S36 Taşlama Makinası

Araç üretiminin yanı sıra hidrolik, pompa ve alet yapımı sektörleri için

  • Ağustos 25, 2022
  • 328 Görüntüleme
  • S36 Taşlama Makinası
    S36 Taşlama Makinası
  • S36 Taşlama Makinası
    S36 Taşlama Makinası

E-mobilitenin ve diğer alternatif tahrik tiplerinin hızlı gelişimi nedeniyle, diğer şeylerin yanı sıra, araç imalatında yeni çeşitli bileşenler için uygun taşlama makinelerine olan talep de artıyor. STUDER bu nedenle yeni S36'yı geliştirdi. Küçük iş parçaları için kompakt S11 ile orta büyüklükteki iş parçaları için S22 arasında konumlandırılacaktır. Yeni S36'nın birçok özelliği, bin adetten fazla satan çok başarılı selefine benziyor. Değişen gereksinimler için yeni işlevler, kanıtlanmış kavramları tamamlar. Proje yöneticisi Martin Habegger, "Orta ila büyük seriler için uygun maliyetli öğütme çözümlerine yönelik talep, e-mobilite uygulamalarında da sürekli olarak yüksek kalıyor" diyor. Yeni makine, araç üretiminin yanı sıra hidrolik, pompa ve alet yapımı sektörlerinde de kullanılacak.

S36, 0, 15 veya 30 derecelik taşlama çarkı açılarına sahip sabit bir taşlama kafasına sahiptir. Merkezler arasındaki mesafe 650 mm ve maksimum iş parçası ağırlığı 150 kg'dır. Makinede kanıtlanmış bileşenler kullanılmıştır. Bunlara bir Granitan® makine yatağı ve yüksek hassasiyetli makaralı rulmanlara sahip bir iş kafası dahildir.

Parça yelpazesi / Pazar segmenti

Makine konsepti, ayna ve şaft bileşenlerinin verimli dış taşlaması için tasarlanmıştır.

STUDER, S36 ile birçok farklı sektöre hizmet vermektedir. Uygulama alanı, kalıp ve kalıptan havacılık endüstrisine, hidrolik ve otomotiv endüstrisi için parça üretimine kadar uzanır.

Optimum fiyat/performans için en son taşlama teknolojisi

Yeni makinenin göze çarpan bir özelliği, 610 mm çapa ve başlangıçta maksimum 125 mm genişliğe sahip büyük taşlama taşıdır. Bu, S36'yı kendi kategorisinde standartların üzerinde yapar. Ayrıca makinede C.O.R.E. OS, UNITED GRINDING Group'un akıllı, markalar arası işletim sistemi – dokunmatik panel ve sezgisel çalıştırma dahil. Üniforma C.O.R.E sayesinde. yazılım mimarisi, makineler arasında veri alışverişi kolayca mümkündür. Bu, entegre umati arabirimi aracılığıyla üçüncü taraf sistemlerle de mümkündür. Bu arayüz aynı zamanda UNITED GRINDING Digital Solutions™ ürünlerine ek donanım kurulumu olmadan doğrudan makineden erişim sağlar. ÇEKİRDEK. sadece bu ve diğer IoT ve veri uygulamaları için değil, aynı zamanda devrim niteliğinde, standart ve basit bir çalışma modu için teknik temel oluşturur.

Verimli ve otomatik kesme sıvısı beslemesi için yeni geliştirilen SmartJet® nozullar standart olarak takılmıştır. Bunlar sayesinde soğutma artık makine kontrolü tarafından yönetiliyor. Merkezi bileşenler olarak frekans kontrollü bir pompa ve bir dinamik basınç ölçüm birimi kullanılır. Bunlar, kaba taşlama, ince taşlama veya finisaj için prosese uygun hacim akışını hassas bir şekilde ayarlamayı mümkün kılar. Soğutma ortamı, bir manifold ve akış açısından optimize edilmiş, ayarlanabilir nozullar aracılığıyla taşlama diskine beslenir. Martin Habegger, "Bu konsept, hassas, verimli ve tekrarlanabilir soğutmayı garanti ediyor" diye vurguluyor.
Habegger, "Müşterilere S36'yı tüm bu modern taşlama teknolojisiyle mükemmel bir fiyat/performans oranında sunuyoruz" diyor.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim