Bulut Bazlı Donanım Ve Yazılım Altyapısı

  Sor / bana ulaş

Smart Ecosystem 4.0: Dijital Altyapı, Nesnelerin İnternetini Pratikte Uygulamaya Geçiriyor

Hareket ve Güç Aktarımı, Endüstri 4.0

Bulut Bazlı Donanım Ve Yazılım Altyapısı
Bulut Bazlı Donanım Ve Yazılım Altyapısı
Bulut Bazlı Donanım Ve Yazılım Altyapısı
Bulut Bazlı Donanım Ve Yazılım Altyapısı
Bulut Bazlı Donanım Ve Yazılım Altyapısı
Bulut Bazlı Donanım Ve Yazılım Altyapısı

Schaeffler'in standartlaştırılmış ve esnek dijital altyapısı sayesinde Endüstri 4.0 dünyasına geçiş artık hızlı ve kolay. Makine ve ekipman üreticileri ve işletmecileri, sensörlerle, uygulamaya özgü çözümlerle ve bulut bazlı hizmetlerle donatılmış bileşenler sayesinde nesnelerin internetini pratikte uygulamaya geçirebiliyor. Schaeffler, 2017 Hannover Messe fuarında, sensörlerle donatılmış yeni bileşenleri sistemlere ve özel iş modellerine entegre etmenin yollarını anlatacak. Schaeffler'in Smart Ecosystem 4.0 platformu, sensörlerle donatılmış bileşenlerden dijital hizmetlere kadar dijital katma değerin her safhasını kapsayan kapsamlı bir bulut bazlı donanım ve yazılım altyapısı sunuyor. Bu sistemin esnek mimarisi, makine ve ekipman üreticilerine ve işletmecilerine, Schaeffler'in istendiği an genişletilebilecek dijital hizmetler platformuna katılmak için basit ve uygulamaya yönelik bir giriş kapısı sunuyor. Schaeffler rulmanları, onların mekatronik türevleri ve alanındaki uzmanlığı, bu konudaki ana bilgi kaynağını oluşturuyor.

Sensörlerle donatılmış bileşenler, bir yandan veri kaydı yapıp bir yandan da bu dijital hizmetleri mümkün kıldıkları için, makinelerde ve ekipmanlarda kullanılan tahrik sistemleri için kritik öneme sahip. Schaeffler, klasik mekanik ürünleri sürekli olarak bu yeni yapıya dönüştürmeyi ve dijital dünyaya entegre etmeyi hedefliyor. Sensörlerle donatılmış rulmanlar ve lineer sistemler yıllardır pazarda mevcut. Schaeffler, 2017 Hannover Messe fuarında standart ürünlere dayalı yeni bir rulman sistemi tanıtacak. Çeşitli sensörlerin modüler tarzda bir araya getirilebildiği bu sistemde, hemen hemen her rulman pozisyonu FAG VarioSense sensörlerle donatılabiliyor. Bu durum, sadece karmaşık sistemlerin değil, basit düzeneklerin ve makinelerin dahi dijitalleşmesinin ve internetle etkileşiminin mümkün olacağı bir geleceğe doğru önemli bir adımı temsil ediyor.

Kaydedilen veriler, esnek bir Schaeffler ağ geçidi üzerinden Schaeffler'in rulman alanındaki uzmanlığının dijital hizmetler olarak kullanıma sokulduğu Schaeffler bulutuna aktarılıyor. Bu sayede , otomatik rulman teşhisi ve kalan faydalı ömür hesabı kullanılarak rulmanın ve dolayısıyla izlenen makinenin durumu hakkında hassas bilgiler elde edilebilecek ve böylece belirli işlemler önerilebilecek. Hatta, gerçek zamanlı yük verilerini kullanarak makinenin çalışma süreçlerinde gerçek zamanlı olarak ayarlamalar yapmak mümkün olabilecek.

2017 Hannover Messe fuarında sergilenecekler arasında, titreşim izleme yoluyla makine ve ekipmanların dijitalleşmesi yönünde ilk kez basit ve esnek bir giriş noktası sunan Schaeffler'in bulut kabiliyetli FAG SmartCheck modülü de yer alıyor. FAG SmartCheck modülünün en son modelinde, Schaeffler bulutuna veya IBM teknolojisi temelli herhangi başka bir platforma doğrudan bağlantı sağlayan bir MQTT ara yüzü kullanılıyor. Ayrıca, bir Schaeffler ağ geçidi üzerinden veya OPC/UA ara yüzü kullanan alternatif herhangi bir ağ geçidi vasıtasıyla başka bir bulut teknolojisiyle iletişim kurmak da mümkün. SmartCheck ve Schaeffler bulutu arasındaki bağlantı, akıllı bir telefonla son derece kolay bir şekilde kurulabiliyor. Bunun için ilgili ürünün QR kodunun telefon kamerasına okutulması veya ücretsiz uygulamanın kullanılması yeterli. Bu da müşterilere, Schaeffler'in, FAG SmartCheck tarafından rulmanlardan, millerden ve dönen bileşenlerden toplanan titreşim verilerine dayalı otomatik rulman teşhisi gibi hizmetlerine doğrudan erişim sağlıyor. Müşteri, kontratına bağlı olarak, durum verilerine veya yarı otomatik işlem önerilerine doğrudan erişim sağladığı gibi, daha karmaşık makinelerde de spesifik ve tekil işlem önerileri sunan Schaeffler Servis Merkezine de bağlanabiliyor.

Bir sonraki aşamada, SmartCheck üzerinden hız ve tork kaydı yapmak ve bu yük bilgilerini sınıflandırabilmek de mümkün olabilecek. Buluttayken, Bearinx rulman hesaplama aracı yardımıyla, gerçek yük verisi tasarım safhasında belirlenen ana yük verisiyle karşılaştırılabiliyor ve buna dayanarak da rulmanın kalan faydalı ömrü hesaplanabiliyor. Bu uygulamalar, Schaeffler'in 2016 InnoTrans fuarında sundukları gibi demiryolu teknolojisi uygulamaları da dâhil olmak üzere, SmartCheck teknolojisine dayalı tüm ürünlerde kullanılabilecek.

Rulmanlar, uygulamalarda oluşan kuvvet akışının merkezinde yer alması ve meydana gelen tüm yüklere maruz kalması nedeniyle bilgi toplama işi için ideal. Bu bilgiler, spesifik uygulamalara yönelik olarak bulutta sunulan rulman uzmanlığıyla bir araya getirildiğinde, kapasite kullanımını azami düzeye çıkarmak ve ürün kalitesini optimize etmek amacıyla sürecin hedefli biçimde kontrolü için kullanılabilir. Bunun ön şartı da, bugün Schaeffler'in Smart Ecosystem 4.0 platformuyla sunduğu, sensörden buluta kadar bütünsel ve standartlaştırılmış bir altyapıyı kullanmaktır.

Tarihinde yayınlanan Mayıs 30, 2017 - (260 Görüntüleme)
Tedarikçi Onur Dil
Schaeffler Turkey Endüstri Ve Otomotiv Tic.Ltd. Sti.
Saray Mah. Ömer Faik Atakan Cad. Yilmaz Plaza No: 3
34768 Ümraniye - Turkey
+90-212 385 35 68
+90-212 281 66 45
Tüm şirket profilini görün
Yer
Bu tedarikçinin başka ürünleri
İlgili Makaleler
Edge AI'daki Trendler
Tekstil Sektörü için 1Ci ERP Çözümü Uygulaması
Jacob Lunn Lassen, IoT ve Fonksiyonel Güvenlik, Microchip Technology'den Sorumlu Kıdemli Pazarlama Müdürü ile Röportaj
Endüstriyel Ağlara Fidye Yazılımı Saldırılarının Önlenmesi
Ixxat Energy- Enerji Sistemleri için Haberleşme Çözümleri
Neugart, "Schneider Electric Supplier Award"a layık görüldü
MOXA MXview Wireless ile Görünmezi Gösterin
Schunk Türkiye ve Orta Doğu Ülke Müdürü Emre Sönmez ile yapılan Röportaj
Schneider Electric ve AVEVA sürdürülebilirlik odaklı şirketleri destekliyor
Serdar Plastik Canias 4.0 Teknolojilerini Tercih Etti
WIN EURASIA HİBRİT FUARI 2021
EMPA COMMUNİTY: HER SEVİYEDEN ELEKTRONİK MERAKLISI İÇİN AÇIK BİR TOPLULUK
Anybus fieldbus ve Endüstriyel çözümleriyle tüm endüstriyel ağlara kolay bağlantı
Neugart; Kremayer ve Pinyon Tahrikler için Güçlü Çözümler.
Görünmeyeni Görünür Kılan Endüstriyel Kontrol Sistemleri (EKS)Siber Güvenlik Platformu
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
Emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır. Tamam!
EMPA; Nesnelerin Interneti için Gereken Her Şey
Neugart; Redüktör Çözümümüz: AGV'niz Gibi Kişiye Özel
TRACO POWER; Industrial Power Solutions
Neugart; Kremayer ve Pinyon Tahrikler için Güçlü Çözümler.
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
Nord Drivesystems; Çimento Sektörünü Kim Tahrik Ediyor?
Sınırsız Çözümler; Neugart
Uygulamanız için en iyi çözüm
Otomasyon ve Kontrol Mühendisliği
Hız Kontrol Üniteleri,Soft Starter,
Asco Numatics oransal kontrol valfleriyle, tüm değişkenleri kontrol altında tutun.
Sağlam ve kompakt:PC tabanlı kontrol Intel Atom işlemcili gömülü PC
Ağır Hizmet Tipi Kodlayıcılar
WIN EURASIA HİBRİT FUARI 2021
Görünmeyeni Görünür Kılan Endüstriyel Kontrol Sistemleri (EKS)Siber Güvenlik Platformu
Emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır. Tamam!
Bosch Rexroth'tan Geleceğin Fabrikaları ve Yeni ctrlX AUTOMATION Çözümleri
empastore;STMicroelectronics, Espressif, Sensirion, Eaglerise
Enerji Maliyetlerinizi %80'e varan oranlarda düşürün; Rexroth
Kompakt ölçülü yüksek hassasiyet Festo Elektriksel kızak serisi EGSL
5 servo eksen için 60mm'de Hareket Kontrolü
Dal Elektrik; CFW-11 Motor Hız Kontrol Sürücüleri
ACS355, ACS850 makine sürücüleri; Zorlu uygulamalarda sorunsuz çalışma