Beckhoff Automation ve Ermaksan Makine Euroblech fuarında buluştu

Ermaksan Makine Genel Direktörü Ahmet Özkayan ve Beckhoff Automation Genel Direktörü Hans Beckhoff 1 saate yakın bir görüşme gerçekleştirdi.

  • Aralık 5, 2016
  • 231 Görüntüleme
  • Beckhoff Automation ve Ermaksan Makine Euroblech fuarında buluştu
    Beckhoff Automation ve Ermaksan Makine Euroblech fuarında buluştu

Almanya'nın Hannover kentinde 25-29 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen ve Sac İşleme Sektörüne yönelik birçok dev firmanın katılımcı olarak yer aldığı Euroblech fuarı, iki önemli partner firmanın buluşmasına ev sahipliği yaptı. Ermaksan Makine standında gerçekleşen görüşmede, Ermaksan Makine Genel Direktörü Ahmet Özkayan ve Beckhoff Automation Genel Direktörü Hans Beckhoff kendilerine eşlik eden çalışma arkadaşları ile birlikte Ermaksan'ın standında 1 saate yakın bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşme esnasında öncelikli olarak Dünya ve Türkiye ekonomisindeki gelişmeler ele alındı. Daha sonra Hans Beckhoff, Beckhoff Automation firmasının geçmişten bugüne kat ettiği yol ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Beckhoff kontrol sistemi ile üretilen ve bugün Fibermak Gen 3 G Force nesli ile son derece yüksek performans seviyesine ulaşan CNC kontrollü lazer kesim makineleri (2,5 G ivmelenme, % 15'e kadar daha fazla üretkenlik) görüşmenin bir diğer önemli konusu oldu. 4 seneyi aşkın süredir Fibermak lazer kesim makineleri için gerçekleştirilen işbirliği, bugün sahada çalışan 400'ü aşkın makine ile meyvesini son derece başarılı bir şekilde verdiğini kanıtladı. Her 2 firma da ortaya çıkan sonuçtan ve bu işbirliğinden oldukça memnun olduklarını özellikle belirttiler.

Ermaksan'ın Fibermak makinelerinin Endüstri 4.0 ve IoT uyumluluğu Euroblech fuarında bu sene ilk kez sergilendi. Beckhoff'un, PC tabanlı otomasyon sistemi sayesinde hem yatay hem de dikeyde birçok haberleşme seçeneği ve özgürlüğü sunabiliyor olması Fibermak makinesinin Endüstri 4.0 ile tanışmasını son derece kolaylaştırdı. Endüstri 4.0 uyumlu bu ilk lansman kullanıcıya akıllı cihazların internet tarayıcıları üzerinden sunulabilen arayüzler ile makine ile ilgili birçok parametreyi uzaktan izleme ve analiz etme imkanı sunuyor. Bursa Tüyap fuarında daha da gelişmiş versiyonu ile sunulacak olan bu özellik, daha şimdiden makine kullanıcıları için birçok kolaylık sağlamakta. Toplantıda, taraflar, Endüstri 4.0 üzerinde ileride yapılabilecek daha kampsamlı çalışmalar hakkında da görüş alışverişinde bulundu.

Ermaksan'ın fizibilite çalışmalarına 2008 yılında başladığı ve yakın geçmişte faaliyete geçirdiği yüksek teknoloji merkezi yatırımı olan Optoelektronik Ar-Ge merkezi toplantının öne çıkan bir diğer önemli konusuydu. Yüksek Fizik Mühendisi olan Hans Beckhoff, Ermaksan'ın lazer çipi üretimi konusunda gerçekleştirdiklerini son derece yüksek bir ilgi ile dinledi. Görüşmede, Ahmet Özkayan 6,000 metrekarelik alana kurulu Ar-Ge merkezi ve 10,000 metrekare alana kurulu yüksek teknoloji uygulama alanı hakkında bilgi aktardı.

Oldukça verimli geçen bu toplantının bir dahaki etabının Türkiye'de olmasını talep eden Ahmet Özkayan, Hans Beckhoff'u Ermaksan tesislerine davet etti. Gerçekleştirilen işbirliğinin gelecekte çok daha güçlenerek sürdürmek isteyen iki tarafta birbirlerine başarılar dileyerek toplantıyı sonlandırdı.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim