Xomox “TUFLIN” Plug Vanalar

KİMYA VE GÜBRE prosesleri ve Küresel vanaların performans gösteremediği noktalar için

 • Xomox “TUFLIN” Plug Vanalar
  Xomox “TUFLIN” Plug Vanalar
 • Xomox “TUFLIN” Plug Vanalar
  Xomox “TUFLIN” Plug Vanalar
 • Xomox “TUFLIN” Plug Vanalar
  Xomox “TUFLIN” Plug Vanalar

Crane Energy & Chempharma Flow Solutions ürün grubundaki öncü markalardan biri olan Xomox “TUFLIN”, 
en zorlu endüstrilerde dahi prosese özel çözümler sunabilmektedir.

Leon Teknik’in temsilciliğini yaptığı Xomox “TUFLIN” Plug Vanalar, Gübre ve zorlu kimyasal prosesler başta olmak üzere özellikle aşındırıcı 
ve kimyasal etkinin birlikte olduğu tüm sektörlerde güvenli ve yüksek performanslı bir operasyon sağlamaktadır. Sızdırmazlık küresel vanalardaki  2 O-Ring yerine gövde içine sıkı geçme PTFE Sleeve ile çok daha güvenli ve uzun ömürlü olacak şekilde sağlanmaktadır.

Xomox “TUFLIN” Plug Vanaların Üstünlükleri:

 • Gövdede PTFE Sleeve’in 360⁰ tutunmasını sağlayan özel kanallar
 • PTFE + Paslanmaz Çelik atmosferik sızdırmazlık ringleri
 • Yüksek Basınç Modelleri  PN100 – ANSI Class 600
 • ANSI/FCI 70-2 Class VI Sızdırmazlık Sınıfı 
 • Full Vakum altında sızdırmazlık 
 • Firesafe Tasarım API 607 4th Edition
 • Modifiye PTFE Sleeve seçenekleri (-100 °C ‘den  +300 °C ’ye)

Xomox “TUFLIN” Plug Vanalar’ın başlıca kullanım alanları; Gübre Fabrikaları (DAP, NPK), Fosforik Asit Tesisleri, Sülfürik Asit Tesisleri, Amonyak Tesisleri, Klor-Alkali Tesisleri, Kağıt-Karton Sanayi, Polimerizasyon Üniteleri, Vakum Uygulamaları, Kimya Tesisleri, Petrokimya Tesisleridir. 

Prosese Özel Çözümlerden Bazıları; Katı Partikül oranı yüksek akışkanlar için Tam Geçişli (Full Bore) Plug Vanalar; Polimerize olan akışkanlar ve Sülfür Hatları için Isı Ceketli Plug Vanalar; Yüksek Basınç uygulamları için özel 3D Top Seal – Üçlü Sızdırmazlık Siztemi; Kuvvetli Asit hatları için PFA Kaplı Plug Vanalar; Tank Sahaları için 3-4-5-6 Yollu Plug Vanalar; Hidroflorik Asit uygulamaları için HF Service Plug Vanalar; Hassas kontrol gerektiren akışkanlar için Control Cage Plug Vanalar; Rafineri uygulamaları için Oversized Plug Vanalar; Tanker uygulamaları için özel  EN14432 Sertifikalı Plug Vanalar.

Gövde – Plug – Kapak Malzeme Seçenekleri:  ASTM A351 Gr. CF8M, ASTM A351 Gr. CF3M, Stainless Steel - 904L, CN7M (Alloy 20), A494-M-35-1 (Alloy 400, Monel), A494-CZ100 (Alloy 200, Nickel), A494-N7M (Hastelloy B), A494-CW2M (Hastelloy C4), A995 Gr. 4A Super Duplex (CD4MCuN), A995 Gr. 5A Super Duplex (CE3MN), A995 Gr. 6A Super Duplex (CD3MWCuN), B367-C2 (Titanium).
 

Kalite Onayları: Achilles Certificate of Qualification, TÜV SÜD - TALuft VDI 2440, Lloyd’s Register  - API 607 4th Edition, Det Norske Veritas  - PED Directive 97/23/EC, TÜV SÜD – AD2000 Merkblatt and DIN EN ISO 3834-2, GOST-R & RTN, EN14432 Tank Equipment for the transport of dangerous chemicals.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim