Büyük Ölçekli Özel Konnektör Han® S

Modüler enerji depolama sistemleri için güvenilir bağlantı

  • Büyük Ölçekli Özel Konnektör Han® S
    Büyük Ölçekli Özel Konnektör Han® S
  • Büyük Ölçekli Özel Konnektör Han® S
    Büyük Ölçekli Özel Konnektör Han® S

HARTING şimdi, akü depolama modülleri için ilk büyük ölçekli özel konnektör olan Han® S'yi sunuyor. Yeni seri, sabit enerji depolama sistemleri (UL 4128 dahil) için en son standartlarda belirtilen teknik gereksinimleri karşılar ve kullanıcılara bağlı birimler için en iyi güvenilirliği sunar. Seri, 200 A'ya kadar yüksek akım kontağı için alan içeren muhafazalara sahiptir.

Pin kontakları, serbestçe dönebilen bağlantı yuvasına monte edilmiştir. Kilitleme sistemi sezgisel olarak devreye girer. Artı için kırmızı ve eksi için siyahın kullanılması, mekanik kodlama sistemiyle birlikte arayüzlerin karıştırılamayacağı anlamına gelir. Han® S böylelikle enerji depolama modülleri için hızlı ve güvenilir teması kolaylaştırır ve çok sayıda bağlantının işlenmesine yardımcı olur. Alternatif olarak, yeni seri akü yönetim sistemi için kontrol hattının (BUS sistemi) bir parçası olarak da kurulabilir. Bunu desteklemek için bağlantı muhafazasında özel pin kontaklarına sahiptir.

Modüler enerji depolama sistemlerindeki arayüzler özel gereksinimlere tabidir. Örneğin, lityum iyon piller için kablolama, yüksek akımlar iletirken bile çevrelerini ısıtmayan kompakt fiş bağlantıları gerektirir. Konnektör muhafazası, depolama ünitelerine performansı ve verimli soğutmayı arttırmak için mümkün olduğunca etkili bir şekilde hizmet vermelidir.

Han® S serisi, düz bağlantı muhafazalarını kontaklar için entegre döner koruyucu elemanlara sahip açılı "manşonlar" ile birleştirir. Bu kombinasyon, kurulduğu zaman da dahil olmak üzere 360 ° döndürülebilir - bir saklama dolabındaki kapı açıklığı ve enerji depolama modülleri arasındaki çok sınırlı alan göz önüne alındığında önemli bir özelliktir. Bu, alanın önemli olduğu yerlerde mümkün olduğunca çok sayıda depolama bileşeninin entegrasyonunu sağlayan yüksek akım yük kapasitesine sahip esnek konnektörlerle sonuçlanır.
 
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim