Termal Tasarım Entegrasyonu

  Sor / bana ulaş

Etkin İklim Kontrol Çözümlerini Geliştirme

Otomasyon & Robotik

Termal Tasarım Entegrasyonu
Termal Tasarım Entegrasyonu
Termal Tasarım Entegrasyonu
Termal Tasarım Entegrasyonu

Eplan, Phoenix Contact ve Rittal "Termal Tasarım Entegrasyonunu" - iklim kontrol sistemli enerji tasarruflu kontrol kabinlerinin standartlaştırılmış tasarımına yönelik yeni imkanlar sunuyor. Bu entegre sanal mühendisliği şirketlerin iklim kontrol sistemleri ile tasarım hatalarından kaçınabileceğini ve gereksiz arıza sürelerini ve hizmet çağrılarını önleyebileceği ve böylece süreç kalitesini arttırırken masrafları azaltabileceği anlamına gelmektedir.

Resim 1: Bir kontrol kabinindeki ısı kaybı dağılımının gösterimi. Solda: normal olarak görülen koruma. Sağda: ısı kaybı dağılımının gösterimi. Bir öğenin rengi ısı yükü yoğunluğuna denktir - kırmızı ile gösterilen öğeler tercihen soğutulması gerekenlerdir.

SPS IPC Sürücülerinde, işbirliği ortağı olan Eplan, Phoenix Contact ve Rittal dijital ürün verisi, yazılım bazlı proje planlama ve yeni geliştirilen iklim kontrol çözümlerinden oluşan bütünleşik bir kavram olan Termal Tasarım Entegrasyonunu sunmaktadır. Kontrol kabini mühendisliğindeki kullanıcılarına kontrol kabinlerinin tasarımı, soğutulması ve arızasız işlemi alanlarında güçlü ve uzun süren gelişmeler sözü verir. Tasarımcılar iklim kontrol fikirlerine yönelik cihaz düzenlerini doğrulayabilir ve etkin bir şekilde muhtemel olan en iyi iklim kontrol çözümünü sağlayabilir.

Geleceğe baktığımızda, Eplan Pro Panel'deki sanal 3D tasarım planlaması hedeflenen özel işlevler ile genişleyecektir. Ana amaç kontrol kabini tasarımcılarına bireysel iklim kontrol sistemi değişikliklerinin işlevselliği, performans sınırları ve entegrasyon imkanlarını göstermek ve böylece öngörüsel olarak ve olabildiğince basit bir şekilde en etkin iklim kontrol çözümlerini geliştirmelerini sağlamaktır.

"Sıcak noktaların" önlenmesi

Tasarımcıların iklim kontrol öğelerini en iyi şekilde yerleştirebilmek için özellikle soğumaya ihtiyaç duyan öğelerin kontrol kabini içerisinde nerede olduğuna dair bir bilgiye ihtiyaçları vardır. Sözde sıcak noktalarından başlangıçta kaçınmak önemlidir. Eplan Pro Panel 2016 sonbaharı itibariyle kurulan öğeleri kurulan öğenin boyuna ilişkin maksimum ısı kaybına dayanarak hesaplanan ısı yük yoğunluklarına göre farklı renklerde boyayan yeni bir işlevselliğe sahip olacaktır. Tasarımcılar aynı zamanda tüm kabin boyunca ısı yükü yoğunluğunun dağılımına dair bilgi alacaktır. Dağılımda bir dengesizlik olması durumunda bunlar montaj düzenindeki hedeflenen değişiklikler ile istenildiği zaman düzeltilebilecektir. Tüm gerekli bilgiler Eplan DataPortal aracılığıyla cihaz verisi olarak mevcut olacaktır. Bunun için Phoenix Contact maksimum ısı kaybı, minimum aralıklandırma ve cihazın kendi havalandırmasına sahip olması durumunda akış yönlerini de içeren öğelerini Eplan DataPortala entegre edecek olan ilgili cihaz verisini sunacak ilk üreticidir.

En iyi iklim kontrolü ve hedeflenen soğuma

Kontrol kabini içerisinde ideal ve sorunsuz hava dolaşımı için, tasarımcılar öğelerin kurulum konumlarını iklim kontrol sisteminin kararlaştırıcı faktörleri ile karşılaştırmak üzere sanal yardıma gerek duyar. Hava dolaşımı amaçları için boş kalması gereken boşluklar ve ideal iklim koşullarına yönelik alanlar Rittal iklim kontrolü çözümleri kullanılırken grafik şeklinde gösterilmektedir. Hava dağılımı için engellenen aralıklar kullanılamaz çünkü öğelerin kurulması durumunda iklim kontrol öğeleri gereken soğuk hava hacimlerini sağlamakta büyük ölçüde zorlanacaktır.

Hava girişinin ve ısı kaybının görselleştirilmesi

En iyi şekilde iklimi kontrol edilen alanlar bir iklim kontrol cihazının akış oranı kapasitesi nedeniyle bağımlı olarak soğutabileceği alanı tarif eder. Eplan Pro Panel bu doğrultuda ilgili cihaz parametrelerini görselleştirir - örneğin soğutma için maksimum itme mesafesi ve cihaz içine ve/veya dışına akan havanın derecesi. Bu aynı zamanda akış hızının cihaza olan mesafe ile azaldığı ve böylece cihazın itme mesafesinin sınırlı olduğu gerçeğini de göz önünde bulundurur. Sadece hava saptırıcı kullanımı aracılığıyla türbülans akış bölgeleri ortadan kaldırılabilir ve böylece soğutucu hava kapıya paralel olarak kabine girer. Bunun için gerekli olan cihaza özel donatılar en iyi iklim kontrollü alan hakkında bildiride hesaba katılmaktadır. Gelecekte, bunun için tüm gerekli veriler ve bilgiler ilgili Rittal iklim kontrol öğelerinin ürün verisinin bir parçası olarak eklenecektir ve Eplan DataPortalı aracılığıyla erişilebilecektir. Eplan Pro Panel kullanımı tür test çalışmalarının kesin doğrulamasına izin verir.

Tarihinde yayınlanan Mayıs 4, 2016 - (467 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
EPLAN Software und Service GmbH & Co. KG
An der alten Ziegelei 2
40789 Monheim am Rhein - Germany
+49-2173-39640
+49-2173-396425
Tüm şirket profilini görün
Yer
İlgili Makaleler
Sewio, UWB Teknolojisini Ücretsiz Dijital Kahraman Etkinleştirme Kitleriyle Geliştiriyor
İlaç Sektöründe Verim Artışı İçin Dijitalleşme
İŞLETMELER İÇİN DİJİTAL DÖNÜŞÜM YOL HARİTASI
Koronavirüsünü Yapay Zekâ ile Kontrol Altına Alma
En yüksek yeterlilik düzeyi: CECE – CE İşareti Sertifikalı Uzmanı
Sahadan Buluta Veri İletimi : Single Pair Ethernet
Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi (Industrial AutoML )
REX 100 Router
Nürnberg'deki SPS20 Sanal Olarak Düzenlenecek
LoRa® haberleşme kartı: I-NUCLEO-LRWAN1
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
Emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır. Tamam!
EMPA; Nesnelerin Interneti için Gereken Her Şey
Robutel; Entegre AGV Çözümleri
empa; Nesnelerin interneti için gereken her şey!
Advantech; Dijital Fabrikalar için WISE-PaaS I.APP'leri
B&R; ACOPOStrak, üretimde En Yüksek Verimlilik
emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır.Tamam!
empa sTORE; STMicroelectronics,Espressif, Sensirion, Eaglerise
Geleceğin Makineleri için AR/VR Teknolojilerini Kullanmaya Hazır mısınız?
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
B&R Endüstriyel Otomasyon Katalog
Kompakttan karmaşığa; Ölçeklendirilebilir  Beckhoff CNC.
Emikon; Anybus ile Bağlan. Yapılandır. Tamam!
Yeni Sektörler İçin Çözümlerinizi Denetim Panellereiyle Bütünleştirin
Advantech; Güçlü Gömülü Otomasyon Kontrol Birimi Yol Gösterir
Daha Akıllı, Daha Hızlı ve Daha Çevreci Yeni Endüstriyel Ethernet Anahtarları
Advantech; Endüstriyel HMI Yüzü Değişiyor
Günmak Kawasaki Robotlar; Üretimin İşbilen Teknik Elemanları
Çoklu HDMI Dijital Tabela Çözümü
Emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır. Tamam!
Robutel; Entegre AGV Çözümleri
Pilz Güvenli ve Eksiksiz Emniyet Çözümleri
empastore;STMicroelectronics, Espressif, Sensirion, Eaglerise
emikon;Bağlan. Yapılandır.Tamam!
ROBUTEL; Entegre AGV Çözümleri
Advantech; Güçlü Gömülü Otomasyon Kontrol Birimi Yol Gösterir
CeBIT 2015 Almanya ücretsiz giriş biletini burada alın
Daha Akıllı, Daha Hızlı ve Daha Çevreci Yeni Endüstriyel Ethernet Anahtarları
Advantech; Gelişmiş I/O Modülleriyle Otomasyon Sistemlerinizi Optimize Eder