ODM Robotu Dolly Taşıyıcı

Küçük yük taşıyıcılarının taşınması için

  • ODM Robotu Dolly Taşıyıcı
    ODM Robotu Dolly Taşıyıcı
  • ODM Robotu Dolly Taşıyıcı
    ODM Robotu Dolly Taşıyıcı

Yeni AGILOX ODM ile AMR üreticisi tamamen yeni bir uygulama alanını hedefliyor: küçük yük taşıyıcılarının taşınması.

AGILOX ONE ve AGILOX OCF'den sonra şimdi AGILOX ODM geliyor. Lojistik robotlarında uzmanlaşan şirket, sürü zekası tarafından kontrol edilen akıllı ulaşım sistemleri yelpazesine otonom bir dolly taşıyıcı ekliyor. AGILOX böylece tamamen yeni bir uygulama alanını hedefliyor: küçük yük taşıyıcılarının taşınması.

AGILOX, Otonom Mobil Robotlar (AMR'ler) yelpazesini yeni Çok Yönlü Dolly Mover AGILOX ODM ile genişletiyor. AGILOX ONE, bir makaslı kaldırıcı ile donatılmış ve AGILOX OCF, yük taşıma için serbest bir kaldırıcıya sahipken, AGILOX ODM, bir dolly hareket ettirici prensibi üzerine inşa edilmiştir. Bu, maksimum ağırlığı 300 kg'dan maksimum 250 mm'ye kadar olan yükleri kabul edebileceği ve hedeflerine kadar taşıyabileceği anlamına gelir. AGILOX X-SWARM teknolojisine sahip akıllı AMR konsepti, böylece yeni AGILOX ODM'nin taşımak için tasarlandığı küçük yük taşıyıcıları (torbalar gibi) özellikle elektronik ve ilaç endüstrileri.

Yeni AGILOX ODM'nin ayrıntıları
AGILOX ODM ile AGILOX, Otomatik Kılavuzlu Araçlar konseptine yeni bir düşünce getirdi: Kompakt araç, otonom olarak hareket eder ve üretim katında veya depoda serbestçe gezinerek kurum içi malzeme akışını mükemmel bir şekilde sağlar. AGILOX ONE ve AGILOX OCF gibi, AGILOX ODM de çok yönlü bir tahrik konsepti kullanır. Bu, raf koridorlarında enine hareket etmesine ve yerinde dönmesine izin vererek en dar alanlarda bile manevra yapmasını sağlar. Lityum demir fosfat (LiFePO4) akümülatör, kısa şarj süreleri ve uzun çalışma döngüleri sağlar.

“AGILOX, AGILOX ONE ve AGILOX OCF ile güçlü bir temel oluşturan bir markadır. AGILOX Services GmbH CEO'su Georg Kirchmayr, yeni AGILOX ODM ile marka DNA'mıza sadık kalırken, aynı zamanda dünyanın önde gelen AMR sağlayıcısı olma büyüme planımızı desteklemek için küçük yük taşıyıcılarının taşınmasını hedefliyor.

AGILOX avantajı
Yeni AGILOX ODM ile müşteriler, AGILOX ONE ve AGILOX OCF'de olduğu gibi aynı kanıtlanmış X-SWARM teknolojisinin tüm avantajlarından yararlanabilir: sıfırdan tasarlanmış bir (intra)lojistik çözümünün benzersiz avantajları.

AGILOX AMR'lerin merkezi bir kontrol sistemine ihtiyacı olmadığından ve mevcut konturlara milimetrik hassasiyetle yönlendirilebildiğinden, bu, mevcut altyapıda zaman alıcı ve maliyetli değişiklikleri ortadan kaldırır. Otonom rota bulma, araçların yardım almadan engellerden kaçınmasını da sağlar. Boyutu veya mevcut açıklığı nedeniyle tespit edilen engeli geçmek mümkün değilse, AMR'ler hedeflerine mümkün olduğunca çabuk ulaşmak için saniyeler içinde yeni bir rota hesaplar. Müşteriler için bu, Otonom Mobil Robot sistemine uyum sağlamak zorunda olmadıkları için mevcut süreçlerinde maksimum özgürlük anlamına gelir. Bunun yerine sistem, müşterinin süreçlerine uyum sağlar. Ayrıca, tamamen özerk yönlendirme, karma işlemlerde bile güvenli bir iş akışı sağlar.

Akıllı intralojistik çözümlerinin Tak & Çalıştır devreye alınması ve bir ana bilgisayarın veya navigasyon yardımcılarının olmaması da AGILOX müşterilerini önceden sıkıcı değişiklik çalışmaları yapmaktan kurtarır. Lojistik robotlar devreye alındıktan sonra, kendilerini (merkezi olmayan) sürü zekası ilkesine göre düzenlerler, yani tüm filonun en verimli rotayı hesaplamasını sağlamak ve olası kilitlenmeleri bu gerçekleşmeden önce önlemek için saniyede birkaç kez bilgi alışverişinde bulunurlar. meydana gelmek. Böylece müşteri, kesinti olmaksızın sürekli olarak sorunsuz çalışan bir sistemden yararlanır. AGILOX X-SWARM teknolojisi sayesinde müşteri tarafından araçların zaman alıcı koordinasyonu da geçmişte kaldı. Müşteri için bu, esneklik anlamına gelir, çünkü araçların çalışma alanını sadece birkaç dakika içinde genişletmelerine olanak tanır. Aynı zamanda, bir AGILOX AMR'nin şirket alanlarının veya yan kuruluşlarının diğer alanlarında geçici olarak kullanılmak üzere yerinin değiştirilmesinin çok kolay olduğu anlamına gelir. AGILOX araçları, IO kutuları aracılığıyla diğer makineler veya bina altyapısı ile de iletişim kurabildiğinden, AMR'ler için yuvarlanan kapılar veya birden fazla kat bile sorun değil. Bu da müşterilerin üretim süreçlerinin organizasyonunda maksimum esnekliğin keyfini çıkardıkları anlamına gelir.

Bir diğer önemli avantaj, AGILOX filosunun bir "sürü" içinde karma çalışmasından gelmektedir. Daha küçük AGILOX ONE ve ODM serisi araçlar daha sonra örneğin montaj iş istasyonlarını veya e-Kanban raflarını beslerken, AGILOX OCF araçları paletleri taşır. AGILOX AMR'lerin tümü aynı kontrol ve WiFi altyapısını kullandığından bu kolayca yapılabilir.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim