir ekrana paralel olarak bağlanabilen 4..20 mA çıkışa sahiptir. Dahili alarm fonksiyonuyla, yönetim yazılımınızda örneğin kurutma arızası veya su taşması gibi alarmları görünür hale getirebilirsiniz. Alarm, VP Çiy Noktası Sensörü üzerindeki LED ile de görülebilir.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim