Mobil, Açık ve Ölçeklenebilir bir Platform

Bağlanan öğelerden veri toplamak için bir IoT LoRaWAN sürücü ve Evrensel Veri Bağlantı Elemanı ile birlikte

  • Mobil, Açık ve Ölçeklenebilir bir Platform
    Mobil, Açık ve Ölçeklenebilir bir Platform
  • Mobil, Açık ve Ölçeklenebilir bir Platform
    Mobil, Açık ve Ölçeklenebilir bir Platform
  • Mobil, Açık ve Ölçeklenebilir bir Platform
    Mobil, Açık ve Ölçeklenebilir bir Platform

ARC Informatique PcVue´nun 12. sürümünü kullanıcılara sunuyor. PcVue 12 açık ve ölçeklenebilir bir platform sunan ileriye dönük bir yazılımdır. En yeni teknolojiler üzerine inşa edilen bu yazılım güvenli ve kolay bir uygulama için ARC tarafından özel olarak geliştirilen EasyMobileTechnology üzerine temellenen yenilikçi bir internet ve mobil HTML5 platformu sunuyor. Bu sürüm bağlanan öğelerden veri toplamak için bir IoT (Nesnelerin İnterneti) LoRaWAN sürücüsüyle ve sınırsız birlikte işletim için yeni bir Evrensel Veri Bağlantı Elemanı ile birlikte geliyor.

Tüm mobil kullanıcılara yönelik bir çözüm
12. sürümün modern HTML5 tabanlı istemcisi olan WebVue herhangi bir kurulum veya konfigürasyon gerektirmiyor ve kullanıcıların neredeyse her türlü dokunmatik cihazda mimikler arasında gezinmesine olanak sağlıyor. Tarayıcılar arası uyumluluk, HTTPS ile güvenli iletişim ve ağ ayrımı uygulamasıyla kullanıcılara konforlu bir deneyim sağlıyor.

Doğrudan eyleme yönelik mobil uygulama olan TouchVue bu kapsamlı internet ve mobil sunumunu güçlendiriyor. Kullanıcılar artık birden fazla internet sitesinden eşzamanlı olarak verilere erişebiliyor ve aldıkları her alarm için içerikle ilgili mimikleri görüntüleyebiliyor. Yeniden tasarlanan bir arayüz kusursuz kullanıcı deneyimi ve optimum performans sağlıyor.

Bir internet çözümünü birkaç tıkla uygulayabilirsiniz
EasyMobileTechnology hızlı bir şekilde güvenli bir platform uygulamanıza olanak sağlıyor. İnternet hizmetleri ve web uygulamalarının devreye alınması açısından çok kullanışlı. Microsoft İnternet Bilgi Sunucusu üzerine inşa edilen bu teknoloji kullanıcılar, uygulamalar ve internet hizmetleri arasında güvenli bir ilişki için verilerin korunmasını ve güvenliğinin sağlanmasını kolaylaştırıyor.


(Tüm) öğeler arası bağlantı
Evrensel Bağlantı Elemanı sayesinde PcVue 12 veri alışverişine yeni bir boyut kazandırıyor ve birlikte işletime olanak sağlıyor. SQL köprüsü çeşitli ERP veri kaynaklarını diğer ortamların yanı sıra Azure veri tabanına ve hatta sosyal ağlara bağlıyor.

PcVue 12 bağlantı olanaklarını genişletiyor ve IoT bağlantılı nesnelerin entegrasyonu için yeni fırsatlar yaratıyor. Yeni bir LoRaWAN sürücüsüne sahip olan PcVue 12 kablosuz ve kendi güç kaynağına sahip sensörler gibi IoT öğeleriyle birlikte geleneksel otomasyon kontrol aygıtlarını kullanan karma mimarileri destekliyor.

Dikey pazarlar için yeni özellikler
PcVue 12 Enerji, Endüstri ve Ulaştırma pazarları için tasarlanan özelliklere sahip.

Enerji için alt istasyon otomasyonunu geliştirmek amacıyla IEC61850 ve IEC104´e iyileştirmeler yapıldı.

Endüstri için, konfigürasyonu kolaylaştırmak amacıyla bir dizi yeni Akıllı Jeneratör geliştirildi:
-    Siemens Akıllı Jeneratörü bir TIA portal projesi bileşenlerinin içe aktarılmasına olanak sağlıyor.
-    OPC Akıllı Jeneratörü veri kaynağının bir OPC sunucusunda olduğu durumlarda konfigürasyonu otomatik hale getiriyor.
-    Moxa ioLogik kontrol elemanlarına yönelik Akıllı Jeneratör Moxa kontrol elemanlarının konfigürasyonunu otomatik hale getiriyor. Ulaşım için, kent, ana hatlar ve istasyon grafiklerini içeren bir demiryolu sistemleri kütüphanesi mevcut.

Kullanıcı arayüzleri ve Konfigürasyon araçları
Geliştiricilerin ve son kullanıcıların üretkenliğini artırmak için PcVue 12´nin kullanıcı merkezli özellikleri sürekli olarak iyileştirilmiştir.

Bir projenin göz açıp kapayıncaya kadar başlatılabilmesini amaçlayan Hızlı Başlat uygulaması, Endüstri, Web ve Kumanda Paneli şeklinde her biri açık ve koyu renkli dokulara ve çok renkli temalara sahip olan 3 yeni stille birlikte gelmektedir.

Web ve mobil mimarilerde sonsuz uygulama kapasitesine sahip olan PcVue 12´nin temel özelliği çok amaçlı kullanımdır. Bu esnek platform her türlü kullanıcıya (Sistem Entegratörleri, IT/OT son kullanıcıları, vb.) hitap edecek şekilde tasarlanmıştır ve çok sayıda farklı pazara göre uyarlanmış modüllere sahiptir.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim