Termoplastik Kompozit Bant

  Sor / bana ulaş

İç ve dış otomotiv uygulamaları için

Endüstriyel Malzemeler & Ekipmanlar

Termoplastik Kompozit Bant
Termoplastik Kompozit Bant

SABIC, JEC World 2019'da, UDMAX™'ini kullanarak hafif, uygun maliyetli ve geri dönüştürülebilir araç panelleri üretmek için yeni ve en son teknolojiyi duyurdu, tek yönlü, elyaf takviyeli bir termoplastik kompozit bantı. İç ve dış otomotiv uygulamaları için metal ve termoset malzemelerden yapılmış geleneksel panellerin yerini almak üzere tasarlanan bu yenilikçi teknoloji yakında global otomotiv pazarı için büyük ölçekte üretilen hafif ticari bir aracın (LCV) bölmesinde satılacak. 

Bölme SABIC; İngiltere merkezli bir mühendislik hizmetleri sağlayıcısı olan RLE International; İtalyan takım yapımcısı AMA Composites; ve Setex Textil GmbH, Almanya merkezli bir dokumacı arasında uluslararası bir işbirliği ile geliştirilmiştir. SABIC, salon 6, Stand P12'deki JEC World 2019 fuarında kompozit perdenin örnek bir modelini sergiliyor.

UDMAX™ ile yapılan araç panelleri bantı, mukavemet ve darbe direncini hafif ağırlıkla birleştirir ve bu da metal panellere kıyasla iç panellerin yüzde 35'e kadar kütle azalmasına neden olabilir. Dış panellerde, kompozit malzeme kütlenin %50'ye kadar azaltılmasına yardımcı olabilir. Yüksek verimli, bir kerelik bir laminasyon ve düşük basınçlı kalıplama işlemi kullanılarak üretilirler. 

“UDMAX™'ımız bantlar, otomotiv endüstrisine ağırlık azaltma, maliyetleri düşürme ve sürdürülebilirliği artırma konusundaki süregelen zorluklara güçlü bir çözüm sunuyor.” Hans Warmerdam, CEO ve Satış ve Pazarlama Sorumlusu, SABIC FRT - bir SABIC üyesi dedi. “Hafif ticari aracın bölmesinin, bu yeni işleme yaklaşımıyla birlikte yenilikçi malzemelerimizin, güvenlik, dayanıklılık ve yakıt ya da enerji kullanımından ödün vermeden daha hafif ağırlık elde etme konusundaki zorluklarını çözmelerine yardımcı olabileceği birçok yapısal uygulamadan ilki olduğundan eminiz. Malzemelerdeki ve dönüşüm süreçlerindeki bu eşsiz mühendis, tasarımcı ve teknik uzman ekibi arasındaki işbirliğimiz sayesinde, termoplastik kompozit teknolojimizin benimsenmesini genişletmenin daha fazla yolunu keşfetmeyi amaçlıyoruz.”

Kütlenin Azaltılması, Üretimin Kolaylaştırılması

Termoplastik kompozitlerin kullanılması, uygulamalarda kütlenin önemli ölçüde azalmasına neden olabilir. Bölme durumunda, geleneksel bir metal bileşenin UDMAX™ parça içindeki şerit laminasyon ile değiştirilmesi, uygulamada kütleyi yüzde 35 azaltmıştır. Düşük ağırlık aynı zamanda büyük bölmenin taşınmasını kolaylaştırabilir ve bu da araç montajını hızlandırmaya yardımcı olabilir. 

Bu toplu tasarruf, yolcuları kargoların kaymasından kaynaklanan yaralanmalara karşı korumak için gerekli olan parçanın darbe performansından ödün vermeden elde edilebilir. RLE International'a göre, bölme, teslimat LCV'lerinde kargo güvenliğinin standardı olan ISO 27956'ya uygundur. Sürecin birikmesi ve UDMAX™'ın gerilme dayanımı bölmenin darbe direncini optimize etmedeki ana faktörlerdir. 

Geleneksel, çok parçalı bir bölmenin metal veya enjeksiyonla kalıplanmış kısmına kıyasla, RLE International tarafından tasarlanan, geliştirilen ve tasarlanan yeni yöntem, takım maliyetlerini enjeksiyon kalıplama aletlerine kıyasla yüzde 80'e kadar azaltabilir. Bu tasarruf, pahalı, yüksek basınçlı bir aletin daha düşük maliyetli, düşük basınçlı bir aletin yerine geçebilmesi nedeniyle ortaya çıkar. Genel olarak, LCV'nin bölmesinin arz edilen maliyeti, değiştirdiği geleneksel metal bölmesinden% 10 daha düşük olabilir. 

Bu teknoloji aynı zamanda, verimliliği artırarak ve karmaşıklığı azaltarak araç paneli üretiminde devrim niteliğinde bir değişikliği temsil ediyor. İki dakikanın altındaki kalıplama döngüsü süreleriyle, bu düzenli süreç, geleneksel olarak farklı tedarikçi konumlarında ve ayrıca ikincil boyama ve döşeme işlemlerinde çoklu bileşenlerin kaynaklanmasından ve birleştirilmesinden kaçınır. 

Ekstra geniş UDMAX™ çekirdeğine sahip tescilli bir laminasyon Setex tarafından dokunmuş olan bant, estetik bir son kat tek atış sıkıştırma basamağı içerir. İşlem ayrıca, gürültü, titreşim ve sertlik (NHV) seviyelerini iyileştirmek ve böylece araçtaki gürültüyü azaltmak için panelin kalınlığının değiştirilmesine izin verir. AMA Kompozitleri aleti yarattı ve konsept parçaları kalıpladı. 

“UDMAX™ kullanarak panel üretmek için yeni teknolojimiz Termoplastik kompozit bant, otomotiv endüstrisi için muazzam fırsatlar sunuyor,” Mark Grix, RLE International'da İç ve Dış Mühendislik başkanı dedi. “Bir örnek, daha düşük panel ağırlığının sürüş alanını genişletebileceği ve düşük maliyetli araç gereçlerin yeni başlayan şirketler için sermaye yatırımlarını azaltabileceği elektrikli araç sektörüdür. RLE International, otomotiv kademelerinin bu yeni süreçte ustalaşmasına yardımcı olmaya hazırdır, böylece OEM müşterileri adına avantajlarından yararlanabilirler.”

Tarihinde yayınlanan Mayıs 24, 2019 - (209 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
SABIC Europe
Europaboulevard 1
6135 LD Sittard - Netherlands
+31-46-7222222
+31-46-7220000
Tüm şirket profilini görün
Yer
İlgili Makaleler
Toyota’nın Seçimi ZF ve Mobileye Güvenlik Teknolojisi
Eskişehir Endüstri Fuarı’nın hem fiziki hem online ayağı büyük ilgi gördü
Murata Ionissimo Ionizer Modülü
7021 Alaşım Döküm ve Taşlanmış plakalar artık Türkiye’de
Tezmaksan 40’ıncı yılında hedeflerine emin adımlarla ilerliyor
Web semineri: RFID etiketleri ile verimli veri merkezi envanteri ve varlık yönetimi
Havacılık ve İmalat Sanayinin Lider Firmaları Arasında Siz de Yerinizi Alın!
Coşkunöz Holding’de Üst Düzey Atama
Covid19’a karşı İnovatif Mücadele
Güvenlik kişisel bir meseledir
Sabit Tork ve Güç Yayı
TSM Teknoloji lider bir profesyonel ihracatçı olarak, hedefimiz yüksek performanslı ürünler, büyük güvenilirlik, profesyonel hizmetler
2007 yılında kurulan Shaanxi Getwick refrakter metal ürünleri,
özellikle tungsten ve molibden metal malzeme ürünlerinin üretimi
Baoji Hong Ya Da Demirdışı metal malzemeler Co, Ltd 2014 yılında kurulmuş
Çeşitli endüstriler için döküm parçaları, dövme parçalar, işlenmiş parçalar ve metal fabrikasyon parçalar için akıllı, modern çözümler
Shaanxi Guanjie Technology Co, Ltd yatırım ve 2004
yılında kurulan Xi’an Guanyu Bio-teknoloji Co, Ltd
tarafından 2009 yılında kuruldu.
Shaanxi Tonghui Steel Co, Ltd, imalat, dağıtım, işleme ve paslanmaz çelik borular / levhalar / rulo / bar / profil / montaj / tel üretimi
Nanovak; vakum ve ince film konularında ülkemizde güvenebileceğiniz tek çözüm ortağınız
Standart / Özel Pres-Sac & Enjeksiyon Kalıp Sistemleri
Brother; İşletmenize güç katan yazıcı çözümleri
Italyan Patlama Diskleri Üreticisi Donadon SDD
Güvenliği seçin, şansa bırakmayın: Endress+Hauser’den  Proses Güvenliği
Endress Hauser Katalog; Gıda Endüstrisinde Çözüm ortağınız
SECO; Dökme Demirlerde Kanal Açma ve Profil İşleme
FESTO; Farklı Sektörler için Basınçlı Hava Hazırlama
Otomotiv üreticilerinin %85'i gelişmiş test çözümlerinde Moog'u tercih ediyor.
Kablolarınız için katmanlı koruma; HellermanTyton
6-petals rupture disc,Direct + Reverse Scored
Kalite Avucunuzun İçinde!
Paslanmaz Çelik kutular
İstediğiniz yerde istediğiniz tesiste boruları tanımlayın
Draeger Katalog
NORD DRIVESYSTEMS Katalog
ifm Electronic Katalog
Seco Tools; Verimlilik Yeniden Tasarlandı: TURBO 10
Sandvik CoroDrill 870, Çelik ve Dökümde Daha Düşük Delik Maliyetleri
Otomotiv üreticilerinin %85'i gelişmiş test çözümlerinde Moog'u tercih ediyor.
Hareket Verimliliği operatörlerinize, şirketinize ve bütçe dengenize üstün performans sağlar.
Goodway HVAC Bakım Sistemleri Türkiye Distribütörü
SKF Turk; Özel Ölçülerde,Özel Malzemelerden Üretilmiş Keçeler