CIIE, Çin Pazarına Girmenin En İdeal Yolu

Erken kayıt fırsatından yararlanmak için 31 Ocak 2021'den önce kaydolun!

  • CIIE, Çin Pazarına Girmenin En İdeal Yolu
    CIIE, Çin Pazarına Girmenin En İdeal Yolu

Dünyanın en büyük ithalat temalı fuarı olan China International Import Expo (CIIE), 5-10 Kasım 2021 tarihleri arasında Şangay'da dördüncü kez düzenlenecek. 

CIIE'nin tutulması, Çin'in üst düzey açılımını ilerletme taahhüdünü göstermesi açısından büyük önem taşıyor. 

Dünyanın dört bir yanından binlerce katılımcı ve yüz binlerce alıcı, son üç yılda fuarın sunduğu faydalardan yararlanmak için Şangay'a indi. Büyüyen sergi alanı ve etkisiyle CIIE, her Kasım ayında uluslararası işletmelerin mutlaka katılması gereken bir etkinlik haline geliyor. 

İşte CIIE tarafından sağlanan gerçekten benzersiz fırsatları kaçırmayı göze alamayacağınız nedenler. 

1. Büyük ölçeklidir ve kapsamlı endüstrileri kapsar 
* CIIE, dünyanın en büyük ithalat fuarı ve dünyanın en iyi 10 iş etkinliğinden biridir. Küresel pazarın potansiyelini açığa çıkarır. 
* CIIE her yıl büyüklük ve etki açısından büyümüştür. 2020'de fuar 360.000 metrekareyi kapladı - yaklaşık 70 standart futbol sahası büyüklüğüne eşdeğer. 
* Küresel ticaret fuarı, gıda ve tarım ürünleri, otomobiller, akıllı ve bilgi teknolojisi, tüketim malları, tıbbi cihazlar, sağlık ürünleri ve hizmet ticareti dahil olmak üzere eksiksiz bir endüstri yelpazesine hitap etmektedir. 
* Kapsamlı ticaret fuarının her sergi bölümü, belirli sektördeki profesyonel bir ticaret fuarıdır. Profesyonelce düzenlenmiştir ve sektörün en modern ürünlerini sergiler. 

2. Yüksek kaliteli katılımcılar ve sergiler içerir 

* CIIE'ye dünyanın her yerinden endüstri, hükümetler ve ticareti teşvik ajanslarının üst düzey liderleri katılır. 
* Son üç etkinlikte, çoğu Global Fortune 500 şirketi ve endüstri lideri olan 10.000 katılımcı katıldı. 
* Etkinlik, dünyanın en iyi 10 ilaç şirketi ve dünyanın önde gelen otomobil üreticileri gibi etkili endüstri liderleri için bir zorunluluk haline geldi. 
* Dünyadaki başka hiçbir olay, Asya ve küresel ürün lansmanları için bu kadar ölçek ve etkiye sahip daha iyi bir aşama sağlamıyor. Geçtiğimiz üç etkinlikte, 1.300'den fazla ürün ve hizmet, fuarda küresel veya Çin lansmanını yaptı. 
3. İşletmeler alıcılarla buluşabilir, ticari anlaşmalar yapabilir, Çin pazarına girebilir ve projelere katılabilir 
* CIIE, Çin'deki tüm illerden ve iş fırsatları arayan büyük ölçekli işletmelerden ticaret heyetleri tarafından ziyaret edilen bir fuardır. İlk üç baskıya yaklaşık 1,3 milyon alıcı katıldı. 
* Katılımcı kuruluşlar her yıl CIIE'de milyarlarca dolarlık anlaşmalar yapıyor ve sayılar her etkinlikle artmaya devam ediyor. Son üç yılda 200 milyar doların üzerinde anlaşma imzalandı. * İmzalanmış anlaşmalar ile katılımcılar projelerini Çin'de de başlatabilirler. Birinci ve ikinci fuarda 15 milyar dolarlık yabancı yatırım destekli toplam 319 proje başlatıldı. Birçoğu halihazırda uygulanmıştır ve şu anda faaliyettedir. 

4. Fuar, Çin'e açılan bir kapı ve başarıya giden bir yoldur 
* CIIE​​​​​​​'ye katılmak, Çin'in 1,4 milyar kişilik pazarını anlamak ve bundan yararlanmak için önemli bir kapı sağlar. 
* CIIE​​​​​​​, yalnızca devasa Çin pazarına küresel ticaret erişimi için önemli bir geçit değil, aynı zamanda şirketler için endüstriyel zincir boyunca hem yukarı hem de aşağı yönlü işletmelerin potansiyel ortaklarıyla tanışmak için mükemmel bir fırsattır. 

5. İşlerin sorunsuz bir şekilde ilerleyebilmesi için tek elden hizmetler sunar 
* CIIE​​​​​​​ Çinli ortaklarla iş yapmayı olabildiğince sorunsuz hale getiren özel hizmetler sunarak Çin'e giren şirketler için ekstra avantajlar sağlar. Avantajlar, danışmanlık, gümrük işlemleri, ticari kayıt, eşleştirme ve daha fazlasını kapsar. 

* CIIE'de katılımcılar ayrıca markalarını tanıtabilir ve önemli medya teşhirleri kazanabilirler. Küresel medya, pazara sunulan en son fırsatlar, ürünler ve yenilikler hakkında rapor vermek için her yıl CIIE'ye katılır. Geçtiğimiz üç yıl içinde 10.000'den fazla gazeteci fuarı haber yaptı. Yalnızca iç pazarda, 3,5 milyondan fazla rapor ve sosyal medya gönderisinde CIIE yer aldı. 

* Kendi fikri mülkiyet koruma hizmet ekibi ile CIIE, her katılımcının IP'sinin iyi korunmasını sağlar. 

* Katılımcılara, ithal sergilerin tutulması ve satın alınması için tercihli vergi politikaları dahil olmak üzere Çin'de iş yapmayı kolaylaştıran tercihli politikalardan nasıl yararlanabilecekleri konusunda özel bilgiler verilir. 

* Katılımcılar, 100'den fazla forum, seminer ve politika yorumlama toplantıları içeren eksiksiz bir iletişim platformu aracılığıyla yeni iş ortakları, müşteriler, tedarikçiler ve daha da önemlisi Çin'deki her seviyedeki devlet daireleri ile bağlantı kurabilirler.

4.CIIE'nin Fuar kayıtları artık başladı. Kaydolmak için https://www.ciie.org/exhibition/f/book/register?locale=en​​​​​​​ adresini ziyaret edin veya ciie2021@ciie.org   adresine e-posta gönderin.