Endüstride Özel Performans Sergileyen Vinçler

Hafif taşıma kapasitelerinden (250kg'dan) ve daha ağır modellere (100 ton kapasiteye kadar) mevcut

  • Endüstride Özel Performans Sergileyen Vinçler
    Endüstride Özel Performans Sergileyen Vinçler

J D Neuhaus (JDN)'den Profi TI serisi hava kaldırıcıların sağlam yapısı, genel endüstriyel uygulamaların tümüne uygun olmasını sağlar. JDN'nin Profi TI serisi kapsamlıdır fakat TI 3'ten TI 25'e modeller (3 ila 25 ton kaldırma/yükleme kapasitesi sağlamaktadır), sürekli çalışma süreçlerinde bile genel amaçlı kullanım için idealdir. Bu birimler, son kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamak için birçok aksesuarla donatılabilir. Bu aksesuarlardan bazıları, yüklerin hassas bir şekilde konumlandırılması için çeşitli kontrol sistemleri (uzaktan kumanda dahil) ve belirli talepleri karşılamak için mevcut çeşitli arabalardır.

Profi TI vinçler birçok avantaj sunuyor. Bu kullanımı kolay, düşük baş yüksekliği, hafif vinçler tehlikeli alan uygulamaları için uygundur ve toz, buhar, nemden etkilenmez ve çalışma sıcaklıkları -20 ila + 70 ° C arasındadır. Profi TI vinçler, genişletilmiş görev döngüleri (% 100 görev oranı) ile kesintisiz çalışmaktadır ve emniyetli çalıştırma ve aşırı yük korumasına sahiptir. 

Bu avantajlar, en iyi performansı elde etmek için yalnızca minimum bakım gereksinimi ile daha da geliştirilir. Profi TI vinçler, düşük bakım gerektiren bir kanat motoru ve zincir dişlisi için bakım gerektirmeyen toz geçirmez rulman kullanır, buna karşın patentli motor freni sistemi çok az aşınma sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Planet dişli kutusu, tüm dişlerin temperli veya sertleştirilmiş yüksek dereceli çelikten yapılmış olduğu uzun ömürlü gres yağlamasını kullanırken, zincir ve kanca da nominal olarak belirlenmiş yükün beş katına kadar bir kırılma mukavemeti ile yüksek kalitede temperlenmiş çeliklerden yapılmıştır. Bu seri için entegre bir acil durum ana hava durması ile birlikte yukarıdaki tasarım özellikleri, emniyetin JDN'te bir numaralı önceliğe sahip olduğunu ve Profi vinçleri için olduğunu vurguluyor. 

Genel olarak endüstriyel uygulamalar için toplam altı model mevcuttur; ton cinsinden taşıma kapasitesini belirten numara ile 3 TI, 6 TI, 10 TI, 16 TI, 20 TI ve 25 TI’dır. Diğer uygulamalar için, Profi TI vinçler hafif taşıma kapasitelerinde (250kg'dan) ve daha ağır modellerde  (100 ton kapasiteye kadar) mevcuttur.
 JDN'nin tüm Profi TI vinçleri ayrıca hidrolik tahrikli bir versiyonda mevcuttur.
Tipik uygulamalar arasında uçak yapımı, genel montaj hatlar, mandıralar, elektroliz hatları, açık deniz  platformları, boya atölyeleri, enerji santralleri, rafineriler, kereste fabrikaları, tersaneler ve temperleme tesisleri yer alır. Ayrıca, kimyasal, patlayıcılar, gıda, mobilya, cam, petrol depolama, kağıt, tekstil endüstrileri ve diğer sanayide bir çok yerde de kullanılırlar.

Bu pazarlardaki son kullanıcılar yüksek düzeyde verimlilik sağlayan güçlü, hızlı, sessiz, yağsız kaldırma operasyonundan yararlanabilirler. JDN vinçler, TCO (toplam sahip olma maliyeti)’yı azaltmaya önemli katkı sağlayan endüstrinin en verimli hava tüketimi oranlarını sunmak için tasarlanmıştır. Profi TI vinçler ayrıca çıkıntı oluşturan kontrol hortumları veya zarar görmeye duyarlı parçaları da içermez ve yatay çekme için bunlara eşit derecede uygundur.

 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim