IAS, Teknomelt ile Anlaştı

Firmanın IAS ile başlattığı yeni iş birliği Kahramanmaraş’taki genel merkezde gerçekleştirilen kick off toplantısı ile duyuruldu.

  • Mart 25, 2022
  • 139 Görüntüleme
  • IAS, Teknomelt ile Anlaştı
    IAS, Teknomelt ile Anlaştı
  • IAS, Teknomelt ile Anlaştı
    IAS, Teknomelt ile Anlaştı

Teknik tekstil sektörünün önemli firmalarından Teknomelt, iş süreçlerini canias4.0 teknolojileri ile yönetme kararı aldı. Firmanın IAS ile başlattığı yeni iş birliği Kahramanmaraş’taki genel merkezde gerçekleştirilen kick off toplantısı ile duyuruldu.

Teknik tekstil sektöründe faaliyet gösteren Teknomelt, dijital dönüşüm yolculuğuna IAS’nin rehberliğinde devam edecek! Meltblown, Spunbond, SMS ve SMMS üretim hatlarıyla, yurtiçinde 500, yurtdışında ise özellikle Avrupa pazarında 50 müşterisi ile faaliyet gösteren Teknomelt, 2009 yılında Kahramanmaraş Organize Sanayi Bölgesi’nde kuruldu. Filtrasyon, medikal, sıvı atık temizliği, izolasyon, koruyucu elbiseler ve endüstriyel alanlarda kullanılan kumaşlar üreten firma, ayrıca Türkiye’de ilk kez homojen görünümlü yeni nesil spunbond imalatını da gerçekleştirerek medikal, baskı, ambalaj, mobilya, tarım, promosyon, filtre sektörlerinin de ihtiyaçlarına cevap veriyor. Operasyonlarını ve kapasitesini hızla artıran ve şu an yılda 11 bin ton üretim kapasitesine sahip olan Teknomelt, iş süreçlerini canias4.0 teknolojileri ile yönetme kararını Kahramanmaraş’ta gerçekleştirilen kick off toplantısı ile duyurdu. IAS Yöneticileri, Teknomelt Yöneticileri ve çalışanlarının katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda caniasERP projesinde izlenecek yol haritaları konuşuldu.

caniasERP ile Üretimde Hata Payını Minimuma İndireceğiz
Teknomelt’in Kahramanmaraş’taki genel merkezinde gerçekleştirilen kick off toplantısında IAS Yazılım Satış Yöneticisi A. Göktuğ Aydın, IAS ve canias4.0 teknolojilerini Teknomelt yetkililerine anlattığı bir sunum gerçekleştirdi. Ardından IAS Proje Kordinatörü İlhan Ulaşan caniasERP projesinde izlenecek yol haritasını açıkladı. Teknomelt Bilgi İşlem Uzmanı Murat Kısakürek ise caniasERP projesi ile ilgili şunları aktardı: “Firmamız hızla büyüyor ve mevcutta kullandığımız yazılım bizim için yetersiz hale geldi. Tüm ihtiyaçlarımıza çözüm bulabileceğimiz, entegre ve bütünsel bir çözüme ihtiyaç duyuyorduk. Bu nedenle bir ERP yazılımı arayışına girdik ve süreç içerisinde caniasERP ile tanıştık. caniasERP’nin bizim için en belirleyici özelliği birimler arasında iletişimi sağlıklı bir şekilde kurgulamamıza olanak sağlaması. İçerisinde bulunana modüllerin birbirine tam entegre çalışıyor olması bizim iş süreçleri yönetimimizde hata ihtimalimizi minimuma indirme yeteneğine sahip. Ayrıca canias4.0 iş zekası uygulaması sayesinde veri analizlerimizi en doğru şekilde gerçekleştirerek çalışmalarımızda verim arttırabileceğimizi gördük. Üretim yapan bir firma için en önemli hususlardan biri hata payını minimuma indirmektir. Biz, caniasERP sayesinde bunu başarabileceğimizi gördük. Umuyoruz başarılı bir proje süreci geçireceğiz ve sıkıntısız bir şekilde canlıya geçiş yapacağız.”

IAS ile Başarıyı Yakalayacağız
Kikc off toplantısına katılan Teknomelt Mali İşler Direktörü/ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zehra Gümüşer Arpasatan ise proje ile ilgili “Açıkçası biz bugüne kadar ERP’den çok çektik. Taleplerimiz yerine getirilmedi, ihtiyaçlarımızı karşılayacak çözümler sunulamadı. Şimdi caniasERP ile yepyeni bir yolculuğa çıkıyoruz. Hepimiz, hem IAS ekipleri hem de Teknomelt ekibi elini taşın altına koyarak yoğun, verimli bir çalışma gerçekleştirecek. IAS ile başlattığımız bu iş birliği bizi çok heyecanlandırıyor. Umarım çok güzel sonuçlanacak” dedi. 
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim