XTS Lineer Taşıma Sistemi

  Sor / bana ulaş

Yüksek Hızlı Malzeme Taşıması İçin

Hareket ve Güç Aktarımı

XTS Lineer Taşıma Sistemi
XTS Lineer Taşıma Sistemi
XTS Lineer Taşıma Sistemi
XTS Lineer Taşıma Sistemi

Beckhoff, yeni motor modülleriyle, eXtended Transport System'in (XTS) yüksek esnekliği yine artırdı. XTS lineer taşıma sistemi, entegre güç elektroniğine sahip modüler doğrusal motorlar ve dahili pozisyon ölçümünün yanı sıra, 1'den n'e kadar seçilebilen kablosuz taşıyıcılar ve mekanik kılavuz raylarından oluşuyor. Bu yüksek performanslı bileşenlerle çeşitli uygulamalar, geometriler, uzunluklar ve yarıçaplar gerçeklenebiliyor. Bir ya da daha fazla kablosuz ve seyyar taşıyıcı modül, tamamen isteğe bağlı ve esnek bir yolda 4 m/s hıza ulaşan son derece yüksek dinamik özelliklerle kontrol edilebilir.

Montaj uygulamaları için optimize malzeme akışı

XTS çok çeşitli endüstri dallarında ve çok çeşitli yöntemlerle kullanılabilir. XTS yüksek hızlı malzeme taşıması için tasarlanmıştır: ürün itme, ürün boşluğu ayarlama, ürün hızını azaltma ve arttırma, ürünlere kenetlenme ve hareket ettirme, ürünleri taşıma ve tahliye etme gibi amaçlar için kullanılabilir. Düzensiz ürün akışı düzenli hale getirilir ve sabit bir aralık ile sabit bir hızda bir sonraki iş istasyonuna aktarılır.

XTS, malzeme taşıma, besleme ve montaj için daha kompakt ve daha verimli makine tasarımlarını olanaklı kılmaktadır. Konvansiyonel rotatif transfer makineleri gibi uygulamalarda tüm işleme istasyonları aynı temel döngüye tabi tutulur. Diğer bir deyişle, tüm sistem en yavaş istasyonun döngüsüyle hareket eder. XTS ise, işlem adımlarının birbirinden ayrı ve bağımsız bir şekilde kontrol edilebilmesini mümkün kılar. Örneğin, en yavaş işlemin paralel şekilde idaresi için ikinci bir istasyon kullanılabilir. XTS beslemeyi de optimize eder. Toplam makine verimi artık en yavaş çalışma döngüsüyle sınırlandırılmış değildir. XTS aynı zamanda, düzensiz bir ürün akışını senkronize etmek ve daha sonra ürünü ambalajlamaya itmek ya da bir sonraki işleme adımına aktarmak amacıyla delta robota bir alternatif olarak da kullanılabilir.

Esnek ürün değişikliği: standartlaştırılmış makine - programlama yoluyla uyarlama

Montaj uygulamalarında makineler genellikle çok çeşitli ve farklı görevler için kullanılırlar. Birçok durumda ürün değişiklikleri mekanik sistemlerde önemli müdahaleler gerektirir. XTS, otomatik montaj ve malzeme taşıma makinelerinin tasarımı ve üretimi için yeni fırsatlar ve daha fazla esneklik sunuyor. XTS yarı-standart donanım olarak kullanılabilir ya da yazılım tabanlı olarak yeni ya da ilave malzeme taşıma ve montaj seçenekleri uygulanabilir. Bu sayede, makine üreticisinin daha sonradan fazla mekanik uyarlama gerektirmeden çok çeşitli ürünlerin işlenmesi için kullanılabilecek standart bir makine üretmesi yeterli olmaktadır. Karmaşık işlemler yazılıma aktarılır. Bu yöntemle, standart makineler yazılım parametrelerinin programlanması ile farklı uygulamalara adapte edilebildiği için özel amaçlı makinelerin üreticileri daha fazla üretim döngüsü gerçekleştirebilirler. Özel amaçlı makine üreticilerinin müşteri siparişlerine daha hızlı yanıt vermek üzere yapmaları gereken tek şey makinelerinde küçük modifikasyonlar gerçekleştirip ilgili yazılımı programlamaktır. Bu avantajlar son kullanıcılar açısından da geçerlidir: daha az makine tipi, daha hızlı ürün değişikliği ve daha kısa pazara sunma süresi.

XTS- yeni lineer motor ilkesi

XTS, gerekli geometrilerle eşleşmek üzere konfigüre edilebilen modüler bir mekatronik sistemdir. Gidiş-geliş yolları ve ayrıca dönemeçler malzeme taşımak için aktif şekilde kullanılabildiği için makinenin kapladığı alan en etkili şekilde kullanılır. Taşıyıcılar ivmelendirilebilir, frenlenebilir, konumlandırılabilir ve senkronize olabilirler. Nihai pozisyonlarına ve birbirine bağlı posizyonlarına geçebilirler, gruplar oluşturabilirler, hareket sırasında tutma kuvveti oluşturabilirler, dönüşler ve düzlükler boyunca sürüş yapabilirler, rejeneratif frenleme sayesinde enerji geri kazanımı sağlayabilirler ve taşıma amaçlarına yönelik olarak hem geliş hem de gidiş yollarını kullanabilirler.

XTS, Sistem komponentleri ile esnek yapılar oluşturma

Sistemin çalışması için gerekli tüm aktif komponentler ve sargı ünitesi düz veya açılı motor üniteleri tek bir yapı içerisinde mevcuttur. Üzerinde açılı yerleştirilmiş mıknatıs plakarı olan mover motor ünitelerini saran klavuz rayı üzerinde hareket etmektedir. 180° açılı ve düz motor modüllerine ilave olarak yeni 22,5 ° motor modülleri kullanılarak tam daireler, içe ya da dışa yuvarlatılmış yeni geometriler veya yuvarlak köşeleri olan kareler gibi yeni hat geometrileri elde edilebilmektedir. Bu sayede uygulamaların yelpazesi daha da genişlemektedir. Örneğin, esnek bir döner tabla indeksi veya doğrusal hat düzenleri oluşturmak gibi.

AT2020-0250 motor modülleri (+22.5°, dışa bombeli) ve AT2025-0250 (-22.5°, içe bombeli) XTS sisteminin imkanlarını hat düzenleri bakımından büyük ölçüde geliştiriyor. Farklı doğrusal ve eğri modüllerin kombinasyonuyla, hat düzeni kolayca en geniş uygulama gereksinimleri çeşitliliğini karşılamak üzere adapte edilebiliyor. Elbette bu motor modülleri için uyumlu kılavuz rayları da mevcut.

XTS, ürünleri ve biçimleri değiştirme, değişikliklerin çok kısa sürede uygulanması imkânını sunuyor ve bütün bunlar için yeniden mekanik yapılandırmaya gerek duyulmuyor. Karmaşık ve pahalı mekanik sistemlerin yerini esnek yazılım işlevselliği alıyor. Bu 22.5° motor modülleri sayesinde uygulama alanları genişliyor;

- Taşıyıcıların dış taraf etrafında çalıştığı tam daire

- Taşıyıcıların iç taraf etrafında çalıştığı tam daire

- Çokgen, düz bölümlere bağlı daire segmentleri

- Adım ve S şekilli hat düzenleri

- Ölçüsü serbestçe seçilebilen yuvarlatılmış dikdörtgen

Bu, uygulama ve mevcut kurulum alanına bağlı olarak XTS mekatronik sistem tasarımlarında belirgin bir çeşitlilik sağlıyor.

Tarihinde yayınlanan Nisan 6, 2016 - (574 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
Beckhoff Otomasyon Ltd. Sti.
Gardenya-3 Plaza No:18-19-20
34758 Atasehir Istanbul - Turkey
+90-216 580 98 30
+90-216 580 98 33
Tüm şirket profilini görün
Yer
Bu tedarikçinin başka ürünleri
PC Tabanlı Kontrol ile otomasyon ve proses teknolojisi tek bir sistemde
PC Tabanlı Kontrol ile otomasyon ve proses teknolojisi tek bir sistemde
Beckhoff; PC Tabanlı Kontrol ile otomasyon ve proses teknolojisi tek bir sistemde
Kompakttan karmaşığa; Ölçeklendirilebilir  Beckhoff CNC.
Beckhoff; Çok yetenekli: Çoklu-dokunmatik yeni panel nesli.
Beckhoff; Çok yetenekli: Çoklu-dokunmatik yeni panel nesli.
Daha az yerde bile daha fazla performans
Beckhoff; "Hijyenik Tasarım" ile eksiksiz kontrol çözümü
Beckhoff'tan kompakt HD Bus terminal serisi
EtherCAT Terminalleri. Otomasyon için Son Derece Hızlı "hepsi bir arada" sistem
İlgili Makaleler
Mikroişlemci Kontrollü Güç Kaynakları
Oynak Makaralı Rulman
NSK Yağlama Üniteleri
Servo Çözümü Yeni 2G Hareket Sistemi
BA serisi Fırçasız DC-motorlar
WIN EURASIA 2020 Fuarı Erteleme Duyurusu
SCHAEFFLER Sahteciliğe Karşı Gelişmiş Koruma - OriginCheck
Hibrit motorlar için enerji tasarrufu sağlayan yeni çözümler
WIN Eurasia Fuarı 18 - 21 Haziran 2020’ye Ertelendi!
Flat motorlar için Entegre Enkoderi
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
Neugart; Redüktör Çözümümüz: AGV'niz Gibi Kişiye Özel
TRACO POWER; Industrial Power Solutions
Baumüller; Modüler Servo Sürücü Çözümleri
Maxon Motor; Size özel motor, redüktör ve enkoder çözümleri.
Everything FPGA.
empastore;STMicroelectronics, Espressif, Sensirion, Eaglerise
Neugart; Redüktör çözümümüz: AGV'niz gibi Kişiye Özel.
Size özel motor, redüktör ve enkoder çözümleri.
NSK; Daha Fazla Hassasiyet için 164 960 İyi Neden
empastore;STMicroelectronics, Espressif, Sensirion, Eaglerise
Enerji Maliyetlerinizi %80'e varan oranlarda düşürün; Rexroth
Kompakt ölçülü yüksek hassasiyet Festo Elektriksel kızak serisi EGSL
Dal Elektrik; CFW-11 Motor Hız Kontrol Sürücüleri
ACS355, ACS850 makine sürücüleri; Zorlu uygulamalarda sorunsuz çalışma
Orta ve Yüksek Gerilim Üç Fazlı İndüksiyon Motorları
ACS355, ACS850 makine sürücüleri; Zorlu uygulamalarda sorunsuz çalışma
Artan verim, Artan enerji tasarrufu; Değişken Hızlı Pompa Kontrol Sistemleri
Daha Çok Çalışıyoruz, Femsan Elektrik Motorları
WEG CFW-11; AC Motor Hız Kontrol Sürücüleri