COM Express® Modül Yapılı Bilgisayarlar

  Sor / bana ulaş

1867/2133MHz hızında 32 GB’a kadar DDR4 bellek desteğine sahip

Otomasyon & Robotik, Endüstri 4.0

COM Express® Modül Yapılı Bilgisayarlar
COM Express® Modül Yapılı Bilgisayarlar

Bulut-tabanlı hizmetleri, akıllı ağ geçidi ve İnternet Nesnelerini (IoT) mümkün kılan çevre cihazlarının gömme yapı taşları konusunda başı çeken bir tedarikçi olan ADLINK Technology, Inc. Firması bu gün 6. nesil Intel® Core™ i7/i5/i3 işlemciler ve en son Xeon® işlemcilere dayanan COM Express® Modül Yapılı Bilgisayarları (COMs) meraklılarına duyurdu. Bu yeni modüller yükseltme ve uygulama ölçeklenebilirliği sayesinde daha uygun bir değer esneklik için şekil, uyum ve işlev tasarım prensibini izlemekte olup, geliştirmeyi hızlandırırken gömme uygulamalarda ise pazara sürme sürelerini daha hızlı sağlar.

ADLINK COM Express® Modül Yapılı Bilgisayarlarının (COM) sunumlarına sırasıyla cExpress-SL ve Express-SL PICMG COM.0 Tip 6 küçük ve temel form faktörleri de dâhildir. Hem küçük hem de temel ebatlı modüller 6. Nesil Intel® Core™ i7, i5 veya i3 işlemciler beraberinde Intel® QM170 ve HM170 yonga setleriyle birlikte bulunabilinir. Ayrıca, Express-SLE COM Express Temel Ebatlı modülünde Intel® Xeon® işlemci E3-15XX v5 ailesi ve Intel® CM236 yonga setiyle ECC bellek desteği bulunur.

Tüm modeller 1867/2133MHz hızında 32 GB'a kadar DDR4 bellek desteğine sahip olup, DDR3 belleğine kıyasla daha düşük düzeyde çalışma, toplam güç tüketimi ve ısı emisyonunu azaltır. Yeni Coms iki yuvada 32 GB'a kadar belleği destekleyerek DDR3'ün 16 GB sınırlamasını da ortadan kaldırır. Bunun yanı sıra, kart yonga setinin AES talimatları, daha hızlı kodlama ve Intel® Yazılım Koruma Uzatması ve Bellek Koruması dâhil, gelişmiş güvenlik özelliklerinden de yararlanır.

Bu Yeni COM'lar üç adet bağımsız olan UHD/4K ekran ve Intel® Gen9 grafikle H.265/HVEC donanımsal kodek desteklemekte olup, bu otomasyon, bilgi-eğlence ve tıp alanları gibi yoğun görüntüleme gerektiren uygulamalar için çok uygun olmalarını sağlar. Nakliyat ve savunma uygulamalarına yönelik olarak -40°C ila +85°C arasında genişletilmiş çalışma sıcaklığına sahip modeller de mevcuttur.

ADLINK'in en son 6. nesil Intel® Core™ işlemci tabanlı COM'ları yapılandırılabilir TDP (cTDP) ile esnek olarak sistem entegrasyonuna izin vermekte ve bu yolla geliştiricilerin işlemci davranışını güç tüketimi ve TDP (termal tasarım gücü) açısından yapılandırılabildiği ölçüde değiştirerek, CPU güç tüketimini 7.5 W'a kadar düşürülerek enerji ve ısı yayma sınırlamalarında (Ör. Aküyle çalışırken) daha da yüksek CPU performansı elde edebilmelerini sağlıyor. Çok miktarda I/O portuna, üç adet DDI kanalları, bir adet LVDS (veya 4 yollu eDP), sekiz adet yüksek hızlı PC'Ie Gen3, dört adet SATA 6 Gb/s, GbE, dört adet USB 3.0. ve 4 adet USB 2.0. portaları içerir.

"En son CPU'lar sadece daha düşük güç zarfları getirmekle kalmıyor, bellek kapasitesini de iki misline çıkarıyor ki, bu da büyüklük sınırlaması olan daha yüksek yoğunluklu ve düşük enerji tüketimli sistemler için çok önemli bir özellik" diyor ADLINK Modül Bilgisayar Ürünleri Bölümü başkanı Dirk Finstel. "Ayrıca Ultra-HD/4K desteği ve güçlü GPGPU performansı da bu günün gömme uygulamaları için gerekli yeni imkânları vurguluyor".

Tüm yeni modeller ADLINK'in Smart Embedded Management Agent (SEMA-Akıllı Gömme Yönetim Sistemine) sahip olup, cihaz seviyesinde sıcaklık, gerilim, güç tüketimi ve diğer önemli bilgiler dâhil, ayrıntılı sistem faaliyetlerine erişim sağlayarak operatörlerin verimsizlik ve arızaları gerçek zamanda tanılayıp arızaları önlemelerine ve arıza sürelerini en aza indirmelerine olanak veriyor. SEMA donanımlı ADLINK cihazları SEMA bulut çözümüne kablosuz olarak bağlanıp uzaktan izleme, bağımsız durum analizi, özel veri toplama ve gerekli işlemlerin başlatılmasını mümkün kılıyor. Sensör ölçümleri ve yönetim komutları dâhil, toplanan tüm verilere kodlanmış veri bağlantısı vasıtasıyla her yerden ve her zaman ulaşılabilinir.

Tarihinde yayınlanan Aralık 21, 2016 - (495 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
Adlink Technology Inc.
9F, No.166 Jian Yi Road
Taipei - Taiwan (roc)
+886-2-82265877
+886-2-82265717
Tüm şirket profilini görün
Yer
İlgili Makaleler
Advantech’in yapay zeka temalı online konferansı Advantech Connect başladı
Bren İleri Teknoloji Sanayiciye IoT çözümler ile yüzde 15 tasarruf sunuyor
Soğuk Zincir İzleme Çözümleri
IAS 2020’yi Büyük Başarı İle Tamamladı
Web Semineri: Elektrik ve Otomasyon Tanımlama Çözümleri
Murata Avrupa Başkanı Toshio Nakamoto ile Yapılan Röportaj
Yenilik arayışında: Murata, “Open Innovation” web sitesini başlattı
EX600-SCF1-X60 Serisi Entegre Giriş/Çıkış Ünitesi
u-link Uzaktan Erişim Servisi
MBN52832 gömülü Bluetooth® Modülünün VitaNet Suite ile uyumluluğu
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
Emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır. Tamam!
EMPA; Nesnelerin Interneti için Gereken Her Şey
Robutel; Entegre AGV Çözümleri
empa; Nesnelerin interneti için gereken her şey!
Advantech; Dijital Fabrikalar için WISE-PaaS I.APP'leri
B&R; ACOPOStrak, üretimde En Yüksek Verimlilik
emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır.Tamam!
empa sTORE; STMicroelectronics,Espressif, Sensirion, Eaglerise
Geleceğin Makineleri için AR/VR Teknolojilerini Kullanmaya Hazır mısınız?
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
B&R Endüstriyel Otomasyon Katalog
Kompakttan karmaşığa; Ölçeklendirilebilir  Beckhoff CNC.
Emikon; Anybus ile Bağlan. Yapılandır. Tamam!
Yeni Sektörler İçin Çözümlerinizi Denetim Panellereiyle Bütünleştirin
Advantech; Güçlü Gömülü Otomasyon Kontrol Birimi Yol Gösterir
Daha Akıllı, Daha Hızlı ve Daha Çevreci Yeni Endüstriyel Ethernet Anahtarları
Advantech; Endüstriyel HMI Yüzü Değişiyor
Günmak Kawasaki Robotlar; Üretimin İşbilen Teknik Elemanları
Çoklu HDMI Dijital Tabela Çözümü
OPTIME. Tak. Çalıştır. Öngör
Emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır. Tamam!
Robutel; Entegre AGV Çözümleri
Pilz Güvenli ve Eksiksiz Emniyet Çözümleri
Bosch Rexroth'tan Geleceğin Fabrikaları ve Yeni ctrlX AUTOMATION Çözümleri
empastore;STMicroelectronics, Espressif, Sensirion, Eaglerise
emikon;Bağlan. Yapılandır.Tamam!
ROBUTEL; Entegre AGV Çözümleri
Advantech; Güçlü Gömülü Otomasyon Kontrol Birimi Yol Gösterir
CeBIT 2015 Almanya ücretsiz giriş biletini burada alın