Raylı Taşıtlarda Yüksek Teknoloji Kontroller

  Sor / bana ulaş

Havalandırma, yardımcı konvertörler, kapılar, sürücüler, frenler vb. alt sistemlerin entegrasyonu

Makineler & Aletler

Raylı Taşıtlarda Yüksek Teknoloji Kontroller
Raylı Taşıtlarda Yüksek Teknoloji Kontroller
Raylı Taşıtlarda Yüksek Teknoloji Kontroller
Raylı Taşıtlarda Yüksek Teknoloji Kontroller

Modern raylı taşıtlar, yüksek kullanılabilirlik ile müşteri dostu ve verimli kullanım için en son teknolojilere göre tasarlanmış ve üretilmiştir. Günümüzde raylı taşıtlar, yolcuların ve taşıt operatörlerinin seyahat rahatlığı, bilgi ve düşük üretim ve işletme maliyetleri konusundaki yüksek beklentilerini karşılamak için yüksek oranda otomatik hale getirilmiştir. 
Raylı taşıt kontrol teknolojisi, anlamlı ve etkili bir bütün oluşturmak için araçlar arasında farklı fonksiyonları birleştirir. Örneğin, araç hızlanırken aynı zamanda bir raylı taşıt freni devreye sokulursa mantıklı olur mu? Yangın koruma sistemi aynı zamanda tepki vermiş olsa bile, ısıtma, havalandırma ve klima sisteminin yolcu bölmesine hava üflemesi mantıklı mıdır? Bunlar gibi arızaları önlemek için, Selectron Systems AG'nin akıllıca koordine edilmiş donanım modülleri ve yazılım araçları, bu tarz bir uygulama ile en iyi şekilde eşlenmiştir.
Frenler, HVAC, kapılar, çekiş, ışık, güç kaynağı, araç kurulumu, ekranlar, sürücü kabini otomasyonu, araç teşhis, yolcu bilgileri ve daha fazlası, hassas, verimli, yüksek kullanılabilirlikli, güvenli ve bireysel olarak koordine edilmiş olması gereken genel bir sistemin bileşenleridir. Bu, uzun süreli sorunsuz çalışmayı garanti eden özel kontrol ve ağ teknolojileri gerektirir. 

İlüstrasyon: Çok yönlü ve esnek otomasyon çözümleri

İsviçreli uzmanın raylı taşıt elektroniği ürün portföyü burada devreye giriyor. Güvenli, kullanıcı tarafından programlanabilen kontrol bileşenleri, merkezi ve merkezi olmayan uzak G/Ç sistemleri, sürücü kabini ekranları ve tren kurulum bileşenleri kapsamlı bir araç kontrol sistemini hayata geçirir. Uygulamaya bağlı olarak WTB (Kablolu Tren Otobüsü), MVB (Çok Fonksiyonlu Araç Otobüsü), CANopen veya CAN Powerline gibi farklı iletişim ağ teknolojileri kullanılmaktadır. WLAN, GSM/LTE/GPS gibi kablosuz iletim teknolojileri, uzaktan teşhis, filo yönetimi, önleyici bakım ve çok daha fazlası için bir veri kanalı sunar.  Günümüzde gittikçe artan yolcu ve araç bakım personelinin iletişim ihtiyaçlarını karşılamak için Ethernet teknolojileri giderek daha fazla kullanılıyor. Yüksek bant genişliği ve yüksek veri çıkışı, buradaki anahtar kelimelerdir.  
Bir başka müşteri gereksinimi, raylı taşıtların güvenli çalışmasıdır.  Selectron Systems AG, bu modern hizmet yelpazesi ile optimal olarak eşleşen çözümler sunar. Bir raylı taşıtın tüm kullanım ömrü dikkate alınır. Selectron, müşterilerine geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi ile kontrol teknolojisi alanında destek vermektedir. Teknik özelliklerden mühendislik, işletmeye alma, teknik destek, eğitim ve servis hizmetlerine kadar sistematik bir yaklaşım her zaman öncelikleri olmuştur. Isıtma, havalandırma, klima, yardımcı konvertörler, kapılar, sürücüler, frenler vb. alt sistemlerin anlaşılır entegrasyonu için kapsamlı bir yazılım kütüphanesine sahip etkili yazılım araçları mevcuttur. 
 

Tarihinde yayınlanan Temmuz 13, 2018 - (1213 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
Selectron Systems AG
Bernstrasse 70
3250 Lyss - Switzerland
+41-32-3876161
+41-32-3876100
Tüm şirket profilini görün
Yer
İlgili Makaleler