SPC Sayıcı

  Sor / bana ulaş

Kendi Enerjisi İle Çalışır Ve Dışarıdan Müdahalelere Karşı Dayanıklı

Test & Ölçüm

SPC Sayıcı
SPC Sayıcı

Hengstler ticari gaz ve su ölçümü uygulamaları için yeni bir sayıcı geliştirmeye başladığında, şirketin iki temel amacı vardı. Güç kaynağı veya batarya ile çalışmanın getirdiği kısıtlamaları ortadan kaldırmak için kendi enerjisi ile çalışmasını sağlamak ve geleneksel sayaçlarda bulunan mekanik ölçüm doğruluğuna zarar verebilen manyetik etkilere karşı dayanıklı kılmak. Hengstler, araştırmalarının sonucunda SPC (Kendi Enerjisi ile Çalışan Sayacı) ürününü küresel pazara sunmuştur. Basit, yenilikçi ve uygun maliyetli olan SPC, ATEX sertifikasına sahip olup, şok ve vibrasyon direnci konusunda da sınıfına liderlik etmektedir.

Yeni SPC akışkan sayacı sadece kendi enerjisini üretmekle kalmaz, kötü amaçlı dışarıdan müdahalelere karşı da koruma sağlar.Tedarikçi firmalar için, ticari müşterilerin fatura tutarlarının belirlenmesinde, gas/sıvı akışının oranını veya hacmini hatasız bir şekilde ölçmek çok önemlidir. Burada, ürün sağlayacı firmalar akış ölçüm tedarikçilerinin uzmanlığına başvurmaktadır ve sayıcıların teknolojisinin doğruluğunun güvenilirliği en önemli faktördür. Ancak gaz/sıvı ölçümüne yönelik çeşitli işlevler gerçekleştirmek için sağlanan elektronik veya diğer devre sistemleri için bir güç kaynağı gereklidir. Bazı uygulamalarda, bağımsız bir güç kaynağı halihazırda mevcut olabilir ancak her zaman bulunamayabilir, örneğin çok geniş alanlara yayılan gaz boru hattı uygulamaları için bu durum ekstra maliyet anlamına gelmektedir. Ayrıca şebeke gücüyle çalışan cihazlarda, sıkça yaşanan güç kesintisi veya düzensiz gerilime sahip şebekeden dolayı çok büyük sorunlar yaşanabilmektedir.

Alternatif olarak batarya ile çalışan cihazlar batarya ömrü, maliyet ve zorlu koşullardaki dayanıklılık gibi kısıtlamalardan dolayı sadece sınırlı çözümler sunabilir. Buna ek olarak, batarya arızası veya batarya eksikliği nedeniyle çalışmayı durduran cihazlara kıyasla, SPC sayıma devam eder. Bunu göz önünde bulundurarak, Hengstler, kesin ve güvenilir gaz/sıvı ölçümleri gerçekleştirirken aynı zamanda bu ölçümler için gereken enerjiyi kendi sağlayan bir akışkan sayıcı geliştirmiştir.

Kompakt yapılı (38mm çap) SPC, elektriksel darbe sinyallerini (pulse), hareket eden akışkanların kinetik enerjisi ´pulse wire´ teknolojisinden yararlanarak sağlamaktadır. Bu teknolojiyi sunan türünün ilk sayıcıdır. Bu yenilikçi, kendi enerjisini sağlayan ürün, ayrıca içerdiği hafıza sayesinde herhangi bir ölçüm verisi kaybı olmaksızın kolaylıkla yer değiştirebilmektedir. Ölçüm değeri yeni bir kayıt eklendiğinde otomatik olarak gösterilecektir ve böylece sürekli olarak faturalama sağlayacaktır.

Hengstler SPC tek bir hareketli parça, mil, içerdiği için neredeyse sıfıra yakın aşınma yaşar. Bu sayede arıza maliyetleri ve oluşabilecek zaman kaybı açısından tasarruf sağlar. Dışarıdan gelebilecek darbelere karşı koruma açısından, cihaz kalıcı FRAM hafızası ve güçlü koruyucu mıknatıslar içerir. Buna ek olarak ölçer hacimleri kıyaslanabilir ve belirlenen aralıklarda uyarı verebilir. Her bir SPC, NAMUR, UART, M BUS, I²C veya kablosuz sistemler de dahil olmak üzere çeşitli haberleşme protokol seçimlerine göre ayarlanabilir. Diğer bir avantajı ise ATEX sertifikası; 300g darbe direnci, 20g titreşim direnci, IP20 koruma derecesi, kolay-hızlı kurulum ve tüm gaz/sıvı türlerine uyumluluk sağlar. Son olarak, yeni Hengstler SPC harici bir beslemeye ihtiyaç duymadan her zaman, her yerde ve her türlü ürünü sayma özgürlüğü sağlar.

Tarihinde yayınlanan Mayıs 4, 2016 - (1294 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
Hengstler GmbH
Uhlandstrs. 49
78057 Aldingen - Germany
+49-7424-890
+49-7424-89500
Tüm şirket profilini görün
Yer
İlgili Makaleler
Yüksek Hızlı Veri Toplama Sistemleri
Kombo Multi-Gaz, Nem ve Sıcaklık Modülü SVM30
Nürnberg'deki SPS20 Sanal Olarak Düzenlenecek
Hava Kaçağı Tespiti Ekipmanının Arıza Süresini Nasıl Düşürür
Tüm Dünyadan Önce İlk Kez Türkiye’de Gerçekleşti!
Akış Ölçerler
BDS Tartım, Dozajlama ve Karıştırma Sistemi
Üç Çok-Spektrallı Bantlı Yeni Prizma Kamerası
ECİ İndikatör Serisi
Ti401 PRO Termal Kamera
ESİT; Yeni ECI Serisi İndikatörler
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
Tuna Tartı; Bantlı Kontrol Kantarları(Checkweigher)
Optris Olağanüstü Pirometreler
Everything FPGA.
TUNA Tartı; Bantlı Kontrol Kantarları (Checkweigher)
SMC Sıcaklık Kontrol Ekipmanları
Fluke, profesyonel kamera çözünürlüğü standardını YENİDEN tanımlıyor
ESIT;Yeni ECI Serisi İndikatörler
Netes; İşinizi ilk seferde doğru şekilde tamamlayın.
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
Tuna Tartı; Bantlı Kontrol Kantarları(Checkweigher)
Uydudan Senkronizasyonlu Merkezi Saat Sistemi
Krohne ile her zaman iyi bir çözüm vardır
JUMO; Prosesin Yeni Uzmanları
Endress+Hauser - Güvenilir tercihiniz
Testo, Fırın Sıcaklık Ölçüm Cihazı
Analizör
Enotek; GE Kontrol, Kaye Validator, Kaye ValProbe
Enotek; GE Kontrol, Kaye Validator, Kaye ValProbe
ESİT; Yeni ECI Serisi İndikatörler
Netes; İşinizi ilk seferde doğru şekilde tamamlayın.
ESIT;Yeni ECI Serisi İndikatörler
Draeger; Gaz algılama çözümü sadece alev ve gaz detektörü değildir
ELİMKO; Otomatik Kontrolde Güvenilir İsim
Güvenilir Akış Ölçümü; Su ve Atıksu Uygulamaları İçin Yeni Elektromanyetik Akış Ölçer
Esit ECI Tartı Kontrol İndikatörü
Otomotiv üreticilerinin %85'i gelişmiş test çözümlerinde Moog'u tercih ediyor.
Tork Valve &Automation; Akışkan Kontrol Altında
Test ve Ölçüm Teknolojilerinin Sınırlarını Keşfedin