Advantech’in yapay zeka temalı online konferansı Advantech Connect başladı

Dünya çapında 40.000’den fazla katılımcı bekleniyor

  • Advantech’in yapay zeka temalı online konferansı Advantech Connect başladı
    Advantech’in yapay zeka temalı online konferansı Advantech Connect başladı

Endüstriyel IoT’de dünya lideri olan Advantech, tüm dünyadan çevrimiçi olarak katılım sağlanabilecek online konferans Advantech Connect'i başlattı. 

Dünyadaki AIoT trendlerini merkeze alan etkinlik, 24 Şubat’ta Advantech üst düzey yöneticilerinin yanı sıra teknoloji devlerinin vizyoner oturumları ile başladı.

Dijital dönüşümü hızlandırmak için AIoT'nin nasıl kullanılacağına dair derinlemesine bir inceleme sunan açılış etkinliğinde Nesnelerin İnterneti Efsanesi  kitabının yazarı Profesör William Webb, Gartner'ın araştırma analisti Alfonso Velosa ve Momenta'nın kurucusu Ken Forster görüşlerini katılımcılar ile paylaştı.

2 farklı zaman diliminde 20'den fazla çevrimiçi oturum teknoloji severleri bekliyor

24 Şubat- 6 Mayıs tarihleri arasında devam edecek etkinlik Endüstriyel IoT, Gömülü IoT, IoT Bulut Platformu (Wise-PaaS) , Akıllı Şehir Çözümleri ve Bulut IoT olmak üzere beş temaya odaklanırken, teknoji severler 20’den fazla oturuma katılma fırsatı bulacak.

Online konferans kapsamındaki oturumlarda Kenardan Buluta Dönüşüm, Gömülü AIoT Teknolojileri, Endüstriyel Kablosuz Ağlar, Siber Güvenlik Çözümleri, WISE-PaaS Bulut Platformu, Akıllı Fabrikalar, Akıllı Makinalar, Öngörücü Bakım, Sürdürülebilir Enerji, Akıllı Şehirler, Akıllı Ulaşım, Akıllı Sağlık ve 5G gibi güncel konular işlenecek.

Etkinlik, dünyanın her bölgesine ulaşmak ve saat farkı engeline takılmamak için iki farklı zaman diliminde yayınlanacak (Paris ve Newyork) şekilde planlandı.

Dünya çapında 40.000’den fazla katılımcı bekleniyor

Advantech Connect Çevrimiçi İş Ortağı Konferansı’na, çeşitli sektörlerden 40.000'den fazla katılımcı bekleniyor. Katılımcılar IoT, AI ve 5G alanlarındaki liderlerin oturumlarını dinleme fırsatı bulacak.

Akıllı bir gezegeni, bünyesindeki iş ortakları ile birlikte mümkün kılmayı hedefleyen Advantech, endüstriyel IoT alanındaki iş fırsatlarını değerlendirebilmek için hep birlikte nasıl ilerlenmesi gerektiğini ve bu yöndeki stratejilerini de Advantech Connect’te ortaya koyacak.

AIoT Pazarı 2025 yılında 450 milyar ABD dolarına ulaşacak

Advantech CEO'su KC Liu Advantech’in AIoT’yi temel alan öncü bir etkinlik yapması konusunda çok mutlu olduğunu ve tüm teknoloji severleri bu etkinlikte görmek istediğini ifade etti. AIoT’alanındaki öngörülerini ; " Gartner'ın raporuna göre, AIoT pazarı 2025 yılına kadar 450 milyar ABD dolarına ulaşacak. Entegre çözüm ve hizmetler de IoT alanındaki iş fırsatlarının büyük çoğunluğunu(yaklaşık %55) oluşturacaktır. Bu nedenle, 2025 yılına kadar IoT ekosisteminin önemli ölçüde geliştirileceğine inanıyorum."cümleleri ile belirtti.

Etkinlik ile ilgili detaylı bilgi için https://connect.advantech.eu/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim