Fiber Lazer & CO2 Lazer Marker

Tüm proseslere uygun dayanıklı, bakım gerekmeyen, uzun ömürlü markalama çözümü

  • Fiber Lazer & CO2 Lazer Marker
    Fiber Lazer & CO2 Lazer Marker

İstanbul Sensörler ve Algılayıcı Cihazlar firmasının temsilciliğini yaptığı Panasonic dünyanın ilk lazer markalama cihazlarını üreten firmalardan biri. Uzun yılların getirdiği tecrübe ve tamamen kendine ait olan üretim teknolojisi, bugün kullanıcılarına çok geniş bir çözüm yelpazesi sunmasına olanak sağlıyor. En basit üretim hatlarından, ağır şartlar altında üretim yapan proseslere kadar her ortam için bir çözüm mevcut. Bilinen endüstriyel malzemelerin %90 nında başarılı ve yüksek kalitede markalama yapma olanağı mevcut. Ürünlerin gerçek farkı ise Panasonic teknolojisinin sağladığı özellikler;

Bakımsız, Masrafsız, Uzun Ömürlü Kullanım:  Panasonic Çözümleri özellikle otomotic sektörü hedeflenerek geliştirilmiştir. Otomotiv üretim hatlarının hızına, sürekliliğine ve en önemlisi değişken üretim şartlarına rahatlıkla uyum sağlayacak çözümler ortaya konmuştur. Ürünlerin herhangi bir sarf malzemesi yoktur ve bakım masrafı oluşturacak herhangi bir özel periyodik bakım ihtiyacı duymazlar.
Auto-focus özelliği :  Özellikle fiber lazer markalama da yazım yüksekliği çok hassastır. Ürün olması gereken yazım mesafesinde değilse bu doğrudan markalama kalitenizi olumsuz etkiler. Panasonic lazer markalama cihazlarının sahip olduğu Auto-focus özelliği ile ±3 mm yükseklik farklarında bile doğru ışık odaklaması ürün tarafından yapılır ve olması gereken markalama kalitesini kaybetmeden işlem tamamlanır.
Yüksek koruma sınıfı:  Yüksek sıcaklık ve nem gibi ortam şartlarının normalin üzerinde olduğu proseslerde endişe etmeden kullanabileceğiniz IP67G koruma sınıfına sahip ürün çözümleri
Güvenlik (Safety) : Ürünler özellikle Avrupa üretim hatlarında talep edilen safety sertifikalarına sahiptir. Ayrıca ani bir durumda lazer çıkışını kesecek ve ardından ihlal bittiğinde zaman kaybetmeden prosese devam etmenizi sağlayacak shutter( perde) koruması tüm Panasonic modellerinde mevcuttur.
Uygulama kolaylığı :  Basit ara yüzü ile tüm fiber lazer modellerinde her tür kod yazımı(1D/2D) yapabilir logo veya görsellerinizi çok geniş bir dosya uzantı aralığında yazdırabilirsiniz. (JPG, JPEG, DVF, VEC, Aİ uzantıları)
Simulasyon yeteneği:  Panasonic ürünleri kendi üzerlerinde tümleşik simülasyon lazerine sahiptir. Bu lazer en başta odak noktasını herhangi bir ölçü aletine ihtiyaç duymadan en doğru şekilde saniyeler içinde ayarlamanızı sağlar. Ayrıca yaptığınız tasarımı ürün üzerinde görünür bir lazer ile simule edebilir yazım alanını gözle kontrol edebilirsiniz
3D MARKALAMA :   3D markalama PANASONİC markasının 20 yılı aşkın süredir sahip olduğu bir teknoloji. Bu özellikteki modeller ile ± 25 mm ye varan yükseklik farklarında herhangi bir fiziksel hareket olmaksızın oval, eğimli, içbükey vb yüzeylere rahatlıkla markalama yapabilirsiniz. Gelişmiş Galvonometre teknolojisi aynalar için odağı sürekli doğru noktada doğru yazımı yapacak şekilde ayarlayacaktır.
Yüksek Hız: 1x1 mm boyutunda 700 karakteri 1sn de yazabilirsiniz. İlaç sektörü için geliştirilmiş modellerde daha yüksek hızla markalamalar da yapılabilir.
Panasonic lazer markalama konusunda dünyanın dört bir yanında özellikle otomotiv sektöründe önemli referanslara ve daha önemlisi global partnerliklere sahiptir. Sahip olunan bu deneyim, dünyanın her noktasında bulunan Panasonic temsilcilikleri ile desteklenmekte ve her an sorularınıza cevap verebilecek bir kadro ile tamamlanmaktadır
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim