CoreTigo IO-Link Kablosuz Teknolojisi

Pedrini, Doğal Taş İşleme Makinelerinin Esnekliğini ve Verimliliğini Artırmak için

 • CoreTigo IO-Link Kablosuz Teknolojisi
  CoreTigo IO-Link Kablosuz Teknolojisi
 • CoreTigo IO-Link Kablosuz Teknolojisi
  CoreTigo IO-Link Kablosuz Teknolojisi
 • CoreTigo IO-Link Kablosuz Teknolojisi
  CoreTigo IO-Link Kablosuz Teknolojisi
 • CoreTigo IO-Link Kablosuz Teknolojisi
  CoreTigo IO-Link Kablosuz Teknolojisi

Dünyaca ünlü doğal taş işleme tesisleri ve makineleri üreticisi Pedrini ve endüstriyel kablosuz otomasyon çözümleri sağlayıcısı CoreTigo, doğal taş işleme makinelerindeki ilerlemeyi duyurdu. Pedrini, CoreTigo'nun IO-Link Kablosuz cihazlarını makinelerine entegre ederek, yeni makineler tasarlamaya gerek kalmadan bu endüstriyel sınıf kablosuz iletişimin avantajlarından yararlanarak mevcut makineleri geliştirmeyi başardı.
 
Pedrini, sürekli büyüyüp gelişerek endüstriyi Endüstri 4.0 çağına taşıyarak endüstri için inovasyon ve dijitalleşme konusunda yüksek çıtayı belirliyor. Pedrini'nin SPECTRA B220 planet kalibrasyon makinesi mermer, granit ve kuvarsit dahil doğal taş levhaların kalınlık taşlamaları için tasarlanmıştır. Tezgahın kalibrasyon ünitesi elmas aletlerle donatılmış çok sayıda milden oluşur. Optimum performans, yüksek hızlı çalışma modundayken her iş milinin akımının gerçek zamanlı, doğru okunmasına ve kontrol edilmesine dayanır. SPECTRA B220 artık makine iş millerini izlemek için CoreTigo'nun IO-Link Kablosuz iletişimini kullanıyor. Kablosuz çözüm, iletişim kablolarını iş millerinden kalibratörün kayma halkalarına ve PLC'ye yönlendirme ihtiyacının yerini alır.

8 iş milinden (ve altı TigoBridge ile makine başına toplam 48 iş mili) eşzamanlı olarak güncel verileri ileten çok bağlantı noktalı bir I/O Hub'ına bağlanan bir IO-Link Kablosuz Köprüsü (CoreTigo'nun TigoBridge'i) ile dağıtımın karmaşıklığı önemli ölçüde azaltılır. Tek bir IO-Link Kablosuz Master (CoreTigo'nun TigoMaster'ı), makinedeki Kablosuz Köprülerden tüm verileri havadan toplar ve bunları doğrudan PLC'ye iletir. Veriler HMI'da görselleştirilir ve gerçek zamanlı makine kalibrasyonu ve optimizasyonuna olanak sağlar.

IO-Link Kablosuz iletişimin kullanılması Pedrini'nin kalibratörlerdeki karmaşık ve yüksek maliyetli iletişim kontak halkalarından daha küçük ve daha uygun maliyetli kontak halkalarına geçiş yapmasına olanak sağladı. Bu yeni makine tasarımı, SPECTRA B220 makinesi için bir dizi avantaj ve avantaj sağlar:

• Kayma halkası karmaşıklığının azaltılması – daha az konuşlandırma süresi ve çabası ile uygun maliyetli çözüm

• Arttırılmış esneklik – kablosuz çözüm, kayma halkası veya kablolama kısıtlamaları olmaksızın düzinelerce bağlı iş milini kolayca ekleyerek basit bir yenileme ve sistem genişletme olanağı sağlar

• İyileştirilmiş bakım – pahalı kontak halkaları için azaltılmış yedek parçalar, azaltılmış kablo aşınması ve yıpranması ve kablosuz parazitler nedeniyle azaltılmış bakım işlemleri.

• Güvenilirlik – IO-Link Wireless, geleneksel kablosuz sistemlerden (Wi-Fi veya Bluetooth gibi) milyon kat daha güvenilir performans sağlar. Diğer kablosuz ağlarla bir arada bulunur, görüş hattı gerektirmez ve zorlu endüstriyel ortamlardaki yüksek hızlı hareket uygulamaları için tasarlanmıştır.

Pedrini Otomasyon Koordinatörü Michele Romano şöyle konuştu: "CoreTigo'nun IO-Link Kablosuz teknolojisini uygulamak, tesislerimizde ve makinelerimizde daha fazla yenilik yapmamıza, bunları dijitalleştirmemize ve Endüstri 4.0 çağına doğru ilerlemeye devam etmemize olanak sağladı." Alıştıkları hizmet seviyesi ve sürekli gelişen çalışma yöntemleri.”
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim