IoT akıllı eldiven: IWO

Süreçleri hızlandırırken hata yapmanızı engelleyen

  • IoT akıllı eldiven: IWO
    IoT akıllı eldiven: IWO

Thread in Motion tarafından geliştirilen akıllı eldiven IWO, özellikle montaj, lojistik ve perakende sektörlerinde çalışanlara kolaylığın yanında zamandan tasarruf sağlıyor. Mercedes-Benz Hoşdere Fabrikası’nda yıllardır kullanılan eldiven, eller serbest kullanımı ve sadece 35 gram olması ile taşınabilir ve ağır olan el terminallerine göre kullanım kolaylığı sağlıyor. Barkod okutma işlemlerinde bu sayede %40’a kadar zamandan tasarruf ediliyor.

IWO akıllı giyilebilir teknolojisi sayesinde herhangi bir entegrasyona gerek kalmadan tak-çalıştır yapılarak çalışabiliyor. Haptik, akustik ve optik geri bildirim özelliği ile yapılan barkod okumanın herhangi bir ekrandan takip etmeye gerek kalmaksızın doğru olup olmadığını çalışana belirtiyor. 10 saate ve 3000 taramaya kadar dayanıklı olan IWO, özel tasarlanan korumalı kızağı sayesinde de çarpmalara, düşmelere ve sürtünmelere karşı dayanıklılığını koruyor. 

İki farklı frekans özelliği olan IWO, Bluetooth ve LoRa ile çalışabiliyor. Kapalı alanda 600 metreye kadar çekim gücü ve diğer cihazlardan farklı frekansta çalışması ile alan bağımsız olarak güvenli veri akışı sağlıyor. Şarj ünitesinin anten görevi gördüğü cihaz, sadece bir ID numarasının okutulması ile sınırsız veri akışı gerçekleştirebiliyor. Mercedes Benz, Ford, Tofaş, BSH gibi devler tarafından kullanılan cihaz özellikle ağır sanayi, montaj ve üretim sektörlerinde rağbet görüyor.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim