Akyapak, Teknolojik Donanımları ile Fark Yaratıyor

  Sor / bana ulaş

Çelik Konstrüksiyon Sanayi'nde Akyapak Makine farkı ve Akyapak Makine ile zamandan tasarruf, kaliteli çözüm..

Endüstriyel Malzemeler & Ekipmanlar

Akyapak, Teknolojik Donanımları ile Fark Yaratıyor
Akyapak, Teknolojik Donanımları ile Fark Yaratıyor
Akyapak, Teknolojik Donanımları ile Fark Yaratıyor
Akyapak, Teknolojik Donanımları ile Fark Yaratıyor
Akyapak, Teknolojik Donanımları ile Fark Yaratıyor
Akyapak, Teknolojik Donanımları ile Fark Yaratıyor

Otomotiv, denizcilik, havacılık, inşaat, ısıtma-soğutma, enerji, petrokimya, savunma sanayisi gibi küresel ekonomiye yön veren pek çok alanda müşterilerine yüksek kaliteli üretim ve uygulama çözümleri sunan Akyapak, makinelerini teknolojik donanımlarla zenginleştirmeye devam ediyor. Son olarak ABM serisi malafalı boru büküm makinelerine 80 mm çapa kadar büküm yapabilen tam servo kontrollü ABM E80 modelini ekleyen firma; dünyada sadece sayılı üretici tarafından üretilebilen CNC Delik Delme, Markalama, Kesme Hattı olan 3 ADM 1200 makinesini ile de sektördeki iddiasını gözler önüne seriyor.

Akyapak Makine Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akyapak, firmanın, yenilikçilik anlamındaki başarısı için sahip olduğu birçok patentin önemli gösterge olduğunu belirterek, bu yenilikleri çoğaltmak ve geliştirmek adına Ar-Ge faaliyetlerine gerekli yatırımı yaptıklarını söyledi. 30 uzmandan oluşan Ar-Ge ekibiyle son zamanlarda makinelerini teknolojik donanımlarla daha da zenginleştirmeye yoğunlaştıklarını belirten Levent Akyapak, "Özellikle delik delme grubundaki üretimimiz inovatif yapımızı en iyi şekilde yansıtıyor. Tüm bu teknolojik ve elektronik geliştirmeleri yaparken maliyetleri daha aşağıya çekmenin yollarını da araştırıyoruz" dedi. Son olarak 38, 50 ve 76 mm çapa kadar büküm yapabilen ABM serisi malafalı boru büküm makinelerine, 80 mm çapa kadar büküm yapabilen tam servo kontrollü ABM E80 modelini eklediklerini anlatan Levent Akyapak, şunları kaydetti:

"Akbend'in boru bükme serisi ABM makineleri de kullanıcı dostu NC ve CNC modelleri ile metal boru bükme işlemini kolay ve kusursuzca yapabiliyor. Yüksek Türkiye teknolojisi ile en kaliteli malzemelerden çeşitli uzunluk seçenekleri ile üretilen ABM serisi malafalı boru bükme makineleri 38, 50 ve 76 mm çapa kadar olan borularda mükemmel sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Akyapak şimdi de bu seride üretmeye başladığı tam servo kontrollü ABM E80 modeli ile 80 mm çapa kadar olan boruların yüksek hassasiyetle servo olarak bükülmesine imkan sağlıyor. Çelik, paslanmaz çelik, alüminyum ve benzeri bükülebilir malzemeleri basit veya değişik şekillerde bükebilen Akbend boru bükme makineleri; mobilya yan sanayisi ile beraber otomotiv, ısıtma-soğutma ve yalıtım alanlarında kullanılıyor." Özellikle ABM serisi CNC boru bükme makinelerinin büküm aşamalarını art arda otomatik olarak gerçekleştirerek, kolaylığı ve verimliliği öne çıkardığını ifade eden Levent Akyapak, böylece yüksek adetlerde ya da tek parça üretimlerinde maliyetlerin önemli ölçüde azladığını vurguladı.

Akyapak Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akyapak, ADM Delik Delme Makineleri' nin çelik konstrüksiyon imalatında, köprü yapımında, gemi tersanelerinde ve inşaat sektörünün çeşitli alanlarında yüksek kaliteli üretim çözümleri sunduğunu belirterek "Çelik konstrüksiyon delik delme hatlarında da teknolojisini Türkiye'den dünyaya taşıyan şirketimiz bu alanda AKDRILL markası ile pazarda yer alıyor. Çelik konstrüksiyon direkler için servo motorlu CNC delik delme makine serilerimizi ADM ismi ile üretiyoruz. Pazarda büyük ilgi gören ve 3ADM olarak anılan üç spindelli modelimiz ise aynı anda birbirlerinden bağımsız olarak profilin üç tarafında delik delme markalama yapma ve takım değiştirme özelliğine sahip. Malzemeyi sıfırlama ve ondan sonraki delik delme pozisyonlarına getirme, otomatik olarak CNC ile yapılıyor. Alanında bu son teknolojiyi müşterilerimize sunmaktan memnuniyet duyuyoruz" dedi. Levent Akyapak, AKD Köşebent Delme, Kesme ve Markalama hatları ile de çelik konstrüksiyon sanayisine katkı sağladıklarını da sözlerine ekledi.

Kaynak Sektörünün Beklentilerine Akyapak Çözümü...

Sektörün beklentilerine cevap verebilecek en iyi ekipmanlardan oluşan kaynak çözümlerinin, Akyapak'ın geniş üretim seçenekleri arasında yerini aldığı ifade eden Levent Akyapak, kaynak makineleri üretimlerinde kapasitelerini genişlettikleri de kaydetti. Özellikle kendinden ayarlı çeviriciler ile üreticilere büyük kolaylık sağladıklarını ifade eden Levent Akyapak, " Döndürülen iş parçalarının çapının değişken olduğu durumlarda ideal bir çözüm sunan kendinden ayarlı çeviriciler tank, basınçlı kap, kule boruları, kazan, depo, reaktör, yakıt varilleri gibi dairesel parçaların döndürülmesinde kullanılıyor. Rüzgar kulesi, çelik konstrüksiyon, şase, araç kabini, basınçlı kap, tank, kazan, termosifon ve özel boru üreticileri, özel değirmen imalatçıları, maden makinesi fabrikaları ve tersaneler Akyapak'ın kaynak çözümleri ile zamandan ve emekten tasarruf ederek verimlilik ve kalitelerini artırıyorlar" şeklinde konuştu.

Levent Akyapak : Yüksek Teknolojili Üretime Ağırlık Vermeliyiz.

Makine sanayinde önemli üretici şehirlerden biri olan Bursa'nın bölge ve ülke ekonomisi için büyük değere sahip olduğunu belirten Akyapak Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akyapak, "İlimiz ekonomisinde makine sanayi çok önemli bir yer tutuyor kuşkusuz. Gerek üretim değeri gerekse ihracat açısından Bursa ve bölge ekonomisi itibariyle büyük değere sahip bir sektör olunca da, biz üreticilere büyük görevler düşüyor. Bursa için yapılan her çalışma ülkemizin gelişimine de katkı koyacaktır. Unutmamalıdır ki, güçlü makina sanayinin varlığı, ülkemizin istikrarlı ekonomiye sahip olmasında en önemli etkenlerden biridir. Çağın rekabetçiliğinin getirdiği yüksek teknolojili üretime daha da ağırlık vermeliyiz. Yüksek teknolojili makine üretimi halen çok sınırlı maalesef" ifadelerini kullandı. İhracat yaptığı ülke sayısını 98'e çıkaran firma, dünyaya, Akbend markası ile sac, boru ve profil bükme makineleri üretirken; Akdrill markası altında ise dünyada da Türkiye'de de öncülerinden olduğu profil delme, markalama ve kesme hatları ile plaka ve flanş delme, oxy ve plasma kesme makineleri imal ediyor.

Tarihinde yayınlanan Haziran 10, 2016 - (533 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
İlgili Makaleler
CIIE, Çin Pazarına Girmenin En İdeal Yolu
Ayvaz 2020 Yılında Küresel Çapta Büyüyerek Yeni Başarılara İmza Attı
Yüksek Görünürlüklü, Renk Kodlu Ağ Altyapısı Etiketleme (Vaka çalışması)
GNC Makina'da Üst Düzey Atama
ISO 20560: boru içeriğini tanımlayan küresel bir standart!
TransSteel Pulse ile darbeli kaynak
RFID Sıcaklık Etiketleri
BradyGrip™ Cırt Bant Üstü Yazdırma
Ayvaz, Yangın Grubundaki Atılımlarına Devam Ediyor
Hedef Tüm Makinalarda Standart Fan Sistemi Olmak
Sabit Tork ve Güç Yayı
TSM Teknoloji lider bir profesyonel ihracatçı olarak, hedefimiz yüksek performanslı ürünler, büyük güvenilirlik, profesyonel hizmetler
2007 yılında kurulan Shaanxi Getwick refrakter metal ürünleri,
özellikle tungsten ve molibden metal malzeme ürünlerinin üretimi
Baoji Hong Ya Da Demirdışı metal malzemeler Co, Ltd 2014 yılında kurulmuş
Çeşitli endüstriler için döküm parçaları, dövme parçalar, işlenmiş parçalar ve metal fabrikasyon parçalar için akıllı, modern çözümler
Shaanxi Guanjie Technology Co, Ltd yatırım ve 2004
yılında kurulan Xi’an Guanyu Bio-teknoloji Co, Ltd
tarafından 2009 yılında kuruldu.
Shaanxi Tonghui Steel Co, Ltd, imalat, dağıtım, işleme ve paslanmaz çelik borular / levhalar / rulo / bar / profil / montaj / tel üretimi
Nanovak; vakum ve ince film konularında ülkemizde güvenebileceğiniz tek çözüm ortağınız
Standart / Özel Pres-Sac & Enjeksiyon Kalıp Sistemleri
Brother; İşletmenize güç katan yazıcı çözümleri
Italyan Patlama Diskleri Üreticisi Donadon SDD
Güvenliği seçin, şansa bırakmayın: Endress+Hauser’den  Proses Güvenliği
Endress Hauser Katalog; Gıda Endüstrisinde Çözüm ortağınız
SECO; Dökme Demirlerde Kanal Açma ve Profil İşleme
FESTO; Farklı Sektörler için Basınçlı Hava Hazırlama
Otomotiv üreticilerinin %85'i gelişmiş test çözümlerinde Moog'u tercih ediyor.
Kablolarınız için katmanlı koruma; HellermanTyton
6-petals rupture disc,Direct + Reverse Scored
Kalite Avucunuzun İçinde!
Paslanmaz Çelik kutular
İstediğiniz yerde istediğiniz tesiste boruları tanımlayın
Draeger Katalog
NORD DRIVESYSTEMS Katalog
ifm Electronic Katalog
Seco Tools; Verimlilik Yeniden Tasarlandı: TURBO 10
Sandvik CoroDrill 870, Çelik ve Dökümde Daha Düşük Delik Maliyetleri
Otomotiv üreticilerinin %85'i gelişmiş test çözümlerinde Moog'u tercih ediyor.
Hareket Verimliliği operatörlerinize, şirketinize ve bütçe dengenize üstün performans sağlar.
Goodway HVAC Bakım Sistemleri Türkiye Distribütörü
SKF Turk; Özel Ölçülerde,Özel Malzemelerden Üretilmiş Keçeler