Fronius, tedarik işletmeleri için prototip kaynağı yapıyor

2020 sonbaharının son günlerinde Fronius International GmbH'nın prototip merkezini açacak

  • Eylül 22, 2020
  • 2012 Görüntüleme
  • Fronius, tedarik işletmeleri için prototip kaynağı yapıyor
    Fronius, tedarik işletmeleri için prototip kaynağı yapıyor

2020 sonbaharının son günlerinde Fronius International GmbH'nın prototip merkezi açılacaktır. Böylelikle kaynak teknolojisi uzmanı Fronius, yukarı Avusturya'daki Wels şubesinde bundan sonra sadece birleştirme teknolojisi alanında özel müşteri çözümleri üretmekle kalmayacak, aynı zamanda prototip aşaması için parçaların kaynak işlemlerini de yapacaktır.

Elektrikli mobilite gibi revaçta olan yenilikler sayesinde yeni parçalar ortaya çıkmakta ve böylelikle üretim için, örneğin birleştirme tekniği konusunda özel bilgi zorunluluğu gibi yeni zorluklar oluşmaktadır. Özellikle prototip üretiminde gerekli özel tesisler beraberinde yatırım risklerini getirebilirler. "Son yıllarda tedarik şirketleriyle yaptığımız işbirliği sayesinde, prototip yapımının önemli ve müşterilerimiz için sıklıkla güvensizlikle dolu bir konu olduğunu fark ettik. Bu sebeple müşterilerimize bu alanda destek olmaya karar verdik." diye açıklıyor Fronius'un Perfect Welding bölümünün ticari müdürü Harald Scherleitner.

Fronius Perfect Welding, çözüm sunucusu yolunda önemli bir stratejik adım olarak gelecekte müşteri talebi doğrultusunda prototip parçaların kaynak işlemlerini yapacaktır. Böylelikle müşteri, kendi prototip merkezi için yatırım yapmak zorunda kalmayacaktır ve aynı zamanda da Fronius'un tüm kaynak bilgisinden yararlanacaktır. Prototip merkezinin müdürü Wolfgang Scherleitner açıklamalarına şöyle devam ediyor: "Müşterilerimize prosese bağlı teknik destek sunuyoruz ve özel parça için en ideal kaynak çözümünü kendi merkezimizde geliştiriyoruz. Sonrasında seri üretime geçildiğinde, genel yüklenici olarak gerekli kaynak tesislerini de doğrudan beraberinde teslim edebiliyoruz." Bu yılın Kasım ayının başlarında Fronius'un prototip merkezi çalışmaya başlayacaktır.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim