Yeni Jenerasyon Anybus Communicator Serisi Cihazları ve Makineleri

-25’ den +70 dereceye kadar zorlu endüstriyel çalışma şartlarına dayanıklı

  • Yeni Jenerasyon Anybus Communicator Serisi Cihazları ve Makineleri
    Yeni Jenerasyon Anybus Communicator Serisi Cihazları ve Makineleri

20 yıldır kullanılan ilk jenerasyon ağ geçitlerinden sonra Emikon Otomasyon’un temsilciliğini yaptığı HMS şimdi 2. Jenerasyon Anybus Communicator serilerini piyasaya sürüyor. Cihaz ve makineleri Endüstriyel ağlarla haberleştiren bu ağ geçitleri daha yüksek performans için tasarlandı. 

2. jenerasyon Anybus Communicator’ ler 20 yıllık tecrübeyi kullanıcıyla buluşturuyor

20 yıllık tecrübesi ile, HMS Networks’ün Anybus Communicator ağ geçitleri, seri haberleşmeden Fieldbus’ a ve Endüstriyel haberleşmeye, protokol dönüştürücülerde sektörünün en iyilerinden olmuştur. Dünya genelinde ekipman üreticileri, makine imalatçıları ve sistem entegratörleri arasında popüler olan, milyonlarca ekipman ve makine de kullanılan Anybus Communicator’ ler birçok farklı endüstriyel uygulama alanlarında güvenle kullanılmaktadır.

Önceki versiyonda müşterilerden almış olduğu geri bildirimler sayesinde yeni Communicator’ ler daha modern ve yüksek performans özelliklere sahiptir.

Anybus’ın en son teknolojisi ile güvenlik, yüksek performans ve endüstriyel güvenilirlik tek çatı altında

Bütün 2. Generasyon Communicator’ ler, gömülü sistem çözümlerinde kullanılan Anybus’ ın ödüllü NP40 endüstriyel ağ işlemcisi ile güçlendirilmiş olup, performans güvenilirlik ve güvenlik gereksinimlerini karşılama konusunda çok önemli bir yapı taşını oluşturmaktadır.

Kullanılacak uygulamaya göre, yeni donanım ve yazılım ile data çevrim hızı 1. Jenerasyona göre 10 kat daha hızlandırılmıştır. Ayrıca data transfer kapasitesi arttırılmış olup, kullanıcılar PLC’ den çeviriciye ve çeviriciden PLC’ ye 1448 Byte kadar data transferi yapabilmektedir.

Ayrıca, günümüzün ve geleceğin güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak için, bütün ürünler güvenli chip ile entegre edilmiş olup, güvenli bir önyükleme özelliği ile aygıt yazılımının isteğe bağlı olmadan değiştirilmesini önler.

Communicator’ ler DIN-raya kolayca montaj yapılabilmesi için şık ve küçültülmüş bir tasarıma sahiptirler. Gerekli tüm endüstriyel sertifikalara (CE, UL) sahip olup, -25’ den +70 dereceye kadar zorlu endüstriyel çalışma şartlarına dayanıklıdır.

Kolay kurulum ve devreye alma

Çeviriciyi PLC’ ye bağlamadan önce kullanıcı, alt ağdaki cihazları ve makineleri Communicator’ e bağlayabilmektedir. Bu işlem herhangi bir ek yazılıma ihtiyaç olmadan, Communicator’ ün Ethernet portundan bağlanarak yeni grafik dizayn web kullanıcı ara yüzü ile herhangi bir web sağlayıcıda sadece ekle bırak özelliği ile yapılabilmektedir. 

Modbus RTU haberleşmesi için 150 Modbus komutunu desteklemekte, bu sayede komplike konfigürasyonlar yapılabilmektedir. Final konfigürasyon için bu bilgiler depolanıp, sonraki kullanım için ayarlanabilmektedir. 

Konfigürasyon portu ve web ara yüzü sayesinde kullanıcı haberleşme trafiğini izleyebilmekte, sorunlara teşhis koyabilmektedir. Kullanıcı, hızlıca endüstriyel bağlantı durumunu, seri haberleşmeyi ve seri haberleşen ekipmanların durumlarını takip edebilmektedir. Ayrıca kullanıcı, log çıkarma sayesinde sorunları daha sonraki analizler için saklayabilmektedir.

Yeni jenerasyonun ilk çeviricisi Ethernet/IP desteğiyle çıktı. Diğer popüler haberleşmelerden olan; Modbus TCP, PROFINET ve PROFIBUS destekli versiyonların bu yıl içerisinde satışa sunulması planlanıyor.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim