wpi 596 IO-Link Master

PLC ve IT dünyasına bağlantı sağlar

  • wpi 596 IO-Link Master
    wpi 596 IO-Link Master

ifm electronic IO-Link master, sadece IO-Link özellikli akıllı sensörlerinin önemli bilgilerinin plc'ye değil, aynı zamanda IT ağına da iletilmesine izin verir. Ayrı bir IoT Ethernet soketi ile, otomasyon dünyası IT ağından tamamen ayrı olarak kurulabilir. 

Merkezi olmayan IO-Link master modülleri, sensörler ve fieldbus arasında bir ağ geçidi görevi görür. Sensör bilgileri, kurulan TCP/IP JSON arayüzü üzerinden IT ve ERP sistemlerine aktarılır. Cihaz, duruşlara engel olmak için ayrı bir IoT Ethernet soketi ile donatılmıştır. Böylece IT ve otomasyon ağı birbirinden tamamen ayrılır.

Zorlu uygulamalar için sağlam fieldbus modülleri
soğutma sıvısı uygulamalarında veya doğrudan gıda endüstrisindeki ıslak alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve gövde malzemelerinin dikkatli seçimi ve yüksek sızdırmazlık direnci (IP 67 veya IP 69K) ile tasarlanmıştır. Moneo Configure yazılımı, ağa bağlı IO-Link masterların ve bu masterlara bağlı akıllı sensörlerin yapılandırma ayarlarına sezgisel şekilde ulaşmayı mümkün kılarken aynı zamanda tüm sistemi gözden geçirebilmenizi sağlar. Sensör ve aktüatör bağlantısı da aynı derecede basittir: Standart ekransız M12 kablolarla, ecolink teknolojisi maksimum sızdırmazlığı garanti eder.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim