Mutlak Enkoderi

  Sor / bana ulaş

Kompakt ve Patlamaya dayanıklı

Hareket ve Güç Aktarımı

Mutlak Enkoderi
Mutlak Enkoderi
Mutlak Enkoderi
Mutlak Enkoderi
Mutlak Enkoderi
Mutlak Enkoderi

70 mm derinlik ve 59 mm çap ölçüleri ile klasik patlamaya dayanıklı enkoderlerin neredeyse yarı büyüklüğüne sahip olan Hengstler'in yeni enkoderi ACURO® AX65, dar alanda çözüm isteyen sistem tasarımcıları için son derece önemlidir.Dahası,cihazın kablodan ayrı bir şekilde değiştirilebilmesi, daha az başlıklı vida kullanılması ve halka tipi ağ yapılandırmaya olanak sağlaması (daha az kablo bağlantısı), AX65'i toplam sahip olma maliyetini düşürmek isteyen müşteriler için cazip bir seçenek haline getirir.

Diğer birçok özelliğinin yanı sıra, sahip olduğu uluslararası patlamazlık sertifikası (madencilik, gaz ve tozu kapsayan ATEX ve IECEx), AX65'i petrol ve gaz platformlarını, maden ve kimya tesislerini içeren küresel piyasalar için ideal hale getirir. Ayrıca, Hengstler'in tasarım ekibi, AX65'i (deniz tipi paslanmaz çelik yuva kullanarak) sürekli tuzlu suya maruz kalan ortamlarda da aynı derecede işlevsel olacak şekilde tasarlamıştır. Buna ek olarak, 2000 m/s² düzeyinde şoka dayanıklılık ile 300 N eksenel/radyal şaft yükü kapasitesi sayesinde, AX65 emayeleme üretim hattı ekipmanları, şişeleme makineleri, mikserler ve silo işleri gibi birçok uygulamada kullanılabilinir.

AX65, küçük boyutuna rağmen performansı yüksektir. Ürün, özellikle sağlamlık eksikliğinden dolayı daha önce enkoder arızaları yaşayan yerler olmak üzere, seçilen müşterilerin sahalarında kapsamlı testlere tabi tutulmuştur. AX65 tipik müşteri testi uygulamaları kapsamında vinçlerde, ayrıca hem kara hem de denizde petrol sondaj makinelerine yerleştirilen taşıma donanımlarında, doğru ve güvenilir konum geri beslemesi sağlamıştır. Daha da önemlisi, enkoder -40°C'ye kadar düşük ortam sıcaklıklarında da çalışabilecek şekilde geliştirilmiştir.

Üç yıl süren denemeler boyunca AX65 enkoder ile ilgili herhangi bir yetersiz sağlamlık sorunu bildirilmemiştir. Dekoderde disk bulunmadığından dolayı (ve tarama manyetik olarak yapıldığından), AX65 özellikle darbelere (200 G) ve titreşimlere (30 G) karşı koyabilmektedir. Hem tek dönüşlü tarama hem de enkoderin yeni elektronik çoklu dönüş özelliği için manyetik teknolojisinin kullanılması, AX65'i zorlu çalışma ortamlarında son derece güvenilir bir ürün olarak öne çıkar. Yeni çoklu dönüş özelliği tamamen kendi gücüyle (pilsiz) çalışabilmektedir. Sıfır aşınma ve daha uzun çalışma ömrü sağlamak için temas parçası ve dişli içermemektedir. Aslında, düşük toplam sahip olma maliyeti de AX65'in önemli özelliklerinden biridir. Örneğin, enkoder sadece esnek ve çabuk takılan bağlantı sisteminden dolayı hızlı ve kolayca takılmakla kalmayıp, ayrıca bakım yapılacağı zaman da tüm enkoder kablodan ayrı bir şekilde değiştirilebilmektedir. Çoğu platformda 40 m veya daha uzun kablolar kullanıldığı için bu da önemli bir avantaj sağlamaktadır. Ayrıca bu kablolar ağır, taşınması zor ve kanallara döşenmesi gerekmektedir.

Dolayısıyla hem kabloyu hem de enkoderi değiştirmek, eğer tek tek değiştirilemiyorsa oldukça zorlu ve maliyetli bir durum haline gelebilir. Bakım kolaylığı sağlayan tasarım yeniliklerinden bir diğeri ise IP66/IP67 sınıfındaki bu cihazın bağlantı kutusu için sadece iki vidanın kullanılmasıdır. Hengstler, altı ve hatta sekiz tane vida kullanılan birçok rakip enkoderin, yetersiz paslanma koruması nedeni ile sökülmelerinin çok zor olduğunun farkındadır. Bunun yerine AX65'de toz, su ve paslanmaya karşı korumak için özel bağlantılı vidalar kullanılmaktadır. Diğer katma değerli tasarım yenilikleri arasında, yük modüllerine duyulan ihtiyacı azaltan şaft yükü derecesi ve halka tipi ağ yapılandırmasına imkan vererek kablolama maliyetlerinden tasarruf sağlayan SSI veya CANopen arayüz seçimi bulunur.

Sonuçta, uygulama ne kadar zorlu olursa olsun, kompakt ve uygun maliyetli AX65, patlamaya karşı korumalı enkoderlerin seçilmesi, yerleştirilmesi ve bakımı konusunda seviye atlatan bir güvenlik ve güvenilirlik garantisi sunar.

Tarihinde yayınlanan Şubat 11, 2016 - (282 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
Hengstler GmbH
Uhlandstrs. 49
78057 Aldingen - Germany
+49-7424-890
+49-7424-89500
Tüm şirket profilini görün
Yer
İlgili Makaleler
Mikroişlemci Kontrollü Güç Kaynakları
Oynak Makaralı Rulman
NSK Yağlama Üniteleri
Servo Çözümü Yeni 2G Hareket Sistemi
BA serisi Fırçasız DC-motorlar
WIN EURASIA 2020 Fuarı Erteleme Duyurusu
SCHAEFFLER Sahteciliğe Karşı Gelişmiş Koruma - OriginCheck
Hibrit motorlar için enerji tasarrufu sağlayan yeni çözümler
WIN Eurasia Fuarı 18 - 21 Haziran 2020’ye Ertelendi!
Flat motorlar için Entegre Enkoderi
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
Neugart; Redüktör Çözümümüz: AGV'niz Gibi Kişiye Özel
TRACO POWER; Industrial Power Solutions
Baumüller; Modüler Servo Sürücü Çözümleri
Maxon Motor; Size özel motor, redüktör ve enkoder çözümleri.
Everything FPGA.
empastore;STMicroelectronics, Espressif, Sensirion, Eaglerise
Neugart; Redüktör çözümümüz: AGV'niz gibi Kişiye Özel.
Size özel motor, redüktör ve enkoder çözümleri.
NSK; Daha Fazla Hassasiyet için 164 960 İyi Neden
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
Nord Drivesystems; Çimento Sektörünü Kim Tahrik Ediyor?
Sınırsız Çözümler; Neugart
Uygulamanız için en iyi çözüm
Otomasyon ve Kontrol Mühendisliği
Hız Kontrol Üniteleri,Soft Starter,
Asco Numatics oransal kontrol valfleriyle, tüm değişkenleri kontrol altında tutun.
Sağlam ve kompakt:PC tabanlı kontrol Intel Atom işlemcili gömülü PC
Ağır Hizmet Tipi Kodlayıcılar
Akıllı Sürücü
empastore;STMicroelectronics, Espressif, Sensirion, Eaglerise
Enerji Maliyetlerinizi %80'e varan oranlarda düşürün; Rexroth
Kompakt ölçülü yüksek hassasiyet Festo Elektriksel kızak serisi EGSL
5 servo eksen için 60mm'de Hareket Kontrolü
Dal Elektrik; CFW-11 Motor Hız Kontrol Sürücüleri
ACS355, ACS850 makine sürücüleri; Zorlu uygulamalarda sorunsuz çalışma
Orta ve Yüksek Gerilim Üç Fazlı İndüksiyon Motorları
ACS355, ACS850 makine sürücüleri; Zorlu uygulamalarda sorunsuz çalışma
Artan verim, Artan enerji tasarrufu; Değişken Hızlı Pompa Kontrol Sistemleri
Daha Çok Çalışıyoruz, Femsan Elektrik Motorları