PVS28 Parça Doğrulama Sensörü

Tek Cihazda Optik Algılama ve İndikasyon Sağlar

  • PVS28 Parça Doğrulama Sensörü
    PVS28 Parça Doğrulama Sensörü
  • PVS28 Parça Doğrulama Sensörü
    PVS28 Parça Doğrulama Sensörü

Endüstriyel otomasyon üreticisi, Banner Engineering, bugün parça toplama ve montaj uygulamalarında temassız aktivasyonla görsel operatör rehberliği için tasarlanan PVS28 parça doğrulama sensörünü tanıttı.

PVS28, kullanımı kolay iki ayarlanabilir algılama menzili ile maksimum esneklik sağlar. Cisimden yansımalı algılama modunun 20 mm'den 500 mm'ye kadar ayarlanabilir menzili vardır. Daha uzun bir menzil için PVS28’ler, reflektörlü algılama metodu ile bir reflektör kullanılarak 1.000 mm'ye kadar algılama sağlar. Sensör kolay montaj sağlayacak şekilde 150 mm 5-pin M12 konnektöre sahiptir. PVS28, remote teach özelliği ile beraber üç öğretme metoduna (tek noktalı öğretme, arka fon bastırma ve pencere modu) sahiptir.  Öğretme işlemi, mod onayı ve sinyal gücü de dahil görsel geri bildirimlerle kolaylaştırılmıştır.

PVS28 standart olarak yeşil, sarı ve kırmızı indikasyon renkleriyle gelir. Bu, parça toplama ve montaj uygulamaları için idealdir. Yeşil ışık, operatöre hangi kutudan parça alınacağını bildirir, sarı ışık, bir el veya cisim algılandığında otomatik olarak toplama onayı verir ve kırmızı ışık, yanlış kutudan parça alındığını gösterir. Ek olarak, PVS28'de temassız etkinleştirme, olası kirlenmeleri ve fiziksel güç ihtiyacını ortadan kaldırırken, parça toplama işlem hızını ve doğruluğunu artırır.

 Daha fazla renk, çok daha fazla duruma ilişkin bildirim sağlar. PVS28 dijital giriş ve çıkışa sahiptir; Banner'ın ücretsiz Pro Editor yazılımı üzerinden programlanabilir. Kullanıcılar indikasyon renk ve animasyonların yanı sıra çıkış gecikmesini dahil programlayabilir. Pro Editor’le, gelişmiş durum indikasyonu ve operatör rehberliği için özel renk ve animasyonlar kolayca programlanabilir. Operatörleri ve durumları benzersiz şekilde tanımlamak için yedi farklı renge sahiptir. Kullanıcılar ayrıca sekiz farklı animasyon arasından seçim yapabilir.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim