DSH Servo Motorlar

Yüksek hassasiyetli uygulamalar için neredeyse hissedilmeyen vuruntu momenti

  • DSH Servo Motorlar
    DSH Servo Motorlar
  • DSH Servo Motorlar
    DSH Servo Motorlar
  • DSH Servo Motorlar
    DSH Servo Motorlar

Tahrik konusunda uzman olan Baumüller, “H” harfinin High Precision yani yüksek hassasiyet anlamına geldiği yeni DSH1 serisi ile servo motor yelpazesine yeni bir üye ekledi. Nürnberg merkezli tahrik ve otomasyon çözümleri sağlayıcısının bu en yeni ürünü neredeyse hissedilmeyen bir vuruntu momentine sahiptir ve böylece Baumüller tahrik elektronik aksamıyla birlikte fazlasıyla iyi bir kontrol kalitesine ulaşır. 

DSH1 yüksek hassasiyetli servo motorlar, en üst düzey kalite ve sarsıntısız çalışma gerektiren uygulamalar için özel olarak tasarlanmıştır. Tipik kullanım alanları arasında uygulama ve robot alanında doğru ve kaliteli kaynak bağlantısıyla parça üreten kaynak robotları bulunur. Yeni servo motorların ayarlama özelliklerinin çok iyi olması sayesinde ör. değişmeyen, tekrarlanabilir baskı kalitesi sağlamak zorunda olan etiket baskı makineleri için çok uygundur.

Yeni motorlar, güncel DS servo motor ürün yelpazesine en iyi şekilde entegre olmaktadır. Modüler bir sistem olması sayesinde mekanik arabirimler ve bağlantı teknolojileri de DSH1 serisinde mevcut Baumüller servo motorlarına benzer şekildedir. Uygulamanın gerekliliklerine bağlı olarak böylece makine üreticisinin mekanik aksamda ya da bağlantı teknolojilerinde herhangi bir değişiklik yapmasına gerek kalmadan en iyi servo motor kullanılabilir. 45-100 arasında yapı boyutlarına sahip DSH1 servo motorların azami devir sayısı aralığı, kendinden soğutmalı modelde 10 kW’a kadar olan nominal güçlerde 6.000 dev/dk’a ulaşır.

Baumüller, geniş servo motor yelpazesiyle her sektör ve uygulama için uygun çözümü sunar. DSC1, DSD2, DSH1, DSP1 motor serisi seçenekleri ve DSE entegre motorlarla hem uygulama ve robot teknolojileri alanı hem de plastik, baskı, tekstil, alet ve ambalajlama makineleri ile diğer pek 
çok alanda her zaman tam olarak istenen performans elde edilir.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim