Lineer Konveyör Modülü Uygulaması

Üretim Döngüsü Süresini Kısaltma ve Alanı Verimli şekilde kullanma

  • Lineer Konveyör Modülü Uygulaması
    Lineer Konveyör Modülü Uygulaması
  • Lineer Konveyör Modülü Uygulaması
    Lineer Konveyör Modülü Uygulaması

Elektronik cihazlar montajcısı bir firmaın Firma A Üretim kontrol departmanının hatların geleneksel bilgeliğine meydan okuyan lineer taşıyıcıların seçimi. Aslında YAMAHA robotları kuran müşterilerle görüşürseniz, sorununuza çözüm önerebilecek ipuçlarını bulabilirsiniz. Kısa ürün ömrü, cihaz üretim tesislerinin esnek olmasını gerektirir. Firma A, müşteriden teslimat süresini kısaltmak için talepte bulunuyordu.

Sorunlar

Sorunun ana hatları
• Alış süresini 2 saniye kısaltın.
• Sınırlı bir alanda yüksek verimlilik çizgisi tasarlayın.

İki saniyenizi kesip "gidecek hiçbir yere benzemiyordu ...
Atölye katından "vazgeçme" nin sesi.

Alış saatini kısaltmak, A firmasındaki akıllı telefon ve tablet terminalleri için elektronik parça ve cihazları bir araya getiren en büyük sorun oldu. Piyasaya sürülen ürün sayısının bir şekilde azaldığı yerlerde her üretici, ürünlerini gelecek sezon için ilk pazarlayan ilk firma olmaya çalıştı. Doğal olarak, bu şiddetli rekabet, Firma A'nın cihaz üreticisini etkiledi.

“Müşteri üreticisi tarafından talep edilen teslimatı yerine getirmek için, satın alma süresini iki saniye veya daha fazla kısaltmak zorunda kaldık. Mağaza katındaki ses“ Daha ne yapmalıyız? Sınıra gelmedik mi? ”Dedi. Bu işten sorumlu olan Bay M. Firma sadece üretim süreçlerini gözden geçirmekle kalmadı, aynı zamanda geniş çeşitlilikteki üretim ile uyumlu hatlar da ekledi. Böylece bir talebin ardından bir talebe cevap verdikten sonra, şirkette bir nevi “pes” hissi vardı.

Taşımacılık süreci hedef oldu. Tabla besleme hızını artırmak isterken, daha fazla kayıp yarattığı ortaya çıktı ...

Ancak vazgeçmek bir seçenek değildi. Lider olarak Bay M ile yeni kurulan proje ekibi, taşımacılığın azaltılmasıyla ilgili olarak kapanmaya başladı.

Proje ekibi önce konveyörün tabla besleme hızına bir göz attı. Hızı ayarlayamadığı için, durdurucuya çarpmanın etkisi aşırıydı, bir iş parçası gibi yerinden oynaması ve bir paletin hasar görmesi gibi kayıplara neden oldu. Bununla birlikte, bu tür sorunları gidermek için, üretim verimliliğini daha da düşüren hattı durdurmak zorunda kaldığımız kısır bir döngüye girdik.
 
Üretim sistemi de sorunsuz değildi. Tekrarlanan yer değişiklikleri ve eklenen hatlar, ek bir üretim hattı için daha fazla alan bırakmadı. Kurulum değişiklikleri, küçük lot üretimlerine uydurulması için çok fazla adam-saatini aldı.

"Takt süresini kısaltmak beklediğimden çok daha zordu." (Bay M) Proje üyeleri aslında çözüm bulamadan hiç bir yol alamamışlardı.

Çözüm noktaları

• Nakliye işleminin iyileştirilmesi, teslim süresini 1,5 saniye kısaltır.
• Her iki yöne hareket eden serbest çizgi tasarımı, ekipman montajı için gereken alanı azaltır.

Her iki yönde hareket eden bir kaydırıcı, doğrusal sürüşün olası fırsatlarını gösterir.

Bay M’ın proje ekibi bilgi toplarken, YouTube’da YAMAHA’nın “Lineer Konveyör Modülü LCM100” ile karşılaştılar.
“Sadece şaşırtıcı! İlk izlenim buydu.” (Bay M)
Geleneksel nakliye sadece bir yöndeydi. Bununla birlikte hareketli video, konveyör üzerinde her iki yönde hareket eden bir kaydırıcı gösterdi. Firma daha ayrıntılı bilgi toplamak için olay yerindeki YAMAHA ile irtibata geçti.

"LCM100" ün en önemli özelliği yüksek hızlı, yüksek hassasiyetli hareketti. Tek bir modül doğrusal bir motoru, bir kaydırıcıyı ve bir kontrol cihazını doldurdu. Her sürgüyü kontrol eden Servo, sürgüyü tam bir konumda bir durdurucuya çarpmadan tam olarak durur. Bu, besleme süresini kısaltabilir.

Bir test işlemi, takt zamanını 1.5 saniye kısalttı! Şimdi, 2 saniyelik bariyer biraz daha kısaldığı görünüyordu.


Kurulumu kolay özellik, orta ila uzun vadeli bir sermaye yatırımı olarak cazipti. Düzen değişiklikleri sorunsuz. Tek yapmanız gereken hat uzunluğuyla başa çıkmak için modül sayısını artırmak veya azaltmaktı. Aksi takdirde gerekli aparatları ve demirbaşları ortadan kaldırmak bize bir hat oluşturmak için daha fazla özgürlük ve esneklik kazandırdı. A Firmasının şu ana kadar iyi olmadığı yüksek karışım, düşük hacimli üretim ile daha iyi başa çıkmamıza yardımcı olacağını düşündüm. Firma A, geçtiğinde, girişe yol açan bir teste girmeye karar verdi.
 
Test, YAMAHA'nın bize teknik işbirliği sağladığı için sorunsuz geçti. Çekim süresini 6 saniye ile 4 saniye arasında 2 saniye kısaltma hedefini belirleyen test, gerçekte zamanı 1,5 saniye kısalttı. Bay M’nin proje ekibi, gelecek sezon için ürün üretmeyi planlayan hat için sistemi tanıtmaya karar verdi. YAMAHA'nın desteğiyle daha da iyileşme devam ederken, 2 saniyelik engelin kaldırılması zaman meselesi gibi görünüyor.

“İki saniyelik engeli aşmadığımız halde, tüm ekip üyeleri şu ana kadarki başarı konusunda kesinlikle olumlu hissediyorlar. Müşteri üreticisinin talebine başarıyla yanıt verdiğimizi düşünüyoruz.” Proje ekibi üyelerinin ahlaki, hedefe yönelik hiç yüksek değil.

İşte bu sorundan kurtulmak için bir çözüm

Liner Konveyör Modülleri LCM100

"LCM100", müşterilerin işe yaramaz şeyler, zaman kaybı olayları, maliyet azaltma, verimlilik artışı ve daha iyi kalite gibi üretim katlarında yaşadıkları sorunlara ve sorunlara çözümler sunan yeni nesil nakliye ekipmanlarıdır. Yüksek hızlı taşıma, durma noktasına kadar yavaş yavaşlama, doğrudan konumlandırma ve operatörlerin sürgülerde iş yapmalarını sağlamak gibi çeşitli özelliklerle "LCM100", verimliliği artırmak için işlemler arasında gereksiz yere boşa harcanan olaylardan ve elemanlardan 
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim