CeMAT: Lojistik sağlayıcılar ve tedarik zinciri için bilgi platformu

VDMA, BVL, Fraunhofer IML Enstitüsü ve EHI Perakende Enstitüsü gibi büyük partnerlarla birlikte CeMAT, en yeni en iyi uygulama çözümlerle dikkat çekecek.

  • Mart 14, 2018
  • 19202 Görüntüleme
  • CeMAT: Lojistik sağlayıcılar ve tedarik zinciri için bilgi platformu
    CeMAT: Lojistik sağlayıcılar ve tedarik zinciri için bilgi platformu

Lojistikte Arttırılmış ve Sanal Gerçeklik - Geleceğin İnsan Makine Etkileşimine Yolu

Dijitalleşmeye doğru hızlıca lerleyen süreç, dijitalleştirilmiş çevrelerle insanları birbirine bağlayan arayüze yüksek talepler koyuyor. Bilgilerin, insanlara, işlerini onlara aşırı tepki vermekten ziyade desteklemesi gerekiyor. “Lojistikte Sanallaştırılmış ve Sanal Gerçeklik - Geleceğin İnsan-Makine Etkileşimine Yolu” başlıklı forum, insan-makine etkileşimi için yeni beklentiler ve çözümler ortaya çıkaracaktır.

Kentsel Mekanlarda Lojistik Gayrimenkul

Şehirlerin ve metropollerin büyümesi, sadece taşımacılık açısından değil, aynı zamanda depolama ve aktarma kapasitesi açısından da lojistik için büyük zorluklar doğurmaktadır. Bu arada, nüfus içindeki keskin artış, sanayi ve lojistiğin yakınında konut mülkiyetinin gelişmesine yol açıyor. Ve CEP sektörünün (kurye, ekspres, parsel) büyümesi, aynı zamanda merkezi kentsel yerlerde olan lojistik alan için ek talep de getiriyor. Lojistik gayrimenkulün gelişimi, sosyal, ekolojik ve ekonomik hedeflerle çatışmaya girmektedir.

Depo lojistiğinin dijitalleşmesi

Dijitalleşme çağında, hemen hemen her şirket gelecek için doğru strateji ve çözümleri düşünüyor. Ancak, tam olarak, dijitalleşmenin yararlarının nerede olduğu net değildir. Bu soru, deponun teknolojik evrimi için de geçerlidir. Almanya'da (ve başka yerlerde) birçok şirket, en yeni depo teknolojilerini tanımlamakla uğraşmaktadır. Yerleşik ve yeni teknolojilerin kapsamı geniştir, ancak bunları kullanmanın katma değerini değerlendirmek çoğu zaman zordur. “Depo Lojistik'in Dijitalleşmesi” başlıklı BVL forumunun devreye girdiği yer burası.

Biraz Farklı İşçi Yardımcısı: Sosyal Ağlı Endüstrilerde İnsan-Robot İşbirliği

Birbirine bağlılık ve Gelişmiş Endüstri 4.0 çözümlerinde yeni gelişmeler, insanlar ve makineler arasında yeni bir etkileşim türüne yol açmıştır. Bir yandan, bu forum, lojistikte teknik Endüstri 4.0 çözümlerinin endüstriyel gelişmesi ve uygulanması hakkında bir fikir verecektir. Öte yandan, araştırma alanındaki çalışmaların durumunu ve endüstriyel çalışma dünyasındaki sonuç değişimlerini yansıtacaktır. Bireysel konular otonom olarak çalışan ulaştırma sistemleri, elleçleme ekipmanı veya akıllı konteynerler ve raflar gibi işletim ekipmanlarıyla işbirliğini araştıracak.

Bütün bu forumları yerinde görün. ÜCRETSİZ BİLET için fuar sitesine kayıt olun

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim