CPU ve uzak I/O çözümler

64 adet I/O dizilimine izin veren ince tasarım

  • CPU ve uzak I/O çözümler
    CPU ve uzak I/O çözümler
  • CPU ve uzak I/O çözümler
    CPU ve uzak I/O çözümler
  • CPU ve uzak I/O çözümler
    CPU ve uzak I/O çözümler

PLC ve uzak I/O sistemlerinde rekabetin yüksek olduğu günümüzde rekabetçi piyasa koşullarında üreticiler kaliteden ödün vermeden yüksek teknoloji ve kalitenin ön planda olduğu yeni ürünler üretme çabasında. Bundan yaklaşık üç sene önce OTES Elektronik'in temsilciliğini yaptığı VIPA'nin piyasaya sunmuş olduğu Slio serisi ürünler bu alanda kendini kanıtlamış durumdadır.

Az yer kaplayan kompakt tasarıma sahip olan ürün DIN ray üzerine monte edilebilinir. CPU ve ya uzak I/O yanına 64 adet I/O dizilimine izin veren ürün ince tasarımı sayesinde büyük alan tasarrufu sağlar. Modül ve kablo montaj kısmının ayrı olmasından ve kablo bağlantısının yaylı olmasından ötürü montaj ve ya demontaj sırasında panocuya zaman kazandırır. Ters bağlantı durumuna karşı elektronik koruması olan ürün; arıza tespiti ve hızla müdahale gerektiren durumlar için özel olarak tasarlanmıştır. Yüksek bir performansa sahip ürün CPU tarafında kullanıcıya 64kB ile 512kB arasında PROFINET, PROFIBUS seçenekleri ile 24 farklı varyasyon imkânı sunar.

Uzak I/O haberleşme modülleri olarak birçok standardı destekleyen ürünlerde, PROFINET, PROFIBUS, EtherCAT, DeviceNet, CANopen, EtherNet/IP ve MODBUS TCP ve bu modüllerin yanına 64 adet modül dizilimi yapılabilinir.

CPU 014 ve CPU 015 olarak iki farklı CPU ile kullanıcının karşısına çıkan ürün üzerinde PTP portu üzerinde MPI, ASCII, STX/ETX, 3964(R), USS Master, Modbus-Master/-Slave ve Scada ve programlama için bir adet PG/OP portu standart olarak sunulur. Üst model olan CPU 015 ürününde Profinet standart olarak sunulmaktadır. Müşteri talebi doğrultusunda PB-Master ve ya PB-Slave seçeneği opsiyonel olarak seçilebilmektedir. Ürünün büyük ilgi duyması üzerine Vipa ilgili ürün grubuna gerek I/O modül kısmında gerekse CPU kısmında yeni ürünler piyasaya sürecektir. Bunlardan biri olan iMC7 ile yaskawa Sigma-7 servo ürünleriyle birlikte motion kontrol alanında önümüzdeki yılda kullanıcıların motion alanında beklentilerini karşılamak adına piyasaya sürülecektir.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim