FMC Hidrolik, raylı sistemlerde ürün geliştirmeye odaklandı

Sadece iç piyasaya değil dış piyasaya da ağırlık vererek satış ve pazarlama faaliyetlerini yürütmekte

  • Tedarikçi Fmc Hidrolik
  • Temmuz 13, 2018
  • 312 Görüntüleme
  • FMC Hidrolik, raylı sistemlerde ürün geliştirmeye odaklandı
    FMC Hidrolik, raylı sistemlerde ürün geliştirmeye odaklandı
  • FMC Hidrolik, raylı sistemlerde ürün geliştirmeye odaklandı
    FMC Hidrolik, raylı sistemlerde ürün geliştirmeye odaklandı

Raylı sistemlerde yerli ve milli üretim çalışmalarına odaklanan FMC Railex, son yıllarda üretim kalemlerinde raylı sistemler sektörüne yoğunlaşarak raylı sistemler sektörü ile ilgili olarak Türkiye’de  tek  TCDD ‘nin TSI sertifikalı onaylı tedarikçisi olarak üretimini gerçekleştirmektedir.  . Firmanın  Tulemsaş ve Tudemsaş ile AR-GE faaliyetleri  demiryolu sektörüne ilişkin olarak iyileştirmeler ve  geliştirmeler sürdürülmektedir
Yerli üretim olarak FMC, Türkiye’nin demiryolu ve vagon parçaları ihtiyacını karşılama noktasında hatırı sayılır üretim gerçekleştirmektedir diye konuşan FMC Hidrolik Yönetim Kurulu Üyesi Mücahit Aydın, “Bu konuda sadece iç piyasaya değil dış piyasaya da, örneğin Polonya Demiryollarına, İran Demiryollarına Hızlı tren üretimindeki lider firma olarak bilinen Knor-Bremse ile  İhracatta Avrupa pazarlarına ağırlık vererek satış ve pazarlama faaliyetlerini yürütmekteyiz.” 

Savunma Sanayi, Raylı Sistemler ve Dövme Parçalar için 2018 hedeflerimiz arasında özellikle pazar ve müşteri ağımızı genişletme çalışmaları bulunmaktadır bilgisini veren Aydın, “ Dünya ekonomisindeki değişen bölgesel dengeleri takip ederek "riski bölgesel olarak bölme" anlayışı içerisinde hareket ediyoruz. Ar-ge ve Süreç İyileştirme, Personel eğitim yatırımları, üretim verimliliği ve otomasyon çalışmaları üzerine başlattığımız ve devam eden proje yatırımlarımızı tamamlayacağız. 2018 hedeflerimiz içerisinde Dövme ve Talaşlı imalatına ağırlık vererek seri üretime yönelerek özellikle pazar ve müşteri ağımızı genişletme çalışmalarımız  bulunmaktadır” diye konuştu. 
Sloganımız doğrultusunda ‘her şey tek çatı altında’ yerli ve milli üretim gayesiyle yolumuza devam ediyoruz diye belirten Aydın, “FMC Talaşlı İmalat İşleme ve Sıcak Dövme Şekillendirme kapasitesi ile 2008 yılında AYD Grup bünyesinde kurulmuştur. FMC bünyesinde Sıcak Dövme, CNC İşleme, Krom-hane, Normalizasyon, Boyahane, Kaynakhane, Tahribatsız Muayene Testleri, Mekanik İşleme, Mühendislik faaliyetleri, Ar-Ge bulunmaktadır” dedi.
Raylı sistemler alanında özellikle bazı ürünler için (cer kancası, koşum takımı gibi) uluslararası geçerliliği olan belgelendirme süreçlerinin tamamlandığını belirten Aydın, “Cer paketi ve tampon gibi yeni ürünler için de belgelendirme süreçlerimiz devam etmektedir diye iletti.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim